top of page

Stardew Valley Yengeçler Nasıl Yakalanır?

Stardew Valley'de Yengeçleri yakalamak sabır ve biraz da şans gerektirir; süreci nasıl hızlandıracağınız ve şansınızı nasıl artıracağınız aşağıda açıklanmıştır.Stardew Vadisi'nde Yengeçler , Madenlerde ve Okyanusta bulunan suda yaşayan canlılardır, ancak siz onları pişirmediğiniz sürece tüketilemezler. Ana görevleri tamamlamada hiçbir önemi yoktur, ancak Topluluk Merkezi Paketlerini öğütmeye odaklananlar için bu dayanıklı kabuklulardan en az birini yakalamak gerekli hale gelir. Bu kılavuz, Yengeçleri yakalamak için üç kusursuz yöntemin ana hatlarını çiziyor ve bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair bilgiler sunuyor.


Yengeç Yakalamanın Her YöntemiYengeç Saksılarını suya koyarak Okyanustaki Yengeçleri yakalayabilirsiniz . Alternatif olarak, Madenlerdeki Yengeç türü canavarları yok ederek veya Gezici Arabadan alışveriş yaparak Yengeçler elde edebilirsiniz.


Yengeçleri Tencereyle Yakala


Balıkçılık Becerinizde Seviye 3'e ulaştığınızda , Yengeç Çömleği tarifini alırsınız. (Ayrıca 1.500 gram karşılığında Willy'den bir tane satın almayı da tercih edebilirsiniz.) Bu saksıları Okyanus gibi tuzlu su alanlarına yerleştirin ve onları yemleyin. Herhangi bir Yengeç yakalayıp yakalamadığınızı kontrol etmek için ertesi gün tekrar gelin.


Bir Denizcinin Yengeç'i potla yakalama şansı %14'tür. Ancak normal oyuncular için ortaya çıkma oranı yalnızca %8'dir.


Kaya ve Lav Yengeçlerini öldür


Kaya Yengeçleri, Yengeçler için %15'lik bir düşme oranına sahiptir, Lav Yengeçleri ise %25 ile daha yüksek bir olasılığa sahiptir. Madenlerdeki 1-29. Katlardaki Kaya Yengeçlerini bulun ve Lav Yengeçleri için 80-119. Katları araştırın.


Seyahat Arabasından Yengeç Satın Alın


Gezici Arabanın envanterini incelemek için her Cuma ve Pazar Kömür Özü Ormanı'nı keşfetmeyi bir rutin haline getirin . Bazen Yengeçleri 300 gramdan 1.000 grama kadar değişen fiyatlara satın alma fırsatı bulacaksınız.


Yengeçlerle Ne YapmalıTopluluk Merkezindeki Akvaryum Paketini tamamlamak için bir Yengeç'e ihtiyacınız var . İşiniz bittiğinde, fazla Yengeçleri yemek pişirmek, gübre üretmek veya Sailor Short'u dikmek için kullanabilirsiniz. Aşağıdaki tablo bu deniz canlısının tüm tariflerini göstermektedir.


50'den fazla aktif Yengeç Çömleği ile bunları kâr amacıyla satma seçeneğiniz var. Normal bir Yengeç için standart fiyat 100 g'dır ve saksılarınızdaki Yengeçler için varsayılan %8'lik bir yakalama oranı göz önüne alındığında, potansiyel olarak minimum 400 g günlük kar sağlar.


Yemek tarifi

İçindekiler

Yengeç Kek

1 Yengeç, 1 Buğday Unu, 1 Yumurta, 1 Yağ

Maki rulosu

1 Yengeç, 1 Deniz Yosunu, 1 Pirinç

Kaliteli Gübre

1 Yengeç, 2 Sap

Saşimi

1 Yengeç

Denizci Gömleği

1 Yengeç (Dikiş Makinası)


25 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page