top of page

RimWorld: En İyi Özellikler, Dereceli

RimWorld'ün Kolonistleri her türlü faydalı ve faydasız Özellik ile gelebilir ve oyuncular güçlü bir Koloni inşa etmek için en iyiyi hedeflemelidir.RimWorld , bağımsız geliştiriciler Ludeon Studios'un sürekli güncelleme akışıyla 2018 lansmanından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüdü. Oyunun inanılmaz derinliği, Kolonistlerin hayatlarını sürdürdüğü, arkadaşlar edindiği, evler inşa ettiği ve tehlikelerle yüzleştiği her türlü yeni hikayeye olanak tanıyor. RimWorld'deki her Kolonistbenzersizdir ve Özellikleri onların güçlü ve zayıf yönlerinin en büyük göstergesidir.


Kolonistlerin gerçek zamanlı topluluk simülasyonunda rastgele başlayabilecekleri 60'tan fazla Özellik vardır . Birçoğu olumsuz olsa da, Kolonistleri her türlü şekilde güçlendirecek son derece güçlü bazı olumlu Özellikler vardır. RimWorld'deki en iyi Özellikler yalnızca bir Kolonist'i hayatta tutmakla kalmayacak, aynı zamanda onu daha çalışkan, daha sakin bir komşu ve daha iyi bir arkadaş haline de getirecek.


RimWorld'ün En İyi Fiziksel ÖzellikleriZorlu

RimWorld'deki kolonicilerin karşı karşıya kalacağı çok çeşitli biyolojik ve zihinsel tehlikelere rağmen , hayatlarına yönelik en büyük tehdit her zaman fiziksel hasar olacaktır. Tough'un %50 hasar azaltması, bir Kolonistin en şiddetli durumları yalnızca küçük yaralanmalarla atlatabileceği anlamına gelir.


Çalışkan

Industrious, Küresel Çalışma Hızına %35'lik büyük bir bonus vererek bir Kolonistin birden fazla görevi çok kısa sürede tamamlamasına olanak tanır. Çok Çalışkan olmayan Kolonistlerle -5 ilişki cezasının hafif dezavantajı, fazladan 1/3 iş yapılması için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir.


Koşucu

Bir araştırmacı dışında, RimWorld'deki neredeyse tüm Kolonist görevleri, ister malzeme toplamak, ister mahsul toplamak veya düşmanlarla çatışmak olsun, Kolonistlerin bir yerden bir yere hareket etmesini gerektirir . Daha hızlı hareket etmek zaman kazandırır ve Jogger'ın +0,4 Hareket Hızı bonusu Kolonistlerin meslektaşlarından daha fazla iş yapmasını sağlayacaktır.


Çevik

RimWorld'ün vahşi hayvanlarından çılgın akıncılara kadar oyunda bir Kolonist ile yakın dövüş menziline girmek için sabırsızlanan pek çok düşman var. Nimble'ın devasa +15 Yakın Dövüşten Kaçma Şansı, kendilerini yakın dövüşte bulmayı bekleyen Kolonistler için idealdir ve onları hayatta tutma konusunda Tough kadar başarılı olacaktır.


Çabuk Uyuyan

Tıpkı Industrious ve Jogger gibi, Hızlı Uyuyan özelliği de Kolonistlerin zamanlarını verimli kullanmasını sağlamakla ilgilidir. Çabuk Uyuyanların tamamen dinlenmeleri için önemli ölçüde daha az saat uykuya ihtiyaçları vardır, bu da onların bilinçsizce daha az zaman kaybetmelerine ve çalışmaya daha fazla zaman ayırmalarına olanak tanır.


Süper Bağışıklık

RimWorld'ün uzak uzay kolonilerinde ilaca sınırlı erişim olduğundan , enfeksiyon ve hastalıklar genellikle yırtıcı hayvanlardan ve akıncılardan daha büyük tehditlerdir. Neyse ki, bir Süper Bağışıklık Kolonistinin %30 Bağışıklık Kazanma Hızı, onların yalnızca aciz duruma düşmeden önce bu rahatsızlıklardan kurtulmalarını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda bunları yayma olasılıklarının da azalmasını sağlayacaktır.


Rimworld'ün En İyi Zihinsel ÖzellikleriDemir İradeli

RimWorld'deki tüm Kolonistlerin zihinsel bir kırılma noktası vardır ; bu, aşılması durumunda felaketle sonuçlanabilecek bir çöküşü tetikleyebilecek sayısal bir eşiktir. Demir İradeli Kolonistler, Zihinsel Kırılış Eşiğinde %18'lik bir düşüş elde ederek, delirmeden önce daha fazla işkenceye, sefalete ve acıya katlanmalarına olanak tanır.


iyimser

Demir İrade Özelliğine benzer şekilde Sanguine, RimWorld Kolonistlerine ruh hallerine kalıcı +12 bonus verir. Bu sadece zihinsel bir kırılma yaşama olasılığını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda onlara tam tersini, yani zihinsel bir ilhamı tetikleme şansını da artırır.


Hızlı Öğrenen

RimWorld'ün yeni hayatta kalma oyununun başlangıcında , Kolonistlerin çoğu , vahşi doğada bir koloni kurmak için gereken becerilerden yoksun olacak. Fast Learner'ın +%75'lik Global Öğrenme Faktörü, onların hızlı bir şekilde hızlanmalarına yardımcı olacak ve amatörlerin neredeyse yarı sürede usta olmalarına olanak tanıyacak.


Tür

RimWorld Kolonistleri arasında yıkıcı zihinsel kırılmaları önlemenin en iyi yollarından biri Kind özelliğine sahip birine sahip olmaktır. Nazik, Kolonist'in periyodik olarak başkalarına Nazik Sözler değiştiricisini vermesine ve onlara +5 Ruh Hali bonusu kazandırmasına neden olan olağandışı bir Özelliktir. Nazik bir Kolonist aynı zamanda başkalarına asla hakaret etmez ve Güzel ve Biçimsiz Kolonistleri eşit görür.


Münzevi

RimWorld'de hayat zordur - Mass Effect modu kurulu olsa bile - ve birçok Kolonist alışık oldukları konfor ve lükslerden mahrum kalmak zorunda kalacak. Bu, bir Münzevi Kolonist için hiç sorun değil, çünkü sadece berbat bir yatak odasına sahip oldukları için Mood cezası almamakla kalmıyor, bunun yerine +5 Mood bonusu da alıyorlar. Ayrıca çiğ yemek yemekten de mutlular ve diğer Kolonistleri görünüşlerine göre yargılamazlar.


Mazoşist

Acı, RimWorld'deki en büyük Ruh Hali cezalarından biridir ve Zihinsel Bir Kırılma yaşadıklarında şiddetli öfkeye kapılanlar genellikle yaralı Kolonistlerdir . Mazoşistler, acı çektikleri için Ruh Hali cezalarına katlanmak yerine, Ruh Hali bonusları alırlar; daha büyük acı, daha büyük ikramiyelere yol açar.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page