top of page

Stardew Valley'e Başlarken Hemen Yapmanız Gereken 24 Şey

Stardew Valley'e ilk kez başlayan oyuncular bu önemli görevleri yerine getirmeye zaman ayırmalıdır. Bunlar bir an önce yapılmalı.Her harika video oyununun, neredeyse sona erecek olan dünyanın fantazisine ve gösterişli hikayelerine ihtiyacı yoktur; Bazen şehri geride bırakıp yeni, mütevazi bir çiftlik hayatına adım atma hikayesi, oyuncuların iyi vakit geçirmesi için gereken tek şeydir. Stardew Valley'in harika bir başlık olarak kabul edilmesi için tüm özelliklere ve ıslıklara ihtiyacı yok; Günlük çiftlik yaşamının sıradan hissi, ana çekiciliğidir.


Bu yeni hayatta yapılacak tüm eğlenceli yeni şeylerin telaşı içinde insan kendini biraz bunalmış hissedebilir ama endişelenme. Her yeni çiftçi eninde sonunda kendisi için en uygun rutini bulur. Ancak çoğu sadık hayranın yeni gelenlere çok geç olmadan öncelik vermelerini tavsiye edeceği birkaç görev ve ayrıntı var ve 1. yıl çoktan sona erdi. İşte her yeni oyuncunun Stardew Valley'e başlarken hemen yapması gereken birkaç şey .


8 Ocak 2024, Christine Mendoza tarafından güncellendi : Bazı video oyunları gelip giderken, Stardew Valley, 2016'da piyasaya sürülmesine rağmen, bir kenara bırakılamayacak kadar sevilen bir oyun gibi görünüyor. Yetenekli geliştiricinin arkasındaki topluluk, Eric Barone (diğer adıyla ConcernedApe ), güçlü ve aktif bir insandır; Sadece mevcut oyuncuları bu rahat çiftlik hayatına dahil etmekle kalmıyor, aynı zamanda yeni gelenleri de bünyesine katıyoruz. İster Stardew Valley dünyasında tamamen yeni olan oyuncular, ister yeni bir oyun deneyimi için ipuçları arayan deneyimli oyuncular olsun, yeni çiftlik hayatlarının ilk birkaç haftasını sorunsuz bir şekilde geçirmek için birkaç yeni yararlı giriş eklendi.


24

Yüksek Kaliteli Mahsulleri Tasarruf Edin/Üretin


Her Mevsime Hazır Olun

Stardew Vadisi Kaliteli Mahsuller ve Luau

Altın yıldızlı (veya daha yüksek) bir mahsul veya ürün öğesinin kullanışlı olabileceği birkaç durum vardır. Topluluk merkezindeki "Kaliteli Mahsul Paketi"nin yanı sıra, oyuncunun diğer sakinler nezdindeki itibarına yardımcı olacak yüksek kaliteli bir öğe gerektiren birkaç kasaba etkinliği de vardır; yani luau ve Stardew Vadisi fuarı.

Oyuncular nihayet çiftçilik çabalarından dolayı yüksek kaliteli öğeler yetiştirdiğinde/verdiğinde, bir an önce ihtiyaç duyulduğunda bunlardan birkaçını bir sandıkta tutmak en iyisidir. Saklandıklarında mükemmel durumda kalacakları için, öğelerin mevsimi dışında çürümesi veya ölmesi konusunda endişelenmenize gerek yok.


23

Düzeni Önceden Planlayın

Yeniden Düzenleme Günlerinden Kaçının

Stardew Valley Bira Fabrikası Çiftliği


Binaları kurulduktan sonra taşımak mümkün olsa da, sonradan akla gelen her şeyi karıştırmak zorunda kalmamak için her şeyi önceden planlamak çok daha iyi bir fikirdir. İlk günlerde ideal bir çiftliğin neye benzediğini hayal etmeye çalışın; Besi hayvanları ve diğer ekipmanlar yerine mahsuller ve yağmurlama sistemleri nereye gidecek? Daha sonra kolayca "düzeltilebileceklerini" düşünerek yapıları herhangi bir yere yerleştirmeyin.

