top of page

Stardew Valley: Kelebek Tozu Nasıl Elde Edilir (ve Nasıl Kullanılır)

Kelebek Tozu, Stardew Valley 1.6'da yalnızca evcil hayvanlar üzerinde çalışan Solmuş Buket benzeri bir öğedir; işte bu acımasız tozun nasıl elde edileceği ve kullanılacağı.Stardew Valley 1.6, birden fazla evcil hayvanı sahiplenme seçeneğini sunuyor. Ancak her çiftçi, çiftliğinin etrafında bir düzine hayvanın dolaşmasından hoşlanmaz. Bazıları, kendilerine eşlik eden hayvanlarıyla sıkıntı yaşamadan yollarını ayırmanın bir yolunu isteyebilir.


Şimdi iyi (ve kötü) habere geçelim: Kelebek Tozu da Mart 2024 güncellemesinde yeni bir öğe olarak tanıtıldı. Bu büyülü toz, oyuncuların evcil hayvanlarının yeni bir yuva bulması gerektiğini ustaca önermelerine olanak tanır. Bu öğeyi nasıl elde edeceğiniz ve kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.


Kelebek Tozu Nasıl Elde EdilirŞu anda Kelebek Tozu almanın tek yolu onu Krobus'tan satın almaktır . Dükkanları Kanalizasyon'dadır ve burada her Kelebek Tozu'nu 20.000 grama satarlar. Satın alabileceğiniz toz miktarı konusunda herhangi bir sınırlama yoktur ve satın alma işlemi yaptığınız anda Krobus'un envanteri yeniden stoklanır.


Kelebek Tozu Nasıl Kullanılır?Stardew Valley'deki bir evcil hayvanı kalıcı olarak ortadan kaldırmak için üzerine biraz Kelebek Tozu serpin . Tozu tutarken silmek istediğiniz hayvanla etkileşime geçin. Toz uygulandığında evcil hayvan bir kelebeğe dönüşecek ve uçup gidecek. Bu etki geri döndürülemez ve bu oyunda kayıp evcil hayvanı yeniden canlandıramayacaksınız.


v1.6'dan önce, boşanma veya Bencilliğin Karanlık Tapınağı yoluyla eşinizden ve çocuklarınızdan kurtulabiliyordunuz . Ancak evcil hayvanlarınızı kaybetmenin bir yöntemi yoktu. Bunu düzeltmek için Mart güncellemesi, çiftlik hayvanlarınızı yeniden düzenlemek ve istenmeyen evcil hayvanları silmek için hızlı bir araç olan Kelebek Tozu'nu ekledi.


Kelebek Tozu AlternatifiEvcil hayvanınızı Kelebek Tozu ile uzaklaştırmak yerine görünümünü değiştirme seçeneğiniz vardır . Büyücü'nün bodrum katını ziyaret ederek ve onun İllüzyonlar Tapınağı ile etkileşim kurarak bir evcil hayvanın türünü değiştirebilirsiniz. Ancak mezarın farklı türler arasında geçiş yapmanıza izin vermeyeceğini unutmayın. Mesela bir kediniz varsa görünüşünü beyazdan siyaha çevirebilirsiniz ama onu köpeğe dönüştüremezsiniz.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page