top of page

PS5 Keşfet Sayfası Büyük Bir Yükseltme Alıyor Olabilir

PS5 için yeni bir beta güncellemesi, Keşfet sayfasını sarsacak gibi görünüyor ve topluluk tarafından uzun süredir arzu edilen kullanışlı, kullanıcı merkezli widget'lar ekliyor.

ABD'deki PlayStation 5 oyuncuları, içerik yaratıcısı Mystic'in de gösterdiği gibi, Keşfet sayfalarında büyük bir yükseltmeyle karşı karşıya kalabilir. Bu güncelleme hala beta aşamasında görünüyor, dolayısıyla ABD'deki tüm kullanıcılar şu anda bu değişikliği PS5'lerinde göremeyecek . Ancak Sony'nin önemli yükseltmeleri yayınlamadan önce beta testleri yapma eğilimi göz önüne alındığında, tüm kullanıcıların yeni Keşfet sayfasının keyfini çıkarması an meselesi. Ayrıca Keşfet işlevine yalnızca ABD hesaplarının erişebildiğini ve Sony'nin bunun nedenini hiçbir zaman açıklamadığını da belirtmekte fayda var.

PlayStation 5'in 2020'de piyasaya sürülmesinden bu yana birçok oyuncu, bunun PlayStation 4'teki mevcut kontrol panelinden bir düşüş olduğunu düşünerek kontrol paneli hakkında seslerini yükseltti. Sony'nin önceki konsolunda oyuncular arka planı özelleştirebilir veya PS4 temasının tamamını değiştirebilirdi . Ayrıca arkadaşlarının hangi oyunları oynamaya başladıkları, hangi kupaları kazandıkları gibi hareketlerinin yanı sıra oturum açan kullanıcıya ait çeşitli hesap bilgileri de görülebiliyordu. Yıllar sonra Sony nihayet oyuncuların geri bildirimlerini dikkate aldı.

Popüler içerik yaratıcısı Mystic'in de gösterdiği gibi , görünüşe göre Sony, PlayStation 5 kontrol panelinde Keşfet sayfasını büyük ölçüde değiştirecek yeni güncellemeler yayınlamaya hazırlanıyor. Yeni Keşfet sayfasında DualSense ve diğer bağlı çevre birimlerinin pillerini, konsolun depolama alanını, hesabın istek listesini ve oyuncunun arkadaşlarının etkinliğini gösteren widget'lar eklendi . Ayrıca kullanıcılar, Sony'nin önceden tanımlanmış görselleri arasından seçim yaparak veya kişisel galerilerinden bir ekran görüntüsü kullanarak Keşfet arka plan görselini değiştirebiliyor.


PlayStation 5 Güncellenmiş Keşfet Sayfasını Başlatacak


Widget'ları yalnızca kullanıcının takip ettiği oyunlar, hangi arkadaşların çevrimiçi olduğu ve hesabın sahip olduğu kupa sayısı hakkında haberler sağlayan mevcut Keşfet sayfasına göre önemli bir gelişme. Kullanıcılar Keşfet sayfasını kaydırırlarsa ilgi duydukları oyunlardan daha fazla güncelleme ve PS5 için PSVR2 sistemi veya PULSE Explorer kablosuz kulaklıklar hakkında bilgiler gibi PlayStation ekosistemiyle ilgili haberleri görebilirler.

Yeni Keşfet sayfası güncellemesiyle birlikte en büyük soru, işlevselliğin sonunda PlayStation 5'te kayıtlı tüm hesaplara gelip gelmeyeceğidir. Sony'nin güncellemeleri ve hatta hizmetleri belirli bölgelere kilitlemesi alışılmadık bir durum değil. Örneğin PlayStation Plus Premium hizmeti dünya çapında mevcut değildir . Sony'nin yayın teknolojisini almayan ülkelerde hizmetin adı PlayStation Plus Deluxe olarak değiştirildi. Deluxe paket, PlayStation 3 oyunları gibi bulut üzerinden erişilenler dışındaki klasik oyunların kataloğuna erişim sağlar.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page