Her ne kadar kümesler, ahırlar ve diğer yapıları inşa etmek ilk birkaç hafta boyunca ulaşılamayacak gibi görünse de, her şeyin önceden nereye yerleştirileceğini planlamak ve bilmek en iyisidir. Bu, oyuncuların tarım arazilerini hiçbir yapı veya organizasyon olmadan karmakarışık hale getirmekten kaçınmalarına yardımcı olacaktır.


22

Yükseltme Araçları

Daha Büyük Engelleri Hızlıca Çözün

Stardew Vadisi Yükseltme Araçları


Oyuncu Stardew Valley'e ilk vardığında araziyi temizlemek veya istenmeyen kayalardan kurtulmak için gereken enerji oldukça yüksek olduğundan, çiftçiliğin ilk günleri oldukça yorucu olabilir. Ancak enerji barının hızla tükenmesini önlemenin en iyi yollarından biri ekipmanı yükseltmektir.

Oyuncular madenlerde cevher bulur bulmaz, Clint'in (demirci) çeşitli ekipmanları yükseltmek için kullanması için eritilip çubuk haline getirilene kadar onu tutmak en iyisidir. Yükseltilen alet önümüzdeki birkaç gün boyunca kullanılamayacak olsa da (Clint'in üzerinde çalışması için), en sonunda en büyük kütükler veya kayalar bile hiç zorlanmadan temizlenebildiğinde buna değecek.


21

Balık Günlük

Suları İhmal Etmeyin

stardew vadisi balıkçılığı


Stardew Valley'deki balık tutma mini oyunu zor olmasıyla ünlüdür. Bir balığın tatlı kaçışa doğru kıpırdamayı başardığı ilk birkaç sefer, birçok oyuncu için oldukça cesaret kırıcı olabilir, ancak umudunuzu kaybetmeyin. Oyuncu balık tutma becerilerini geliştirdikçe ve oltasını yükselttikçe, balık tutma mekaniği zamanla yavaş yavaş kolaylaşır.


Balığa gitti

İLGİLİ

Tüm Zamanların En İyi 20 Balık Tutma Oyunu


Yeni kamışlar, yemler ve çeşitli takım türleri arasında, balık tutmak çocuk oyuncağı haline gelecek ve yeni çiftçiler için (özellikle gece geç saatlerde) harika bir yeni gelir kaynağının kapılarını açacak. Balık tutmayı ihmal etmemek önemlidir, çünkü iyi para kazanmanın yanı sıra toplum merkezi paketleri için de yakalanması gereken birçok balık vardır.


20

Erken Günleri Evin Yakınında Çalışarak Harcayın

Bir Gün Erken Aramaktan Korkmayın

Stardew Valley Erken Çiftlik Düzeni


Oyunun başlangıcı biraz bunaltıcı gelebilir. Oyuncuya vardığında tarım arazileriyle ilgilenmekle görevlendirilir ; bu esas olarak yabani otları ve çalıları temizlemek, bazı ağaçları kesmek ve genel olarak mevcut olabilecek çöpleri veya istenmeyen şeyleri temizlemek anlamına gelir. Bir çiftçi olarak heyecan verici yeni yaşamın yanı sıra, oyuncunun mağazalarla, görülecek yerler ve konuşacak insanlarla dolu yepyeni bir kasabası da var.


Ancak Stardew Valley tamamen sabırlı olmayı ve günün her saatini nasıl kullanacağını bilmeyi gerektirir. Başlangıç ​​aşamalarında (diğer bir deyişle ilk hafta kadar), oyuncu enerji barının ne kadar çabuk tükendiğini fark edebilir. Oyuncu ilerledikçe, baltayı sallamak veya toprağı kazmak için gereken enerji miktarı yavaş yavaş azalacak ve oyuncunun günlük rutininde çok daha fazlasını başarmasına olanak tanıyacak. Erken aşamalarda eve yakın çalışmayı denemek en iyisidir. Bu şekilde, zamanında yatmadan önce bayıldıktan sonra ortaya çıkan zayıflatıcı riskiyle karşı karşıya kalmadan, arazi yavaş yavaş temizlenebilir.


19

Madenleri Keşfedin

Mücadeleyi İhmal Etmeyin

Stardew Vadisi Madenleri


Bir çiftçinin rahatlatıcı (ama tatmin edici) yaşamına kapılmak, kişinin güzel mahsulleri ve sevdiği hayvanlarla her gün tam bir özveriyle ilgilenmesi kolay olabilir. Oyunun dövüş yönünü göz ardı etmek ve yalnızca çiftçilik yönüne odaklanmak cazip görünebilir, çünkü Stardew Valley'in esas olarak tanındığı şey budur.


