top of page

Silahlı Pokemon Oyunu Steam Listelerinde Zirveye Çıktı

Pokemon'dan ilham alan yeni bir oyun, platformdaki resmi lansmanından yalnızca birkaç saat sonra Steam listelerinin zirvesine çıkıyor.Palworld, erken erişim lansmanından sadece birkaç saat sonra Steam listelerinin zirvesine tırmandı ve bu süreçte 1 milyondan fazla kopya sattı. Palworld genellikle silahlı Pokemon olarak tanımlanır ve popüler bir konseptin bu benzersiz yaklaşımı, birçok oyuncunun onu denemeye merak duymasına neden oldu.


Palworld, 2021 yılında Pocketpair Games tarafından duyurulduğundan beri merakla beklenen bir oyun oldu. Bu çok oyunculu açık dünya hayatta kalma oyunu, 100'den fazla farklı Pokemon benzeri yaratığı toplamayı, hayatta kalma mekaniği ve temel oluşturma ile birleştiriyor. Ancak asıl değişiklik, Palworld'ün Roket Takımı benzeri bir deneyim sunarak oyuncuların kötü adam olmasına izin vermesidir. Örneğin, Dostlarını ağır işlerde çalıştırabilirler ve bazılarına düşmanları öldürmeleri için silah verebilirler.


Şimdi, Palworld yayınlandı ve hala erken erişimde olmasına rağmen Steam'de oldukça başarılı. Geliştiricilerine göre Palworld yalnızca sekiz saat içinde bir milyonun üzerinde kopya sattı. Şu anda Palworld , Warframe , Counter-Strike 2 ve Baldur's Gate 3 gibi popüler oyunları geride bırakarak Steam'de en çok satan ürün olarak görünüyor . Oyun aynı zamanda 367.000 oyuncuyla şu anda en çok eş zamanlı oyuncunun denediği dördüncü oyundur. Bu yazının yazıldığı sırada Palworld'den daha fazla oyuncuya sahip olan tek Steam oyunları CS2 , Dota 2 ve PUBG'dir . Hafta sonu boyunca daha fazla oyuncunun olması muhtemeldir.Oyunun Steam'deki başarısı, Palworld'ün şu anda Xbox Game Pass'te mevcut olduğu ve abonelerin oyunu satın almaya gerek kalmadan erişebildiği göz önüne alındığında daha da inanılmaz. Ancak Microsoft, Game Pass'te oynayan kişi sayısını açıklamıyor, dolayısıyla Palworld'ün Xbox'ta ne kadar popüler olduğunu söylemek o kadar kolay değil.


Geriye kalan, ilk heyecanın azalmasından sonra Palworld'ün bu kadar popüler bir oyun olmaya devam edip etmeyeceğidir. Son yıllarda , birbirleriyle karşılaştırıldığında çok farklı popülerlik seviyelerine sahip olan birkaç sözde Pokemon klonu piyasaya sürüldü . Palworld'ün uzun ömürlülüğü, güncellemelerinin oyuncuları uzun vadede etkileşimde tutmaya yeterli olup olmadığına bağlı olacaktır. Her durumda, başarılı lansman kesinlikle iyi bir başlangıçtır.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page