top of page

Stardew Valley: Yeşil Yağmur Nedir?

Stardew Valley'in 1.6 güncellemesinin bir parçası olarak Green Rain artık gökten yağabiliyor. İşte oyuncuların bu hava durumu olayı hakkında bilmesi gereken her şey.Birçoğu, 1.6 güncellemesinin Stardew Valley'e getirdiği çok sayıda yeni özellik konusunda tutkulu olsa da, bazı oyuncular korkutucu Yeşil Yağmur'u ilk fark ettiklerinde şok olabilirler . Yeni bir hava durumu korku ve paniğe neden olabilir. Neyse ki yağmur damlalarının yeşil rengi, yakın bir kıyametin habercisi değil. Tam tersine, bu nem dünyaya daha da fazla doğal güç getirir.


Bitkiler üzerinde inanılmaz bir etkiye sahip olan Green Rain, tuhaf ve çok aktif mutasyonlara neden olabiliyor. Elbette endişelenmenize gerek yok çünkü yağmur bittiğinde her şey normale dönecek. Bununla birlikte, bu hava olayından en iyi şekilde yararlanmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.


Stardew Vadisi'ndeki Yeşil Yağmur Ne İşe Yarar?Her ne kadar birçok oyuncunun Stardew Valley'de Green Rain ile ilk karşılaşması rastgele olsa da, bu hava durumu tahmin edilebilir ve öncesinde belirli olaylar yaşanır:


  • Öncelikle Yeşil Yağmur yalnızca yaz aylarında gerçekleşir ve yılın diğer zamanlarında sizi asla şaşırtmaz. Ancak herhangi bir gün gerçekleşebilir.

  • İkinci koşul ise televizyonda tuhaf bir hava durumu tahminidir. Yağmurdan önceki gün, TV'deki Hava Durumu Raporu şunları söyleyecektir: “Hımm... Bir tür... anormal okuma var gibi görünüyor... Ben... bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum... ”

  • Ayrıca tüm kanallarda tuhaf bir gürültü olacaktır.


Ertesi günü bekleyip dışarı çıktığınızda Green Rain ile karşılaşacaksınız. Bu yağmur size zarar vermez , bu nedenle hasar veya ölümcül sonuçlardan korkmadan altında sakince yürüyebilirsiniz.


Etrafınıza baktığınızda muhtemelen tüm alanı dolduran çok sayıda yeşillik olduğunu fark edeceksiniz. Hemen hemen her ağaç ve çalı Yosunla kaplanacak , her yerde daha fazla yabani ot büyüyecek ve bazı yerlerde Fiddlehead Eğrelti Otu'nun asma benzeri büyük sürgünleri ortaya çıkacak.


Bütün bunlar başka zamanlarda elde edilmesi pek de kolay olmayan, son derece değerli malzemelerdir. Bu yüzden aletlerinizi alın ve toplayabildiğiniz kadar toplayın . Gün çok çabuk geçecek ve bir sonraki yağmur yakın zamanda gelmeyecek. Yeni bir günün şafağıyla birlikte tüm doğal çevre, Yeşil Yağmur öncesi haline dönecek.


Bu yeşil kaynakları toplamak, ilerlemek için hayati öneme sahiptir çünkü Deluxe Solucan Kutusu , Mantar Kütüğü , Speed-Gro ve çok daha fazlası gibi birçok değerli öğe oluşturmanıza olanak tanır . Ancak Green Rain'in tek avantajı bu değil. Gün boyunca Demetrius ve Linus dışında tüm Pelican Kasabası sakinleri Salon'da yağmurdan korunacak . İlgilendiğiniz herhangi bir karakteri tek bir yerde bulmak ve arkadaşlık seviyelerini artırmak için birkaç diyaloğu hızla tamamlamak en iyi fırsattır . Aksi takdirde ihtiyacınız olan herkesi dünyanın farklı yerlerinde bulmak için zaman harcamanız gerekecektir.


Bu etkinlik aynı zamanda Topluluk Merkezindeki Şef Paketini tamamlamak için de iyi bir fırsattır . Ayrıca yağmur sırasında tehlikeli madde giysisi giyen Demetrius ile konuşmanızı tavsiye ederiz . Belki sana ilginç bir şey söyleyecektir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page