top of page

Stardew Valley: Maceracılar Loncası Rehberi

Burada size Stardew Valley'deki Maceracılar Loncası hakkında, mağazası, canavarları yok etme hedef listesi ve daha fazlası dahil bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.Stardew Valley'deki Maceracılar Loncası, konuya yeni başlayan kişiler için biraz gizemli olabilir. Oyunun başında bile açık olmadıklarını ve oyuncu ayak parmaklarını Madenlere daldırdıktan sonra postayla gelen ilginç bir görevden kilitlerinin açılması gerektiğini göz önüne alırsak, oyuncuların bunun ne anlama geldiğini anlaması zor olabilir. nedir ve onlara tam olarak nasıl fayda sağlayabilir?


Maceracılar Loncası'nı çevreleyen gizeme rağmen, katılmak için pek çok iyi neden var - özellikle de oyuncular madenleri var gücüyle yağmalamakla ilgileniyorsa! Bu kılavuzda Maceracılar Loncasının kilidini nasıl açacağınızı, Loncanın içinde neler olduğunu ve Loncanın kilidini açtıktan sonra oyuncuları ne gibi sürprizlerin beklediğini açıklayacağız.


5 Nisan 2024'te Abbie Sharp tarafından güncellendi : Maceracılar Loncasının kilidinin nasıl açılacağı, canavarları yok etme hedefleri ve Marlon ile Gil'in oyuncuya tam olarak neler sunabileceği hakkında daha fazla ayrıntı veren birkaç ipucu ve küçük tavsiye eklendi .


Maceracılar Loncasının Kilidi Nasıl AçılırOyuncular muhtemelen madenleri ilk ziyaret ettiklerinde Loncayı görecekler. Maden girişinin hemen doğusunda yer alır ve büyük serayı gözden kaçırmak zordur. Ancak oyuncular 'Başlatma' hikaye görevini tamamlayana kadar Loncaya giremezler . Görev , oyuncuların Çiftlik posta kutularında bir mektup şeklinde Madenlerin 5. Seviyesine ulaştıktan sonraki sabah alınır. O zaman tek yapmanız gereken Stardew Vadisi boyunca 10 Slime öldürmek . Bu hedefe ulaşıldıktan sonra Maceracılar Loncası 14:00'ten 02:00'ye kadar oyunculara açık olacak.


Maceracılar Loncasının İçinde Neler Var?


Loncaya girdikten sonra oyuncular iki yeni NPC ile karşılaşır: Soldaki tezgahın arkasında bulunan Marlon ve sağdaki bir sandalyede sallanırken bulunan Gil. Marlon'un oyuncuya sunabileceği tonlarca şey var. Birincisi, belirli sayıda canavarı öldüren oyuncular için bir ödül planı var (bunun listesini tezgahın sağında bulabilirsiniz). Oyuncu belirli bir canavar türüne yönelik hedefe ulaştığında, Madenlerde yardımcı olacak silahların ve aksesuarların kilidini açacaktır. Benzer şekilde, oyuncu Madenlere girmeyi başardıkça silah ve aksesuar stokunu da genişletir .


Marlon ayrıca Madenlerde (veya Kafatası Mağarası da dahil olmak üzere Stardew Valley'in diğer zindanlarında ) bayılma alışkanlığı olan tüm oyunculara çok yardımcı olacak bir eşya kurtarma planı da sunuyor. Bu şema ile oyuncular, zindanda bayıldıktan sonra kaybettikleri eşyalardan birini, kaybettikleri eşyanın satış fiyatı karşılığında geri alabilecekler. Ancak birkaç öğeden yalnızca biri kurtarılabilir, bu nedenle dikkatli seçim yapın. Oyuncu seçimini yaptıktan sonra geri kalanı ulaşılamaz olacaktır.


Canavarları Yok Etme Hedefleri ve ÖdülleriBahsedildiği gibi, Marlon'un yakınındaki duvara bir gol listesi asılmıştır. Bu, 'Canavarları Yok Etme Hedefleri' listesi olarak bilinir ve oyuncuların silahlar, yüzükler ve şapkalar da dahil olmak üzere ödüller için katletmesi gereken çeşitli düşmanları içerir . Liste ilk başta korkutucu görünebilir, ancak aslında hedeflere ulaşmak için oyuncuların nereye bakacaklarını öğrendikten sonra fark edebileceklerinden daha fazla fırsat var.


