top of page

Sony Patenti, Yeni Bir PlayStation El Bilgisayarı Hakkındaki Son Söylentileri Destekleyebilir

Sony'nin yeni yayınlanan bir patenti, geliştirilmekte olan yeni bir PlayStation el tipi sistem hakkındaki son söylentileri ve spekülasyonları destekliyor gibi görünüyor.

Sony'nin yeni yayınlanan bir patenti, geliştirilmekte olan yeni bir PlayStation el tipi cihazı hakkındaki söylentileri ve spekülasyonları destekleyebilir. Sony , PlayStation Portal'ın aksine, yeni patentin öncülleri olarak PlayStation Vita, PlayStation Portable ve PSP Go'ya atıfta bulunuyor. Geçtiğimiz Şubat ayında, teknoloji YouTuber'ı ve içeriden Moore's Law is Dead, Sony'nin yeni bir taşınabilir oyun cihazı üzerinde çalıştığını iddia eden bir video yayınladı . Videoda, AMD'ye yeni el tipi sistemi üretmek için zaten Sony tarafından ödeme yapıldığı ancak bunun üretimin çok erken aşamalarında olduğu belirtiliyor. Söylenti ayrıca elde taşınır cihazın PS4 oyunlarını çalıştırabileceğini ve Valve'ın Seam Deck'ine benzer şekilde çalışan bir yama aracılığıyla PS5 oyunlarını seçebileceğini öne sürdü. Yeni el cihazının gerçekten piyasaya sürülmemesi mümkün olsa da, yeni bir patent, Sony'nin Moore Yasası Ölüdür videosunda belirtilen planlara devam ettiğini gösteriyor. Sony'nin yeni patenti, mobil oyun cihazında oyun oynamaktan konsolda oynamaya geçiş sürecini kolaylaştırmayı amaçlıyor; bulut tabanlı oyun da önemli bir unsur. Bulut oyunları şu anda PlayStation Portal cihazında desteklenmiyor ve patentte özellikle Sony'nin PSP gibi önceki el bilgisayarlarının oyuncuların keyif aldığı geleneksel oyun araçları sağladığı belirtiliyor. Ancak elde taşınır/mobil oyun deneyimi, daha düşük grafik doğruluğu ve daha az dinamik kontroller nedeniyle ev konsolunda oyun deneyimiyle tam olarak aynı değildir. Oyuncular için bu sorunu çözmek amacıyla patentte, görünüşe göre Sony'nin gelişmiş giriş ve tepki süresiyle bulut oyun özelliklerini kullanabilen yeni bir el bilgisayarı gösteriliyor.

Yeni Sony Patenti Yeni Elde Taşınabilir ve Bulut Oyun Özelliklerini Gösteriyor

  • Elde taşınır cihazda ve konsolda oyun oynamak arasında geçiş yapar

  • PlayStation Portal ve Remote Play'in aksine bulut oyunlarını destekler

  • Oynanışı, girdileri ve yanıt süresini iyileştirmek için bulut sunucu süreçlerini kullanır

Patent , bulut oyunlarını da desteklemediği için PlayStation Remote Play uygulamasıyla ilişkili görünmüyor . Dahası, elde taşınır cihaz ve dahili süreçleri, oyun sırasında ve görüntülerin "izleyici cihazlarına" aktarılması sırasında "gerçek zamanlı dinamik düzeltme" yeteneğine sahiptir. Akış ve iletim süreçlerinden bir sunucu ve onun bant genişliği sorumludur. Patentin çizimleri, süreçlerin cihaz ve sunucu arasında nasıl koordine edildiğini gösteriyor; cihazın CPU'su, belleği, GPU'su ve ek bileşenlerinin bir diyagramı da gösteriliyor. Patent, yerel PS4 ve PS5 oyunlarının kullanımına ilişkin daha fazla ayrıntı vermese de desteklenen bulut oyun özellikleri, PlayStation Portal'a kıyasla yeni cihazda oyun oynamayı daha duyarlı ve keyifli hale getirebilir. Söylentilere inanılırsa, yeni cihazın geliştirilmesi PS6 gibi gelecekteki PlayStation ev konsollarını etkilemeyecek, dolayısıyla geleneksel ev konsolu oyunlarını tercih eden hayranlar gelecekte de bunu sabırsızlıkla bekleyebilirler. Üstelik söylentiler ve sızıntılar, PS5 Pro'nun 2024'ün sonlarında piyasaya sürüleceğine işaret ediyor .

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page