Ancak madenler daha da ilerleyebilmenin ve çiftlikte daha lüks bir yaşam tarzının oluşmasının anahtarıdır. Mayınların kilidi, Baharın beşinci gününde, oyuncunun Birinci Yıl yolculuğu sırasında açılır ve oyuncuların bundan hemen faydalanması zorunludur. Mayınlar yeni oyuncular için oldukça zordur, ancak Stardew Valley'deki diğer her şey gibi zaman, deneyim ve daha iyi ekipmanla daha kolay hale gelir. Madenlerde satılabilecek veya yeni eşyaların yapımında kullanılabilecek tonlarca faydalı eşya bulunmaktadır; bu nedenle, madenlerin ilk birkaç seviyesindeki birkaç çalıştırma bile büyük bir fark yaratacaktır. Her seferinde bir adım atın; daha doğrusu her seferinde bir kat.


18

Zanaat Fıskiyeleri

Bırakın Polisleriniz Kendi Başlarının çaresine baksın

Stardew Vadisi Yağmurlama Sistemleri


İlk çiftçilerin günlük rutininin en yorucu kısımlarından biri mahsullerle ilgilenmekti. Lezzetli meyve ve sebzeleri hasat edebilmeden önce, kendini işine adamış bir çiftçi, onları her gün suladığından emin olmalı ve tohumlardan bereketli mahsullere kadar filizlenmelerine izin vermelidir. Sulama kabı ilk birkaç gün için güvenilir bir arkadaş olsa da, oyuncu tek bir fıskiye bile üretebildiği anda, mümkün olan en kısa sürede bir tane yapma fırsatını değerlendirmelidir.


Ooblets, Pikmin Bloom, Cep Bitkileri

İLGİLİ

En İyi 6 Bahçe Oyunu


Tek bir mahsulü sulamak bile günün biraz zamanını (ve enerjisini) alabilir, bu nedenle elbette her sabah uyanıp tüm mahsullerin sulanmasını ve gün boyunca bakımını yaptırmak işleri verimli tutmanın anahtarıdır. Farklı sprinkler türlerini dikkate alın ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için buna göre bir arazi planı planlayın. Fıskiyenin ilk versiyonu, yapımı için en az malzemeyi kullanıyor ancak yalnızca dört bitişik fayansı suluyor. Bu arada, kaliteli sprinkler ve iridyum sprinklerin yapımı daha zordur ancak zaman ayırmaya değerdir ve uzun vadede mahsullerin bakımına yardımcı olacaktır.


17

Takvimi Ezberleyin

Topluluğa Katılın

Stardew Vadisi Takvimi


Akılda tutulması gereken tüm önemli tarihlerin kaydını tuttuğu için Stardew Valley takvimini her gün kontrol etme alışkanlığı edinmek hayati önem taşır. Oyuncu, sonunda rahatlığı için evinde bulundurabileceği bir mobilya parçası olarak bir takvim (Robin's Carpenter Shop'tan) satın alabilir, ancak oyunun ilk aşamalarında, halkın hemen dışında kullanabileceği ücretsiz bir takvim mevcuttur. Pierre'in Genel Mağazası'ndan.


Stardew Valley dünyasında tam bir yıl , her "ay"da yirmi sekiz gün bulunan, dört takvim ayına ayrılmış dört mevsimden oluşur. Her sezonda, oyuncunun katılabileceği ve hatta katılabileceği önemli şehir etkinlikleri vardır. Bunlar, oyuncunun yeni buldukları topluluğa tamamen entegre hissetmesine olanak tanıyan eğlenceli ara sahneler elde etmenin tek yoludur. Etkinliklerin yanı sıra takvim aynı zamanda tüm köylülerin doğum günlerini de gösteriyor , böylece oyuncular ne zaman hediye aramaya başlayacaklarını biliyorlar. Takvimi sürekli kontrol etmeyi ve önümüzdeki hafta hangi etkinliklerin olacağını ezberlemeyi unutmayın; sonuçta bu olaylar yılda sadece bir kez oluyor.