Aşağıda, oyuncunun öldürmeye yönlendirildiği her canavarın bir listesi, bulunabilecekleri yerler ( Vadi içindeki ve dışındaki zindanlar , Gizli Orman ve hatta tarım arazileri dahil) ve her hedefe ulaştıktan sonra verilen ödüller yer almaktadır. Bu hedeflere ulaştıktan sonra oyuncular, ödüllerini almak için envanterlerinde en az bir boş slot varken Gil ile konuşmalıdır.


Canavar

Amaç

Ödül

Yardım Edilecek İpuçları

Slimelar

1000

Slime Büyücü Yüzük

Bu, Büyük Slime'ları hariç tutar ancak ürettikleri daha küçük Slime'ları içerir. Slime'lar, Madenlerin neredeyse her katı, Gizli Orman ve Kafatası Mağarası da dahil olmak üzere Vadinin her yerinde bulunabilir.

Hiçlik Ruhları

150

Vahşi Yüzük

Void Spirits'e Gölge Şamanları ve Gölge Vahşileri dahildir. Bu düşmanlar Kat 81'den Kat 119'a kadar bulunabilir.

Yarasalar

200

Vampir Yüzüğü

Yarasalar, normal Yarasaların yanı sıra onların temel benzerlerini (Frost, Lava ve Iridium) içerir. Yarasalar, 31. Kattan itibaren Madenlerin her katında ve Wilderness Çiftliğinde bulunabilir.

İskeletler

50

İskelet Maskesi

İskeletleri yenmek, yalnızca 71. ve 79. Katlar arasında bulunabilecekleri için Madenlerin derinliklerine inmeyi gerektirecektir.

Mağara Böcekleri

80

Böcek Kafası

Hataların birçok çeşidi vardır; normal Böcekler, Mağara Sinekleri, Kurtçuklar ve yalnızca Kafatası Mağarasında bulunan Mutant Böcekler dahil. Böceklerin toplanması en kolay olanıdır çünkü Madenlerin ilk katından başlayarak bulunabilirler.

Duggie'ler

30

Baret

Bu düşmanlar Madenlerdeki mağaraların zeminindeki toprak parçaları içinde bulunur. Duggie'ler 6. Katta yumurtlamaya başlar ve 31. Kat'a kadar devam eder.

Toz Spriteları

500

Hırsız Yüzüğü

Dust Sprite'lar, Madenlerin donmuş zeminlerine özgüdür; 41. Kattan başlayıp 79. Kat'a kadar devam eder.

Kaya Yengeçleri

60

Yengeç Kabuğu Yüzüğü

Kaya Yengeçleri, Madenlerin alt katlarında, Kat 80'den Kat 119'a kadar bulunan Lav Yengeçlerini ve Kafatası Mağarasında bulunan İridyum Yengeçlerini içerir. Sıradan Kaya Yengeçleri Madenlerin 1. Katından itibaren yumurtlamaya başlar ve bu da onların çiftçiliğini kolaylaştırır.

Mumyalar

100

Esrarlı Şapka

Bu düşmanlar yalnızca Kafatası Mağarasında ortaya çıkar. Oyuncuların onları yenmek için bombalara ihtiyacı olacak.

Biber Rex

50

Şövalye Kaskı

Yukarıda olduğu gibi, bunlar yalnızca Kafatası Mağarasında, genellikle Tarih Öncesi Katlarda bulunabilir. Dikkat; ateş püskürtebilirler!

Yılanlar

250

Napalm Yüzüğü

Yılanlar hem normal varyasyonları hem de Kraliyet varyasyonlarını içerir. Bu varyasyonların her ikisi de Kafatası Mağarasının her katında ortaya çıkar.

Magma Spriteları

150

Marlon'un Telefon Numarası

Bu düşmanlar, yalnızca Zencefil Adası'nın Volkan Zindanından erişilebildiği için oyuncuların savaşabileceği en son oyundur. Magma Sprite'lar her katta bulunabilir.

Marlon'un Dükkanı


Marlon'da oyuncuların satın alabileceği pek çok eşya var, ancak onların envanterinin tamamını satın alabilmek için çok fazla para biriktirmeye hazırlıklı olmaları gerekiyor. Aşağıda Marlon'un büyük stoğunun bir listesi ve her bir öğenin sahip olabileceği kilit açma gereksinimleri yer almaktadır.

