top of page

Stardew Valley 1.6 Perili Çikolatacı Özelliğini Kaçınılmaz Hale Getiriyor

Stardew Valley'den Haunted Chocolatier'e geçmesi muhtemel pek çok özellik var, ancak bunlardan biri kaçınılmaz görünüyor.

ConcernedApe'in Stardew Valley'i şüphesiz son on yılın en başarılı rahat çiftlik simülasyonlarından biridir, çünkü oyuncuların tür hakkında sevdiği her şeyi alır ve yeni, unutulmaz karakterler ve yeni oynanışla üzerine yeni bir kat boya koyar. Stardew Valley , 2016 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 30 milyondan fazla kopya satarak tüm zamanların en çok satan ve en iyi video oyunlarından biri haline geldi. Bu nedenle ConcernedApe'in yakında çıkacak olan çikolata şekerleme mağazası simülasyonu Haunted Chocolatier'in haberi birçok kişinin kulağına hoş geldi ve geliştiricinin başarılı bir oyunu daha olacağı umudunu taşıyor.

ConcernedApe'in Haunted Chocolatier hakkında şu ana kadar ortaya çıkardığı bilgilere göre , görselleri ve oynanışı Stardew Valley'e çarpıcı biçimde benziyor ancak bu kadarı da beklenebilir. Stardew Valley'in büyük başarısından sonra cazibesi ConcernedApe'in vazgeçilmezi haline geldi, bu yüzden Haunted Chocolatier'in onu benimsemesi mantıklı . Haunted Chocolatier'in ruhani öncülüyle paylaştığı tek benzerlik bu olmayabilir , ancak Stardew'in oynanış öğelerinin çoğu çikolata şekerleme mağazası simülasyonunda da yerini bulabilir. Perili Çikolatacı'nın elbette farklılıkları olacaktır, ancak en az bir belirgin Stardew özelliğinin ortaya çıkması neredeyse garantidir.


Stardew gibi Perili Çikolatacıda da Büyük Olasılıkla Bol Festival Olacak

Stardew Valley'de Artık On İki Farklı Festival Var

Başlangıçta dokuz festivalle başlatılmış olsa da, Stardew Valley'in son 1.6 güncellemesinin ardından artık on iki festival var. Bu festivallerden üçü ilkbaharda, üçü yazın, yalnızca ikisi sonbaharda ve dördü kışın yapılır.

 • Yumurta Festivali

 • Çöl Festivali

 • Çiçek Dansı

 • Luau

 • Alabalık Derbisi

 • Ayışığı Jölelerinin Dansı

 • Stardew Vadisi Fuarı

 • Ruhun Arifesi

 • Buz Festivali

 • Kalamar Festivali

 • Gece pazarı

 • Kış Yıldızı Bayramı

ConcernedApe'den Eric Barone, oyunlarına çok sayıda festival eklemenin hayranı, çünkü Stardew Valley'de zaten dokuz tane vardı ve oyunun son 1.6 güncellemesiyle üç tane daha ekledi. Bu festivaller, Stardew Valley'in oynanışının temel unsurlarından biri olan oyuncuları diğer karakterlerle kaynaşmaya ve ilişkilerini geliştirmeye teşvik etmenin harika bir yoludur . ConcernedApe'in Stardew Valley'deki festivallere olan sevgisine bakılırsa, Haunted Chocolatier'de de bolca festival olacağını söylemek yanlış olmaz .


Çikolatacının Perili Ne Tür Festivalleri Olabilir?

Her ne kadar Haunted Chocolatier'in Stardew Valley'in izinden gideceği ve oyuncuların eğlenebileceği pek çok festivale yer vereceği neredeyse kesin olsa da , ne tür festivallere sahip olabileceği soru işareti. Tamamen farklı bir önermeye sahip benzer bir oyun olan Haunted Chocolatier'in, biri Cadılar Bayramı'nı kutlamak, diğeri ise bir şekilde Noel'i kutlamak gibi bazı temel mevsimsel festivallere sahip olması muhtemeldir . Bir tür Cadılar Bayramı festivali olduğunu varsayarsak, "perili" önermesi göz önüne alındığında oyundaki en büyük festivallerden biri olabilir. Bununla birlikte, Haunted Chocolatier'in kendine özgü festivallere de ev sahipliği yapması için pek çok fırsat olması muhtemeldir .

Belki de Haunted Chocolatier, bir zamanlar Stardew Valley'in 1.6 güncellemesiyle geleceği düşünülen Yeni Yıl festivaline yer verecek . Ek olarak, ConcernedApe'in çikolatalı şekerleme mağazası simülatörünün, sevginin ve çikolatayla ilgili her şeyin kutlandığı günün ışığında bir Sevgililer Günü festivaline yer vermesi mantıklı olabilir. Son olarak, özellikle oyun oyuncunun çikolata yapma ve satma işi etrafında döndüğü için belki bir yemek pişirme yarışması düzenlenebilir. Oyuncuların Haunted Chocolatier'de hangi festivallerden keyif alabilecekleri konusunda henüz net ayrıntılar olmasa da , bu sevilen özelliğin bir sonraki oyununda önemli bir rol oynayacağı neredeyse garanti.

5 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page