top of page

Rise of the Ronin Ana Seferin Sona Ermesinden Sonra Nereye Gidebilir?

Rise of the Ronin'in ana hikayesi kesin olarak sona yaklaşırken Team Ninja, samuray destanında gelecekteki olası hikayeler için kapıyı açık bıraktı.  • Rise of the Ronin, Team Ninja'nın tasarım felsefelerine yeni bir bakış açısı getiriyor ve oyuncu odaklı seçimlerle açık dünya RPG'sine dalıyor.

  • Oyunun sonucu, anlatılacak daha fazla hikayeye yer bırakıyor ve alternatif karakter yollarına odaklanan potansiyel genişlemelere işaret ediyor.

  • Gelecekteki içerik olasılıkları arasında eşlik eden hikayeleri keşfetmek, ekran dışı olayları araştırmak ve doğaüstü unsurları dahil etmek yer alıyor.


Rise of the Ronin, hayranlarını 1800'lerin Edo Japonya'sını tasvir eden, büyük bir dönemin sonunu kapsayan ve ülkenin modern Sanayi Çağı'na ve genel olarak dünyaya entegrasyonuna giden yolu kapsayan kapsamlı bir hikayeye götürüyor. Team Ninja'nın en son sürümü, stüdyonun önceki konfor bölgesinden farklılaştığını görüyor; Rise of the Ronin, Nioh ve diğer önceki oyunlardagörülen geleneksel tasarım felsefelerine kıyasla daha çok bir Soulslite'tır . Ronin , büyüleyici karakterlerin yanı sıra, oyuncu seçimine dayalı bileşenlerin yanı sıra dönemin çatışmasının kalbine inen bir hikayeye sahip, tamamen açık dünya bir RPG'dir.


Hayranlar Rise of the Ronin 's Japan'da maceraya atılırken , samuray kahramanın kayıp partnerini arayışında çeşitli sürprizler ve dönüşler yoluyla aldatıcı derecede basit kurgusunun altındaki katmanları daha fazla ortaya çıkarıyorlar. Bu yolculuğun sonunda pek çok yanıt veriliyor ve hayranlar hem eylemlerinin yansımalarını hem de tarihsel sonucun büyük ölçüde sadık bir versiyonunu görüyor. Ancak, büyük kampanya tamamlanmış olsa da sonrasında ve hatta kampanyanın içinde anlatılacak daha fazla hikaye için yeterince yer var.


Ronin'in Önümüzdeki Yol İçin Olası Yollarının YükselişiRonin'in Hikayesinin Yükselişi Sona Erdi Ancak Daha Fazla Potansiyele Dair İpuçları Veriyor


Önemli olaylar belirlenmiş olsa da ve ana anlatıyı geriye dönük olarak önemli bir şekilde değiştirmek zor olsa da, doğal bir başlangıç ​​noktası, kahramanın kişisel ikameti açısından Rise of the Ronin'in sonu olacaktır. Vardıkları sonuç, hayranların son karşılaşmada görüşmedikleri Blade Twin'i öldürmek ya da kurtarmak arasında yapabilecekleri seçimle şekilleniyor. Oyuncular merhamet göstermeye karar verirse Blade Twin, "olayları uzak bir yerden gözlemlemek" için yola çıkacaklarını söylüyor.


İntikam alsalar bile, Rise of the Ronin'in tarihsel zaman dilimi daha sonra samurayların çağında güneşin batışını görüyor ve kahramanın "yeni ufuklar beklediğini" belirtiyor. Team Ninja'nın bir kanon düşünmeye karar vermesine bağlı olarak bu, olayların ardından ilerleyen Blade Twins'in birini veya her ikisini takip edebileceği için ek olay örgüsü veya DLC genişletmeleri hakkında bilgi verebilir.


Rise of the Ronin Yolculuğuna Nasıl Devam Edebilir?


Rise of the Ronin'in yoldaş kadrosu, bireysel hikayelerini daha fazla anlatarak iyi bir bakış açısı sağlayabilir. Örneğin, oyuncuların, sonsözde New York City'de baş karakterle karşılaştığı görülen yoldaş karakter Ryoma Sakamoto'yu kurtarması mümkündür. Bu, kendisini veya kendilerini ve modern dünyadaki yerlerini aramak için Batı'ya veya başka bir yere seyahat eden diğer önemli yoldaşları merkeze alan bir hikaye için olası bir yol yaratır. Zaman dilimi teorik olarak kahramanı Vahşi Batı döneminde de Amerika'ya yerleştirecek ve bu da yalnızca bu kurguya dayalı ilgi çekici bir macera yaratacaktır. Aynı zamanda ters yönde de gidebilir, arsanın açılışına kadar olan bazı faaliyetlerine odaklanabilir.


Bu doğrultuda, bir başka ilgi çekici yol da oyuncuların Blade Twin'in ortağının ana hikayede ekran dışında gerçekleşen maceralarını ve ilişkilerini deneyimlemelerine, olayları karşıt perspektiften görmelerine ve daha fazla içgörü ve karakter gelişimine izin vermesine olanak tanımak olabilir. Ninja Takımı ilham almak için geçmişine de bakabilir, belki de başka dünyaya ait mitolojiden ilham alan içeriği birleştirmenin bir yolunu bulabilir ve daha önceki kayıtlarda gösterilen doğaüstü unsurlardan bazılarını geri getirebilir. Her ne kadar bu noktada stüdyonun daha fazla içerik üretmeyi düşünmesi için biraz erken olsa da, Rise of the Ronin'in genel olarak iyi karşılanması , hayranların kendi dünyasına ve sonraki karakterlere geri dönme olasılığını açık bırakıyor.


rise of the ronin rehber, rise of the ronin türkçe hikayesi, rise of the ronin türkçe yama

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page