Öğe adı

Gereksinimlerin Kilidini Aç

Tip

Satın Alma Fiyatı

Tahta Bıçak


Silah

250g

Demir Kama

Madenlerin 15. Katına ulaşın.

Silah

500g

Gümüş Kılıç

Madenlerin 20. Katına ulaşın.

Silah

750g

Korsan Kılıcı

Madenlerin 25. Katına ulaşın.

Silah

850g

Pala

Madenlerin 25. Katına ulaşın.

Silah

1.500 gr

Tahta Tokmak

Madenlerin 40. Katına ulaşın.

Silah

2.000 gr

Claymore

Madenlerin 45. Katına ulaşın.

Silah

2.000 gr

Tapınakçının Kılıcı

Madenlerin 55. Katına ulaşın.

Silah

4.000 gr

Kemik Kılıcı

Madenlerin 75. Katına ulaşın.

Silah

6.000 gr

Çelik Pala

Madenlerin 90. Katına ulaşın.

Silah

9.000 gr

Lav Katanası

Madenlerin alt katına ulaşın.

Silah

25.000 gr

Galaksi Kılıcı

Calico Çölü'ndeki Üç Sütun'a Prizmatik Parça götürün.

Silah

50.000 gr

Galaksi Hançer

Galaksi Kılıcı satın alındıktan sonra kilidi açılır

Silah

35.000 gr

Galaksi Çekiç

Galaksi Kılıcı satın alındıktan sonra kilidi açılır

Silah

75.000 gr

Spor ayakkabı


Ayakkabı

500g

Deri çizmeler

Madenlerin 10. Katına Ulaşın

Ayakkabı

500g

Tundra Çizmeleri

Madenlerin 50. Katına Ulaşın

Ayakkabı

750g

Savaş botları

Madenlerin 40. Katına Ulaşın

Ayakkabı

1.250 gr

Ateşte Yürüyen Çizme

Madenlerin 80. Katına Ulaşın

Ayakkabı

2000g

Koyu Çizme

Madenlerin 80. Katına Ulaşın

Ayakkabı

2.500 gr

Uzay Botları

Madenlerin 110. Katına Ulaşın

Ayakkabı

5.000 gr

Ametist Yüzük


Yüzük

1.000 gr

Topaz Yüzük


Yüzük

1.000 gr

Akuamarin Yüzük

Madenlerin 40. Katına Ulaşın

Yüzük

2.500 gr

Yeşim Yüzük

Madenlerin 40. Katına Ulaşın

Yüzük

2.500 gr

Zümrüt Yüzük

Madenlerin 80. Katına Ulaşın

Yüzük

5.000 gr

Yakut Yüzük

Madenlerin 80. Katına Ulaşın

Yüzük

5.000 gr

Sapan

Madenlerin 40. Katına Ulaşın

Silah

500g

Usta Sapan

Madenlerin 70. Katına Ulaşın

Silah

1.000 gr

Patlayıcı Cephane

Patlayıcı Cephane tarifinin kilidini aç

Mühimmat

300 gram

Duvar Kılıcı


Dekorasyon

2.000 gr

Dekoratif Kılıç


Dekorasyon

10.000 gr

Slime Büyücü Yüzük

1000 Slime öldür

Yüzük

25.000 gr

Vahşi Yüzük

150 Hiçlik Ruhu öldür

Yüzük

25.000 gr

Hırsız Yüzüğü

500 Dust Sprite öldür

Yüzük

20.000 gr

Vampir Yüzüğü

200 Yarasa öldür

Yüzük

15.000 gr

Yengeç Kabuğu Yüzüğü

60 Kaya Yengeçini öldür.

Yüzük

15.000 gr

Napalm Yüzüğü

250 Yılan öldür

Yüzük

30.000 gr

İskelet Maskesi

50 İskelet öldür

Şapka

20.000 gr

Baret

30 Duggie öldür

Şapka

20.000 gr

Esrarlı Şapka

100 Mumya öldür

Şapka

20.000 gr

Şövalye Kaskı

50 Pepper Rex öldür

Şapka

20.000 gr

Böcek Kafası

125 Mağara Böceği öldür

Silah

10.000 gr6 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page