top of page

Raft: Rüzgar Türbini Nasıl Kullanılır?

Rüzgar türbini, kaynak harcamadan pilleri şarj etmenin bir yoludur, ancak oyuncular neye ihtiyacı olduğunu bilmedikçe verimsizdir.Piller Raft'taki birçok cihaz için önemli bir güç kaynağıdır . Fıskiye, meyve sıkacağı ve olay örgüsü için gerekli olan alıcının hepsinin çalışması için pillere ihtiyacı var ve bu liste hikaye ilerledikçe daha da büyüyor. Bu yüzden biyoyakıt akü şarj cihazını Caravan Town'dan ve rüzgar türbinini de Varuna Point'ten almak güzel.


Ancak Raft oyuncuları, rüzgar türbininin aküleri ücretsiz olarak şarj etmesine rağmen bunun uzun zaman aldığını fark edebilir. Bunun nedeni, türbinin, oyuncuların karşılayamayacağı bir dizi gizli gereksinime sahip olması ve türbini doğru noktaya yerleştirdikten sonra verimliliğinin hızla artmasıdır.

Gerilim ve YükseklikBir rüzgar türbini inşa etmek için oyuncuların 20 kalas, 8 halat, 4 titanyum külçe ve inanılmaz 4 devre kartına ihtiyacı var. Bu, alıcının ihtiyacı olanın iki katıdır ve üretilebilen herhangi bir öğenin isteyebileceği en fazla devre kartına sahiptir. Oyuncular türbini inşa etmeden önce ellerinde bol miktarda bakır bulunduğundan emin olmalıdırlar .


Oyuncular rüzgar türbinini yerleştirdiklerinde dört pil koyabilecekleri düz bir tahta görecekler. Bu, türbinin normal bir akü şarj cihazının iki katı kadar aküyü şarj edebileceği anlamına gelir, ancak aynı zamanda bir yerine dört kareyi de doldurur.


Oyuncuların göreceği diğer şey ise tahtanın sağ tarafında bir voltmetredir. Bu cihaz sadece bir dekorasyondan daha fazlasıdır: rüzgar türbininin ne kadar yük sağladığına bağlı olarak kadran yukarı veya aşağı hareket edecektir. Oyundaki rüzgar hızı hiçbir noktada değişmiyor ve oyun rüzgar erişimini engelleyecek engelleri kontrol etmiyor, bu da bu kadranı yükseltmenin tek yolunun rakım olduğu anlamına geliyor.


Oyuncular rüzgar türbinini temel seviyesine veya bir kat yukarıya yerleştirdiğinde voltaj olabildiğince düşük olacaktır. Ancak bundan sonraki her yarım katta gerilim yavaş yavaş artacaktır. Voltmetre, oyuncular onu temelin üç kat yukarısına yerleştirdiğinde maksimuma ulaşır ve türbin, pilleri üç kat daha hızlı şarj eder. Bu yükseklikte rüzgar türbini, pilleri biyoyakıt modelinden bile daha hızlı şarj ediyor.


Şarj KapasitesiRüzgar türbininin bir diğer faydası da oyuncuların aynı anda içine ne kadar boşalmış pil koyarsa koysun şarj hızının değişmemesidir. Biyoyakıt pil şarj cihazı aynı zamanda her iki pili de şarj ettiği hızda şarj eder , ancak bunu yapmak için daha fazla biyoyakıt harcar.


Genel olarak, bu yükseklik ihtiyacı nedeniyle rüzgar türbininin kurulumu zahmetli olabilir, özellikle de oyuncuların zaten voltajını maksimuma çıkaracak kadar uzun ve açık bir noktası yoksa. Ancak kaynak maliyeti olmadan aküleri şarj edebilmesi türbini biraz yatırım yapmaya değer kılıyor.

21 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page