top of page

Stardew Valley: Mücadele Yemi Nasıl Elde Edilir ve Kullanılır

Challenge Bait, tek seferde üç balığa kadar yakalamanıza olanak tanır. İşte bu güçlü madde hakkında bilmeniz gereken her şey.Stardew Valley Güncelleme 1.6'daki balıkçılık maceralarınızda size yardımcı olmak için geliştirici Eric Barone, Challenge Bait adı verilen yeni bir yem türünü tanıttı . Bu yem, mükemmel bir avla aynı anda üç balığa kadar yakalamanıza olanak tanır.


Ancak bu üçlü tehdidin bir sorunu da var. Sarma işlemi sırasında bir balık yeşil çubuktan her kaçtığında , yakalanan potansiyel balıklardan birini kaybedersiniz . Yani eğer bir balık tamamen uzaklaşırsa, yalnızca iki, hatta tek bir balığı yakalamış olursunuz. Bu riske rağmen Challenge Bait, potansiyel olarak daha fazla balığı daha hızlı yakalamanın harika bir yoludur, ancak etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için hassas balık tutma becerileri gerektirir.


Mücadele Yemi Tarifinin Kilidini Açma


Challenge Bait'in üretim tarifi, oyuncular Balıkçılık Ustalığına ulaştıktan sonra açılır . Beş becerinin tamamında maksimum seviyeye ulaştıktan sonra , her beceriye karşılık gelen beş ustalık totemini bulabileceğiniz Ustalık Mağarasına erişim kazanacaksınız.


Balıkçılık Ustalığı totemini , 10.000 Ustalık Puanına ulaştığınızda talep edebilirsiniz . Aşağıdakileri sağlar:


  • Mücadele Yemi tarifi

  • Gelişmiş İridyum Çubuk

  • Altın Balıkçılık Hazine Sandıklarını bulma yeteneği.


Mücadele Yemi Nasıl Yapılır


Mücadele Yeminin kilidini açtıktan sonra aşağıdaki malzemeleri kullanarak istediğiniz zaman üretebilirsiniz:


  • 5 Kemik Parçası

  • 2 Yosun


Öte yandan Vadi çevresinde yetişen Yosunlu Ağaçlardan da Yosun toplayabilirsiniz .


Mücadele Yemi Nasıl Kullanılır?


Mücadele Yemi, Eğitim Çubuğu veya Bambu Direği gibi başlangıç ​​kamışlarıyla kullanılamaz. Bunun yerine, bu yemi takmak için aşağıdaki çubuklardan birine ihtiyacınız var .


  • Fiberglas Çubuk

  • İridyum Çubuk

  • Gelişmiş İridyum Çubuk


Mücadele Yemini oltanıza takmak için Envanteri açmanız, yeme tıklamanız ve ardından oltaya tıklamanız yeterlidir.


Yabani Yem'e benzer şekilde, Mücadele Yemi, bir balığın oltayı kemirmeden önceki gecikmeyi %62,5 oranında azaltarak balığın daha hızlı ısırmasını sağlar . Şu anda Stardew Vadisi'ndeki en iyi balık yemlerinden biridir .

4 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page