top of page

PlayStation 4 ve 5'te Dijital Oyunlar Nasıl Paylaşılır

Oyuncular, belirli oyun paylaşım ayarlarını değiştirerek dijital oyunlarını PS4 ve PS5'te paylaşabilirler. Ancak Sony, oyun paylaşımına katı sınırlar koydu.Dijital oyunları PlayStation 4 ve PlayStation 5'te paylaşmak , fiziksel oyunları paylaşmak kadar basit değildir ancak arkadaşlarınıza ve ailenize satın aldığınız oyunları oynama şansı vermenin harika bir yoludur. Yenilenen PlayStation Plus hizmeti gibi abonelik hizmetlerinin yükselişiyle birlikte dijital oyunlar da hızla popülerlik kazanıyor. Ancak dijital konsol oyunlarının yükselişi oyun paylaşımını da biraz daha zorlaştırıyor.


Hiçbir şey basitlik adına fiziksel oyun disklerini değiştirmenin yerini tutamaz. Ancak en iyi PlayStation oyunlarını paylaşmayı planlıyorsanız iyi haber şu ki, yerel PS4 veya PS5'inize indirdiğiniz dijital oyunları paylaşmanın aslında oldukça kolaydır. Dijital PS4 ve PS5 oyunlarını diğer konsollarda paylaşmak biraz daha zordur ancak Sony'nin oyun paylaşımına ilişkin kısıtlamalarını zorlamaya istekli olduğunuz sürece bu yine de yapılabilir.


Dijital Oyunları PlayStation 5 ve PlayStation 4'ünüzde Yerel Olarak Nasıl Paylaşırsınız?PlayStation 5'inizi kurup PlayStation Network hesabınızda oturum açtıktan sonra , PlayStation Store'dan satın aldığınız tüm oyunları indirip oynayabilirsiniz. Her oturum açtığınızda bu dijital oyunlara erişebileceksiniz, ancak sorun şu ki konsolunuzdaki diğer kullanıcılar bunları oynayamayacak .


Onlara erişim izni vermek için Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oyun'u açmanız gerekir. Bunu yapmak için:


  • PS5'inizin ana ekranının sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesini seçin.

  • Kullanıcılar ve Hesaplar'a gidin.

  • Diğer sekmesini seçin ve Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oynatma seçeneğine gidin .

  • Konsol Paylaşımını ve Çevrimdışı Oynatmayı etkinleştirin.


Bu, PS5 sisteminizdeki diğer kullanıcıların indirdiğiniz oyunları ve medyayı oynamasına olanak tanır. Seçenek aktif olduğunda, diğer kullanıcılar indirilen oyunları İnternet bağlantısına ihtiyaç duymadan oynayabilir.


Bu, dijital oyunları PS5'inizde yerel olarak paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca dijital oyunları belirli kısıtlamalara tabi olarak diğer PS5 konsollarında da paylaşabilirsiniz. Benzer bir yöntemi kullanarak dijital oyunları PlayStation 4'te de paylaşabilirsiniz:


  • Ayarları şeç

  • Hesap Yönetimi'ne gidin

  • Birincil PS4'ünüz Olarak Etkinleştir'i seçin


Böylece birincil PS4'ünüzü kullanan herkes dijital oyun kitaplığınıza erişebilir.


Dijital Oyunlar Diğer PlayStation 5 ve PlayStation 4 Konsollarında Nasıl PaylaşılırDijital oyunları diğer PlayStation 5 konsollarında paylaşmak için diğer konsolda PlayStation Network hesabınızla oturum açmanız gerekir. Daha sonra kitaplığınıza erişebilir, oyunlarınızı her zamanki gibi indirebilir ve oynayabilirsiniz.


Ancak Konsol Paylaşımı ve Çevrimdışı Oyun'u etkinleştirmediğiniz sürece kitaplığınıza erişmek için İnternet'e bağlı olmanız gerekir . Dijital oyunları diğer PlayStation 4 konsollarında paylaşmak için yeni konsolu birincil PS4'ünüz olarak etkinleştirmeniz gerekir .


Sorun şu ki, Sony'nin aynı anda kaç konsolu etkinleştirebileceğiniz konusunda bir sınırı var. Kullanıcılar aynı anda bir birincil PS5 ve bir birincil PS4 ile sınırlıdır. Bu nedenle, arkadaşlarınızla oyun paylaşmayı planlıyorsanız kullanmayı planladığınız PS5 veya PS4'te oturum açmanız ve etkinleştirmeniz gerekir.


Ancak hesap ayrıntılarınızı paylaşmaya istekli olduğunuz ve konsolları düzenli olarak etkinleştirip devre dışı bıraktığınız sürece favori PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunlarınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz.


留言


bottom of page