top of page

RimWorld: Xenohumanlar Nedir?

Xenotipler olarak da bilinen Xenohumanlar, farklı özelliklere ve yeteneklere sahip piyonlardır ve onlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.Xenotipler olarak da bilinen Xenohumanlar, farklı özelliklere ve yeteneklere sahip piyonlardır. Popüler bilim kurgu koloni simülatörünün üçüncü DLC'si olan RimWorld - Biotech, Ludeon Studios tarafından yayınlandı. Oyuncu kendi xenohumanlarını veya genetiği değiştirilmiş kolonistlerini geliştirebilecek. Oyuncu ayrıca egzotik genleri tüccarlardan alarak , görev ödülü olarak kabul ederek veya yabancı insan mahkumlardan alarak da toplayabilir .


Acımasız neandertal avcılarından dirençli domuz insanlara kadar pek çok farklı insan grubu var. Her grubun farklı bir hissi vardır; Öfkeli, ateş püskürten bir sürüyle uğraşmak, kürk gövdeli tüfekçiler tarafından gönderilen kurt eskortlarla uğraşmakla aynı şey değil. Dahası, bazı ksenoinsan kültürleri dost canlısıdır, ancak diğerleri düşmandır veya yalnız bırakılmayı tercih ederler.


Ksenoinsan TürleriBunlar en iyi yabancı insan grupları ve bunların oyunda nasıl sunulduğu:


NeandertallerNeandertaller güçlü bir yapıya sahip insansı yaratıklardır. Hasara karşı oldukça dirençlidirler ve güçlü bağışıklık sistemleri onları enfeksiyondan korur. Sosyal ve entelektüel görevlerde temel insanlara göre daha az yeteneklidirler ve umursamazlıkları onları tehlikeli derecede şiddete sevk edebilir. Bunun nedeni hiçbir zaman karmaşık bir medeniyet içerisinde gelişmemiş olmalarıdır.


Homo neanderthalensis'in Pleistosen dönemi boyunca yaklaşık 200.000 yıl önce evrimleşen arkaik bir hominid popülasyonu olduğunu belirtmekte fayda var. Değiştirildikten sonra, antik DNA onları geri yüklemek için kullanılıncaya kadar on binlerce yıl boyunca ortadan kayboldular. Nüfusun yoğun olduğu belirli gezegenlerde, neandertaller artık alt toplumlar halinde mevcut.


YtakinYttakin (ee-ta-keen olarak telaffuz edilir) , aşırı soğuk dünyalarda hayatta kalmak için tasarlanmış sömürgecilerin torunlarıdır . Büyük boyutları ve tüyleri onları donma sıcaklıklarına karşı dayanıklı kılar. Yttakin'in hayvanlarla doğaüstü bir bağı var ve savaş sırasında onları ekibine getirebiliyor. Hızlı, enerjik ya da kesin değiller, ancak başkalarının çoktan vazgeçtiği bir anda zorlamaya devam edebilirler.


Yttakin uygarlıkları donmuş doğum dünyaları Yttak'tan ayrıldıklarından beri galaksiye yayıldı. Kürkleri, gürleyen sesleri ve şehir yaşamından hoşlanmamaları çoğu zaman saf gözlemcilerin onların basit yaratıklar olduğunu düşünmesine neden olur. Ancak kıvrak zekâlı Yttakin, bu tür yanlış inançları kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaktan mutluluk duyuyor.


Domuz derileriDomuz derileri insan ve domuzların melezleridir. İki ayakları üzerinde yürüyebiliyor, alet kullanabiliyor ve konuşabiliyorlar ama yine de domuz benzeri birçok özelliğe sahipler. Yararlıdırlar ve hastalanmadan neredeyse her şeyi çiğneyebilirler. Ancak ellerinin paça şeklinde olması alet ve nesneleri hassas bir şekilde kullanmalarını zorlaştırıyor. Domuz derisi çeteleri uzağı iyi göremedikleri için genellikle kendilerine yakın silahları kullanırlar . Patlayıcılara da çok meraklılar.


Domuz derileri organları için yaratıldı. Uzun süredir görevde olan bir hükümet, normal insanlardan organ alma fikrinden hoşlanmadı ve kalplerinin ve karaciğerlerinin naklini kolaylaştırmak için domuzlara insan DNA'sı koydu. Dahası, ortaya çıkan varlıklar şaşırtıcı derecede insansıydı.


CinlerCinler makineler konusunda doğal olarak yeteneklidirler ve hassas kemiklere sahiptirler, bu da onları makineleri inanılmaz bir hassasiyetle çalıştırabilen mükemmel mühendisler yapar. Duygusal olarak kopuk olduklarından, başkaları çıldırdığında emirlere itaat edebilirler. Bununla birlikte, zayıftırlar ve artan sinir uyarıları nedeniyle, çok az acıyla veya hiç acı çekmeden onları devre dışı bırakmak kolaydır.


Akıllarının çoğunu makineleri analiz etmeye adadıkları için duyguları değerlendirecek donanımdan yoksundurlar, bu da zaman zaman sosyal açıdan beceriksiz görünmelerine neden olur. O zamandan beri dağıtılan bir uzay donanması, büyük yıldız gemilerinde mühendislik pozisyonlarında çalışacak cinleri genetiğiyle değiştirdi.


İmpidlerÇöl yaşamı için tasarlanmış impid kültürler, çok sayıda kuru ölüm dünyasında ve çevre dünyalarında bulunur. İmpidler yüksek sıcaklıklara kolaylıkla dayanabilir , çok hızlı hareket edebilir ve ağızlarından ateş püskürtebilirler. İmpidler kumda üstünlük sağlarken diğer ortamlarda sıkıntı çekerler. Uzaktan da iyi dövüşüyorlar ama fiziksel zayıflıkları yakın mesafeden kendini gösteriyor.


Yabancılar, açık arazideki hızları ve ısıya dayanıklılıkları nedeniyle onları toz koşucular olarak adlandırıyor. Üstelik bazı kabileler, boynuzları ve rakiplerini yaktıkları için onlara şeytan adını takmışlar.


Hussar'larNüfusun geri kalanından ayrılan Hussar'lar tasarlanmış birliklerdir. Saldırganlık ve hassasiyetle savaşırlar, çabuk iyileşirler, sert sıcaklıklarda gelişirler ve askeri ilaçları kısıtlama olmaksızın tüketirler.


Hussarların duyguları onları savaşta tehlikeli kılsa da insanlarla ilişki kurma yetenekleri yoktur. Birçok insanı korkutan bir görünüm olan "hussar bakışları" ve kan kırmızısı gözleriyle tanınırlar. Üstelik iletişim kuramamaları ve saldırgan mizaçları, çok sayıda şiddetli yanlış anlamalara yol açmıştır.


Kir köstebekleriKir köstebekleri, gri derileri yapay ışığa alışkın olduğundan savaşabilecekleri ve hızlı hareket edebilecekleri küçük, karanlık yerlerde yaşarlar. Madencilik veya kazma görevlerinde harikadırlar. Açıkta kaldıklarında ışığa duyarlıdırlar, yavaş hareket ederler ve uzağı göremezler.


İlk tünel kolonileri kapalı kalma stresi nedeniyle başarısız olduktan sonra, kolonizasyondan sorumlu kurumlar kolonistlerin genlerini değiştirmeye başladı, böylece güneş ışığı veya açık alan olmadan yaşayabildiler. Sonuç olarak, bu ksenotip genellikle kir köstebekleri olarak bilinir.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page