top of page

RimWorld: Bitkisel İlaç Nasıl Yapılır?

RimWorld'ün sömürgecileri birçok tehlikeyle karşı karşıyadır ve daha gelişmiş tedaviler mevcut olmadığında yaralarını tedavi etmek için genellikle Bitkisel İlaçlara güvenirler.RimWorld, mahsur kalan bir avuç hayatta kalan kişiyi gelişen bir koloniye dönüştürme konusunda oyuncuları zorlayanbir hayatta kalma oyunudur . Ludeon Studio'nun popüler koloni yönetimi simülasyonu, kolonicilerin hem zihinsel hem de fiziksel sağlığı açısından çok çeşitli tehlikeler sunuyor. İster korsan baskınları ister böcek kovanları olsun, RimWorld kolonistleri için yaralanmalar kaçınılmazdır ve Tıp'ın el altında olması yaşam ve ölüm arasındaki farkı yaratabilir.


RimWorld'de üç Tıp derecesi vardır : üst düzey Parıltı Dünyası İlacı, standart Tıp ve düşük düzey Bitkisel İlaç. İlk ikisini uzak bir kolonide elde etmek çok zor olsa da, oyuncular iyi bir Bitkisel İlaç stoğu oluşturmayı çok daha kolay bulacaklar. Bitkisel İlaç, en az etkili İlaç türü olmasına rağmen, hiçbir İlaçsız tedaviden hala çok daha üstündür. Oyuncular her zaman ellerinde bir miktar olduğundan emin olmalıdırlar.


RimWorld'de Bitkisel İlaç Nasıl Yapılır?RimWorld'de Bitkisel İlaç yapmanın en kolay yolu onu haritadan bulmaktır . Bitki başına tek bir Bitkisel İlaç karşılığında hasat edilebilen Yabani Şifa Kökü bitkisi , Ilıman Ormanlarda, Ilıman Bataklıklarda, Kuzey Ormanlarında, Soğuk Bataklıklarda ve Tundra biyomlarında bulunabilir . Olgun bir Yabani Şifa Kökü hasat etmek bitkiyi yok etmeyecek ve oyuncular, bitki yeniden büyüdüğünde kolonicilerini daha fazla Bitkisel İlaç toplamaya gönderebilecekler. Oyuncular ayrıca RimWorld'de Bitkisel İlaçlarını yiyeceklerle aynı şekilde muhafaza edebilirler.


Wild Healroot'un yetişmediği biyomlardaki koloniler için veya daha tutarlı bir tedarik isteyenler için, bir Yetiştirme Bölgesinde evcilleştirilmiş bir Healroot bitkisi yetiştirmek de mümkündür. Healroot ekimi , Büyütme Becerisi 8+ olan bir RimWorld kolonisti gerektirir , bu da onu çiftçiliği en zor bitkilerden biri haline getirir. Healroot yavaş yavaş olgunlaşır ve nötr Toprakta tam büyümeye ulaşması tam 13 gün sürer. Tamamen büyümüş her bitki, Yabani Healroot ile aynı miktarda Bitkisel İlaç sağlayacaktır.


RimWorld'de Bitkisel İlaç Nasıl Kullanılır?Oyuncular daha iyi Tıp biçimleri elde etmek için RimWorld'de ticaret yapabilirken , bu çok pahalı olabilir. Bu nedenle, bir koloni kendi İlacını satın alabilecek veya üretebilecek kadar zengin hale gelene kadar Bitkisel İlaç büyük olasılıkla temel bir ürün olarak kalacaktır. Bitkisel İlaçlar, daha gelişmiş İlaçlar mevcut olsa bile hayvanları ve mahkumları tedavi etmek için otomatik olarak kullanılacaktır.


Oyuncular daha yüksek seviye İlaçlarla iyi stoklanmadıkça, kolonicileri yalnızca Bitkisel İlaç almayla sınırlamak aslında çok iyi bir fikir. Bu, günlük durumlarda meydana gelen hafif morluklar veya kesikler için pahalı İlaçları israf etmelerini önleyecektir. Daha sonra, oyuncunun kolonicileri ciddi bir sorunla karşılaşırsa ve RimWorld'ün en iyi silahlarından birinden ciddi yaralanmalar alırsa , oyuncu bu yaralanmalar tedavi edilene kadar Bitkisel İlaç kısıtlamasını kaldırabilir.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page