16

Bir Sandık Oluşturun (& Renk Koduyla)

Her Şeyin Yerinde Olduğundan Emin Olun

Stardew Vadisi Sandıkları


Stardew Valley'in ilk günlerinde cepte yer bulmak nadirdir , ancak tüm değerli eşyalarını yanında taşıyamayan oyuncular için sandık en kolay çözümdür . Sandıklar, otuz altıya kadar farklı öğeyi tutabilen, istiflenebilir öğelerin tek bir yuvada 999'a kadar istiflenmesine olanak tanıyan, işlenebilir öğelerdir.

Eşyalar sandıklarda çürümez, dolayısıyla hiçbir şeyin çürüyüp çöpe gitmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu sandıkların yapımı oldukça kolaydır, sadece elli parça tahtaya ihtiyaç vardır. Buna ek olarak, oyuncular bu sandıkları mülklerinin hemen hemen her yerine (köylülerden uzağa) yerleştirebilir ve hatta onları boyamak için çok sayıda renk arasından seçim yapabilirler. Her sandığı renklendirmek ( bu Reddit kullanıcısının yaptığı gibi yakındaki bir işareti eklemenin yanı sıra ), oyuncunun envanterini daha da düzenlemeye yardımcı olabilir.


15

Haritaya Alışın

Kaybolarak Zaman Kaybetmeyin

Yıldız çiçeği vadisi


Vakit nakittir ve seyahat/işe gidip gelme süresi günün değerli saatlerini tüketebilir. Şehirdeki yolu bulmaya çalışırken zaman kaybetmekten kaçının; Vatandaşları, mağaza yerlerini takip ederken kaybolmak veya uzun bir günün ardından eve dönmenin en iyi yolunu bulmak, elde edilen genel kârı mahvedebilir.

Gününüzü öylece dolaşarak geçirmeyin; bunun yerine her önemli konuma alışın . Yanlış yöne gitmekten veya haritayı sürekli açmaktan tasarruf etmek için haritayı ve her binanın, dükkanın veya NPC'nin nerede olduğunu öğrenmek için çaba sarf etmek en iyisidir. Başlarken, işleri hemen verimli kılmak için sık ziyaret edilen her bir konuma giden en iyi rotaları bulmaya ve planlamaya dikkat edin.


14

Minecart'ın kilidini aç

Seyahat Süresini Kısaltın

Stardew Valley Minecart Demirci Konumu Yakınında


Minecart, normal bir iş günü içerisinde yapılan iş miktarını en üst düzeye çıkarabildiği için en değerli varlıklardan biridir. Topluluk merkezinde tüm paketler üzerinde çalışmak iyi bir fikir olsa da, "Kazan Dairesi" paketine öncelik vermek en verimli yöntemdir. (JojaMart rotası için bu, 15.000 grama satın alınacaktır.)

Maden arabasının kilidini açmak, esasen şehirdeki madenlerde, otobüs durağında ve taş ocağında hızlı seyahat noktaları oluşturur. En yararlı şeylerden biri, maden arabalarının madenler ile çiftliğin yakınındaki otobüs durağı arasında oluşturduğu rotadır. Eve giden bu kısa yol, günün sonunda yorgunluğa yenik düşmeden, madenlerdeki seviyelerde savaşarak ve canavar ganimetlerini ele geçirerek daha uzun günler geçirmenizi sağlar.


13

Parlayan Yüzüğünü Bul ve Donat

Meşaleleri Boşaltın

Stardew Valley Küçük Parıltılı Yüzük


Parıldayan halka ve küçük parıldayan halka, özel canavar damlaları , balıkçılık hazine sandıkları veya yeraltındaki madenlerde varillerin kırılmasıyla elde edilir. Bulunduktan sonra hemen donatmak en iyisidir. Madenler tehlikeli yerlerdir ve genellikle loş bir şekilde aydınlatılırlar, dolayısıyla parıltı yararlı bir yardım olacaktır.

en iyi yüzükler-stardew-vadisi-rehberi


İLGİLİ

Stardew Vadisi: En İyi Yüzükler


Parlayan halka, oyuncunun avatarının etrafına ışık yayarak mayınlarda gezinmeyi çok daha kolay hale getirir. Parıldayan halka yalnızca madenlerde yararlı bir başlangıç ​​öğesi olmakla kalmaz, aynı zamanda etrafta başka ışık kaynağının olmadığı gece vakti çiftçilik yaparken veya kasabada yürürken de yardımcı olur. Parıldayan halkanın efektleri, daha da büyük bir ışık yarıçapı oluşturmak için başka bir parıldayan halka, küçük bir parıldayan halka veya hatta bir iridyum bantla birleştirilebilir.


