top of page

Raft: Hangi Depolama En İyisidir?

Raft'ta küçükten büyüğe çeşitli saklama kapları bulunur. Oyuncular hangi seçeneğin en verimli olduğunu öğrenince şaşırabilirler.Raft'ta envanter alanı sınırlıdır ancak oyuncuların sonsuz okyanusta hayatta kalmak istiyorlarsa her türlü malzemeye ve yiyeceğe ihtiyacı vardır. Bu nedenle saklama kapları , oyuncuların buldukları her şeyi saklamak istemeleri durumunda çok ihtiyaç duyacakları önemli bir öğedir .


Ancak depolamayla ilgili sorun, Raft oyuncularının ızgaralar, arıtıcılar, izabe tesisleri vb. gibi diğer değerli ekipmanlara harcayabileceği alanı kaplamasıdır . Bu, en iyi depolamanın, maksimum sayıda öğeyi tutarken en az yer kaplayan depolama türü olduğu anlamına gelir. Peki hangi konteyner en iyi çözümdür?


Küçük DepolamaKonteyner oyuncularının erişebileceği ilk yer küçük depolama alanıdır. Her kutunun maliyeti yalnızca 8 plastik , 1 hurda ve 2 halattır, bu da yapımını pazarlık haline getirir. Öte yandan, küçük saklama kutuları yalnızca 8 eşya tutabilir; bu da tüm depolama seçenekleri arasında en düşük olanıdır.


Küçük depolamanın bir avantajı da oyuncuların bunları duvarlara monte edebilmesidir , bu da oyunculara destenin daha fazlasını kaplamadan daha fazla depolama alanı sağlar. Boyutları nedeniyle, oyuncular iki duvar paneline üçerli üç yığın sığdırarak iki katlı karelerde toplam 72 envanter yuvası oluşturabilirler.


Orta DepolamaOyuncuların alacağı bir sonraki depo, basitçe "depolama" olarak da bilinen orta boy saklama sandığı olacaktır. Bu sandıklar 8 kalas, 3 hurda, 4 halat ve 1 menteşeden oluşan kutulardan biraz daha pahalıdır. Menteşeyi oyunun başlarında bulmak özellikle zor olabilir, ancak oyuncular bir dökümhaneye ve düzenli bir metal külçe kaynağına sahip olduklarında , ekstra menteşeler elde etmek zor olmayacaktır.


Bir saklama sandığında, küçük depolamanın sunabileceğinin iki katından fazla, 20 envanter alanı bulunur. Sandık da kutudan sadece biraz daha büyük, bu da onu yatay alan açısından net bir yükseltme haline getiriyor. Küçük depo gibi, oyuncular da sandıkları duvarlara monte edebilirler ve her biri bir duvar panelini kaplayacak kadar geniş olmasına rağmen, dört adet üst üste istifleyebilecek kadar kısadırlar. Bu, iki duvar panelindeki orta boy saklama kaplarının 160'a kadar öğe yığınını taşıyabileceği anlamına gelir .


BuzdolabıBuzdolabı parçalarla yapılan bir kap değildir. Bunun yerine, oyuncuların buzdolabını, 6 çöp küpü ve 6 ticaret parası karşılığında 3. kademe listesinden satan bir ticaret noktasından satın almaları gerekir . Salın üzerine yerleştirildikten sonra buzdolabı 25 parçaya kadar eşya alabiliyor. Oyuncular isterlerse yiyecekleri buzdolaplarına koyabilirler ancak buzdolabının hiçbir özel özelliği yoktur ve tıpkı diğer saklama kapları gibi çalışır.


Küçük kutu veya orta boy sandığın aksine, buzdolabı duvara monte edilemeyecek kadar hantaldır ve o kadar uzundur ki, ne olursa olsun tam bir duvar panelini kaplayabilir. Normal bir sandığa göre yalnızca 5 depolama alanı daha fazla olan buzdolabı, çok verimli bir kap değildir ve iki duvarın yanındaki ikisi yalnızca 50 envanter alanı sağlayacaktır. Yine de benzersiz tasarımı ve eğlenceli buzdolabı mıknatısları, tek bir buzdolabını biraz verimsiz hale getiriyor.

Büyük depoBüyük saklama dolabı, oyuncuların beşinci kattaki ada Tangaroa'da bulabilecekleri bir plandır. Birini inşa etmek pahalı çünkü her biri 10 kalas, 10 plastik, 2 menteşe ve 4 titanyum külçe gerektiriyor . Titanyumun bulunması özellikle zordur ve bu malzemenin büyük miktarlarda kullanılmasını gerektiren başka birçok öğe vardır. Ancak bunun karşılığında oyuncular aynı anda 40 envanter öğesini alabilen bir konteyner alacaklar.


Büyük depolamanın dezavantajı hacmidir. Tek bir saklama sandığının yanında oturduğunuzda dolap açık ara kazanır, ancak büyük saklama alanı buzdolabı kadar hacimlidir ve duvara monte edilemez. Bu, iki duvar panelinin oyunculara 80 envanter alanı sağlayacağı anlamına gelir ve bu, küçük saklama kutularına karşı galip gelse de, oyuncuların orta depolamayla (titanyuma da mal olmaz) yapabilecekleriyle hala eşleşmiyor.


Sonuçta, Raft'ta en fazla depolamayı elde etmenin en iyi yolu, bol miktarda orta boy depolama sandığı inşa etmek ve dikey alanı en üst düzeye çıkarmak için bunları duvarlara monte etmektir. Ucuzdur, kolaydır ve eklenen tek maliyet, oyuncuların onları tutmak için inşa etmesi gereken duvardır. Bu duvarları köpek balıklarından koruduğunuzdan emin olun çünkü bu kadar depolama alanını bir anda kaybetmek asla iyi bir şey değildir.

24 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page