top of page

Stardew Valley Dinozor Yumurtası Nasıl Alınır?

Oyuncuların Stardew Valley'de yetiştirebileceği birçok farklı hayvan var, ancak bunlardan birkaçı normal şekilde satın alınamıyor; biri dinozor.Oyuncular Stardew Valley'de çiftliklerini kurdukça özel ahır binalarında birçok farklı hayvanı yetiştirme yeteneği kazanacaklar. Stardew Valley'deki hayvanların çoğunluğu Marnie aracılığıyla satın alınabiliyorken, bazıları da yalnızca özel yollarla elde edilebiliyor.


Bazı deneyimli Stardew Valley oyuncularının bile bilmediği özel hayvanlardan biri de dinozorlardır. Bazıları Kafatası Mağarası'nda bulunabilecek Pepper Rex düşmanlarını zaten biliyor olabilir, ancak oyuncuların çiftliklerindeki kümeslerde yetiştirebilecekleri dinozorları bilmiyor olabilir.


Kümeslerde tutulan dinozorlar, daha fazla dinozor yapmak için kuluçkaya yatırılabilen, 350 gram taban fiyatla satılan, müzeye bağışlanan veya 800 gram taban fiyatla satılabilen dinozor mayonezi haline getirilebilen dinozor yumurtaları üretiyor.Yumurtadan çıkan dinozordan daha fazlasını alabilmek için oyuncuların ilk dinozor yumurtasını almalarının birkaç farklı yolu vardır. Yumurtanın Stardew Valley müzesine bağışlanabilmesi nedeniyle teknik olarak bir eser olarak kabul edilmesi sayesinde oyuncular, eser noktalarını kazan ve hazine sandıklarını avlayan bir dinozor yumurtası bulma şansına sahip oluyor .


Dinozor yumurtalarını bulmanın bir başka yöntemi de Pepper Rex'in düşmanlarıdır. Bu düşmanlar Kafatası Mağarasında bulunur ve bir oyuncu tarafından mağlup edildikten sonra %10 oranında dinozor yumurtası düşürme şansına sahiptir. Oyuncular ayrıca Kafatası Mağarası'ndaki tarih öncesi katlarda yem öğesi olarak dinozor yumurtalarını bulabilirler. Ancak Pepper Rex'in birçok düşmanı, Mutant Sinekler ve İridyum Yarasaları ile uğraşmaları gerekecek .


Dinozor yumurtasını bulmanın son yolu, onu Stardew Valley sinema salonundaki vinç oyununda kazanmaktır . Sinema salonu, oyuncular Topluluk Merkezini tamamladıktan veya Topluluk Merkezinin Joja tarafından devralınmasından sonra kullanıma açılabilir. Tiyatronun içinde, oyunculara her ödeme yaptıklarında üç kez oynama şansı verecek bir vinç oyunu var. Dinozor yumurtası, vinç makinesindeki nadir ödüllerden biri olduğundan, yeşilliklerle oyuncudan saklanabilme şansı vardır.


Oyuncular yumurtalarını aldıktan sonra, yumurtadan çıkabilmesi için onu kümesin kuluçka makinesine koymak en iyisidir. Hemen bağışlamak cazip gelebilir, ancak yumurtadan çıkan dinozor büyüdükten sonra daha fazla dinozor yumurtası üretecektir. Bu yumurtalar taze ve eski olmasa da yine de bağışlanabilir.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page