12

Otobüs Durağını Onarın

Çölü Keşfedin

Stardew Vadisi Otobüs Durağı


Otobüs durağı da oyundaki bir diğer ulaşım aracı ama bu sefer sadece bir kısayol değil. Oyuncunun şehirdeki bir yerden diğerine hızlı bir şekilde gitmesine izin vermek yerine, otobüs durağını onarmak tamamen yeni bir alanın kilidini açmak anlamına geliyor.


Otobüs durağının onarılması, çalışmaya başlamak için toplamda 42.500 gramlık (JojaMark rotası için 40.000 gram) tüm kasa paketlerinin satın alınmasını gerektiriyor. Elbette bu, oyuna başlarken hemen gerçekleştirilemez, ancak mümkün olan en kısa sürede tasarruf etmeye değer. Bir otobüs yolculuğu, oyuncuyu tamamen yeni manzaraların, yüzlerin, ortamların ve karlı ürünlerin mevcut olacağı Calico Çölü'ne götürecek .


11

Eve giden yolu aydınlat

Gece Geç Saatlerde Navigasyonu Kolaylaştırın

Stardew Vadisi Meşalesi Yaktı Ev Yolu


Oyunun başında birçok oyuncu, gün batımından sonra kasabanın ne kadar karanlık olabileceğini görünce şaşırıyor. Haritaya aşinalık olmadığı ve etrafta yeterli ışık kaynağı olmadığı için yeni başladığınızda navigasyon neredeyse imkansızdır. Basit ama dahiyane bir çözüm, kişinin kendi ışık kaynaklarını kendisi için üretmesidir; ancak bütün gece ateş taşımak yerine, birden fazla ışık oluşturmak ve bunları aydınlatılması gereken alanların etrafına yerleştirmek en iyisidir. Sadece tarım arazileri ücretsiz olarak dekore edilmekle kalmıyor, aynı zamanda çiftliğin yakınındaki veya çiftliğe giden alanlar da (otobüs durağı veya tarım arazisinin kuzeyindeki yol gibi) kullanışlı ışık kaynaklarıyla aydınlatılabiliyor.


Sonunda üretilebilecek çok sayıda süslü (ve pahalı) ışık kaynağı olsa da , yeni başlayanlar için en iyi bahis basit bir meşaledir, çünkü bunu yapmak için yalnızca tek bir tahta ve iki sap gerekir. Bunları kolayca üretip sık kullanılan herhangi bir yola yerleştirin; geceleri evin yolunu bulmak çocuk oyuncağı olacaktır.


10

Her Sabah TV İzleyin

En İyi İpuçları ve Püf Noktalarını Öğrenin

Stardew Valley Televizyon İzlemek


Şehir yaşamından kırsal yaşama geçiş, tüm eğlencelere veda etmek anlamına gelmiyor. Kısa bir TV molası vermek kötü bir şey değil; aslında teşvik ediliyor. Zorlu çiftlik işleriyle dolu her gün başlamadan önce, dışarı çıkmadan önce biraz TV izlediğinizden emin olun. Özel programlar oyunun çeşitli yönlerinde yardımcı olacaktır; yararlı ipuçları vermekten yeni tariflere kadar . TV'de ne olduğunu kontrol etmek için harcayacağınız fazladan birkaç saniye, uzun vadede karşılığını verecektir.

Hava durumu raporu, önümüzdeki birkaç gün boyunca demircide olacağı için, sulama kabını geliştirmek için mükemmel günü seçmek açısından özellikle yararlıdır.


9

Korkuluklara Yatırım Yapın ve Yapın

Değerli Ürünlerinizi Koruyun

Stardew Vadisi Korkuluğu


Mahsuller çiftçinin ekmeği ve tereyağıdır ve ne yazık ki kargalar açgözlü gagalarını uzak tutamazlar. Tüm mahsullerin yeşermesini ve her sabah satılmaya hazır olmasını sağlamak, onları yakındaki yaratıklardan korumak anlamına gelir.


Bu zararlıların kendi yollarına gitmesine izin vermeyin. Hemen birkaç korkuluk inşa etmek için yiyecek aramaya ve hasat etmeye yatırım yapın. Bu basit düzeltme, her sabah kendi başına bırakıldığında büyük miktarda kar kaybına neden olacak hiçbir ürünün kaybolmamasını veya mahvolmasını önleyecektir.


8

Görevler İçin Her Gün Bülten Tahtasını Kontrol Edin

Biraz Ekstra Nakit Kazanın

Stardew Vadisi Bülten Tahtası


Oyunun başlangıç ​​ayı, paranın bu kadar kısıtlı olması nedeniyle zaman zaman biraz umutsuz hissedilebilir. Her sabah mahsullerle ilgilenmenin yanı sıra, Pierre'in dükkanının hemen dışındaki ilan panosunu her zaman kontrol etmeyi alışkanlık haline getirmek en iyisidir. Burada oyuncu, kasabanın diğer sakinleri tarafından ara sıra yazılan ve çeşitli görevlerde yardım isteyen listeleri bulacaktır.

Bu küçük görevler, eğer mahsullerin büyümesini beklemenin başlangıç ​​aşamalarındaysanız, kendinizi meşgul etmenin harika bir yoludur. Bu sadece oyuncunun kasaba halkını tanımasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda en önemlisi, her gün ekstra para kazanmanın harika bir yoludur.


7

Gelecek Sezonlara Hazırlanın

Tohumlarınızı İsraf Etmeyin

Stardew Vadisi Sezonları


Sürekli değişen hava durumunu takip etmek herkes için önemlidir ancak bir çiftçi için geçim kaynağı demektir. Takvime dikkat edin, bahçeyle ilgilenme ve Pierre'in stoğundaki tohumları satın alma rutinini takip etmeyin. Hiçbir şey, havanın değişmesi ve büyümenin durması için bir servet dolusu pahalı tohum satın almaktan daha kötü olamaz .


Oyundaki her sezon 28 gün sürer. Sezon bitmeden ve tüm bahçeyi mahvetmeden önce, uygun zaman çerçevesinde bir ürün yetiştirmenin mümkün olup olmadığını planlamaya başlayın.


6

Arkadaş Edin ve Herkese Hediye Ver

Toplulukla Etkileşime Geçin

Stardew Valley, Sam'e Doğum Günü Hediyesi Veriyor


Stardew Valley çiftlik hayatı etrafında dönen bir oyun olmasına rağmen bu, sosyalleşmeye zaman olmadığı anlamına gelmez. Oyunun çekiciliğinin yarısı, her kasaba sakininin arkasında sahip olduğu inanılmaz derecede ayrıntılı ve karmaşık hikayelerden kaynaklanıyor. Tek yönlü bir düşünceye sahip olmadığınızdan ve yalnızca çiftlik hayatına odaklandığınızdan emin olun; karakteri oynayın ve şehri keşfedin.


Stardew Vadisi Hediyeleri

İLGİLİ

Stardew Valley: En İyi 15 Hediye ve Bunları Nerede Bulunur?


Kasabanın her bir üyesiyle konuşmak başlı başına tatmin edicidir ancak daha derin ilişkiler arayanlar için hediyeler sevgiyi göstermenin harika bir yoludur. Dostluklarını artırmak için tüm kasaba halkına hediye vermeyi unutmayın; ve kim bilir, belki bu dostluk romantik bir şeye de dönüşebilir.


5

Çiftlikte Biraz Çim Tutun

Hayvanlarınızın Otlamasına İzin Verin

Stardew Vadisi Çim Yamaları


Çiftlik hayvanları satın alınabildiğinde, bu hayvan dostları oyuncunun çiftliği için değerli varlıklar haline gelecektir. Arkadaşlığın yanı sıra, bu hayvanlar iyi para karşılığında satılacak yeni kaynaklar da getirecek. Ancak her canlı gibi bu hayvanların da beslenmeye ihtiyaçları vardır .


Bu uzun ot çalıları daha sonra saman için hasat edilebileceğinden, araziyi mahsuller için temizlerken birkaç parça çim bıraktığınızdan emin olun. Saman satın almak pahalı olabilir ve sonuçta besi hayvanlarından elde edilen genel kârı azaltacaktır. Çim kullanmak ve silo inşa etmek için para biriktirmek, uzun vadede hayvan bakımı maliyetlerinin karşılanmasına yardımcı olacaktır.


4

Sahildeki Köprüyü Onarmak İçin Malzeme Tasarrufu Yapın

Yeni Yiyecek Arama Fırsatları Açın

Stardew Valley Sahil Köprüsü Onarımı


Mahsul satışından elde edilen kârın yanı sıra, basit yiyecek arama eyleminden de önemli miktarda para elde ediliyor. Toplayıcılık önemlidir; basit çiçekler veya meyveler sonunda gerçekten toplanabilir ve masrafların karşılanmasına yardımcı olabilir. Ancak, kasabanın sahil bölgesindeki kırık köprüyü onarmak için malzeme biriktirmeyi düşünmek önemlidir, çünkü bu alan yiyecek olarak daha değerli eşyalarla doludur.


Bu değerli kaynağı ihmal etmediğinizden emin olun. Bu köprünün onarılması için 300 parça tahta gerekiyor , bu nedenle bu yeni alanın kilidini mümkün olan en kısa sürede açmak için biraz biriktirmek en iyisidir .


3

Toplum Merkezine Hemen Bağış Yapın

Kasabaya Yardım Edin, Tek Seferde Bir Paket

Stardew Valley Toplum Merkezi Sonbahar Yem Paketi


Birkaç gün sonra Topluluk Merkezi açılacak ve oyuncunun şehrin belirli bölümlerinin onarılmasına yardımcı olacak paketler bağışlamasına olanak tanıyacak. Bu paketler , yalnızca besi hayvanlarından elde edilenlerden yalnızca madencilik sırasında bulunabilenlere kadar oyun içinde bulunan çeşitli öğelerden oluşur .


İLGİLİ

Tüm Stardew Valley Bekarlar, Dereceli


Bu paketler aynı zamanda tamamlanma zorluklarına göre de farklılık gösterir ve sezonlara ayrılır. Sezon bittiğinde ve paketteki bir veya iki öğenin eksik olduğunu söylediğinizde oyuncunun şansı kalmayacak. Sezon yeniden başlayana kadar bu öğeler tüm yıl boyunca hasat edilemeyecek veya yemlenemeyecek . Bu paketleri hemen toplamaya başlamak iyi bir fikirdir, böylece tüm yıl boyunca ilerleme kaydedilebilir.


2

Bitkileri Su Yakınına Ektiğinizden Emin Olun

Yeniden Doldurmayı Mümkün Olduğunca Verimli Hale Getirin

Stardew Valley Çiftliği ve Sulama Kabından Çıkan Gölet


Bahçe alanını başlatırken en sık yapılan hatalardan biri, "tamam" görünen yerlere tohum ekmektir. Önceden planlamak. Başlangıçtaki toprak parçasının etrafında inşaat yapmaya devam etmek ve çok geç olduğunda başka bir konumun daha iyi olabileceğini fark etmek zordur.


Yeni başlayanlar için, ilk tohum grubunu yakındaki bir göletin yanına ektiğinizden emin olun. Sulama yorucu olabilir ve mahsullerle ilgilenirken hızlı bir şekilde yeniden doldurmak için su kaynağına geri dönmek çok zaman alabilir. Kolay yeniden doldurma erişimi için ekilen ilk tohum setinin bir havuzun yanında olduğundan emin olarak bunu önleyin.


1

Sırt Çantası Yükseltmesine Öncelik Verin

Daha Büyük Daha İyidir

Stardew Valley Sırt Çantası Yükseltmesi


Daha büyük bir envanter, gün içinde daha fazla görevin yapılması anlamına gelir. Sırt çantasını yükseltmek, her oyuncunun para biriktirmeyi hedeflemesi gereken ilk şeylerden biri olmalıdır. Envanter yükseltmeleri neredeyse her zaman öncelikli olmalıdır. Çiftlikten sandığa, sandıktan depoya ve geriye doğru gidip gelmek zaman ve enerji kaybı olabilir.


Oyuncular kolaylık, kâr ve verimlilik adına Stardew Valley'in başlangıç ​​aşamalarında bu yükseltmeyi listelerinin en üstüne koyarak kendilerine büyük bir iyilik yapabilirler .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page