top of page

Planet Crafter: Dünyalaştırma Rehberi

Planet Crafter'da dünyalaştırma hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz.Planet Crafter'ın tüm oyun konusu gezegenleri yaşanabilir hale getirmek etrafında dönüyor. Başka bir gezegende bir suçtan hüküm giydikten sonra, isimsiz bir gezegene mahkum edilirsiniz veya sürgüne gönderilirsiniz; burada gezegenin affetmeyen ortamını yaşanabilir hale getirmekle görevlendirilirsiniz. Bir bakıma, devasa görev imkansıza o kadar yakın ki, bu noktada aslında ölüm cezasına çarptırılıyorsunuz.


Gezegen Zanaatkarı olmaktan ve cezanızdan kurtulmak için gezegeni yaşanabilir hale getirmekten başka seçeneğiniz yok. İşte gezegeni yaşanabilir hale getirmek, Dünyalaşma İndeksini okumak ve sonunda oyunu yenmek hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatan kapsamlı bir rehber.


Dünyalaştırmanın TemelleriOyunun başında, gezegeni yaşanabilir hale getirmek üç ana hususu veya istatistiği gerektirir: Oksijen, Isı ve Basınç . Her bir özelliği geliştirdiğinizde karakterinizi, üssünüzü ve gezegeninizi daha da geliştirmek için yeni inşaat seçeneklerinin ve planlarının kilidini açacaksınız.


Gezegenin yaşanabilirliğini iyileştirdiğinizde farklı dünyalaştırma aşamalarından geçeceksiniz. İşte tüm dünyalaştırma aşamalarının kısa bir listesi:


Sahne

Birimler

çorak

0Sen

Mavi gökyüzü

175 kTi

Bulutlar

350kTi

Yağmur

875kTi

Sıvı su

3mTi

Göller

50mTi


yosun

200mTi

bitki örtüsü

700mTi

Ağaçlar

2GTi

Haşarat

8GTi

Nefes Alabilir Atmosfer

32GTi

Balık

120GTi

Amfibiler

425GTi

Memeliler

1.25TTi
Bu aşamaların her biri gezegendeki tüm biyomların ortamını değiştirir . Bu aşamalardan bazıları, daha iyi ganimetlerle dolan saklama kabı sandıkları da dahil olmak üzere bazı alanlarda bulunan kaynakları bile değiştiriyor.


Tüm aşamalar gezegene yeni bir çağ getiriyor ve siz de gezegeni daha da yaşanabilir hale getirmeye yardımcı olacak tüm yeni kilidi açılmış teknolojiyi oluşturmak için oradasınız.


Oksijen Nasıl Geliştirilir?Terraformasyon İndeksinde oksijeni artıran binaların listesi:

İsim

Katman sayısı

Biyokubbe

İki

sebze tüpü

Üç

Çim Serpme Makinası

Sadece bir

Çiçek Serpme Makinası

İki

Yosun Jeneratörü

İki

Ağaç Serpme Makinası

Üç

Balık Çiftliği ve Akvaryum (T2)

BirGezegene oksijen sağlamanın ilk yöntemi basit bir Vegetube'den geçiyor. Oksijen çarpanlarını uygulamak için tüpün üzerine yerleştirmek üzere bazı tohumlar almanız gerekecektir . Oksijen çarpanları büyük ölçüde sahip olduğunuz tohumların türüne bağlıdır, bu nedenle gezegeni keşfederken en iyi tohumları bulmalısınız .


Sonunda bulduğunuz tüm tohumları veya bitkileri yerleştirmek için birden fazla Vegetube oluşturmak istiyorsunuz . Oksijen oranınızı iyileştirmenin bir sonraki adımı ilerlemenize bağlıdır. Daha fazla teknolojinin kilidini açtıktan sonra bunların yerine bunlara geçmelisiniz.


Örneğin, Çiçek Yayıcının kilidini açarsanız Sebze Tüpleri artık verimli olmaz ve aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmalıdır . Ağaç Yayıcılara ulaştığınızda, Çiçek Yayıcıları aşamalı olarak kaldıracaksınız. T3 Ağaç Yayıcılara ulaştığınızda oksijen oranlarınızı maksimuma çıkarmak için ihtiyaç duyacağınız tek bina orası.


Oksijen oranı aynı zamanda kaç tane inşa ettiğinize de bağlıdır. Eğer işleri beklemek istiyorsanız, oksijen üreten ekipmanın mevcut seviyelerinden en az ikisini hazırlamak yeterince iyidir.


Basınç Nasıl Artırılırİsim

Katman sayısı

Delmek

Beş

Cevher Çıkarıcı

Üç

Gaz Çıkarıcı

Sadece ikinci kademe

Isıtıcı

Yalnızca üçüncü kademeden beşinci kademeye

Balık çiftliği

Sadece bir

Amfibi Çiftliği

Sadece bir

Oyunun başında baskı yalnızca Alıştırmalar yoluyla ilerler . Bu Tatbikatlar gezegenin basıncını artırmaya katkıda bulunmaktan başka bir şey yapmıyor. Diğer teknolojiye sahip olduğunuzda, baskı oluşturmanızın büyük kısmı olarak yalnızca Matkaplara güveneceksiniz.


Cevher Çıkarıcılar yalnızca kaynak toplamanın otomatikleştirilmesinde değerlidir ve baskıyı iyi bir şekilde iyileştirmezler . Baskınızı artırmak için tatbikatlara güvenin ve diğerlerini göz ardı edin. Bununla birlikte, tabloda listelenen diğer tüm teknolojilerin başka kullanımları vardır, dolayısıyla onları yine de kendi ellerinizle üreteceksiniz.


Isı Nasıl İyileştirilir?Terraformasyon İndeksinde ısıyı artıran şeylerin listesi:

İsim

Katman sayısı

Isıtıcı

Beş

Delmek

İkinci kademeden beşinci kademeye

Gaz Çıkarıcı

İki

Cevher Çıkarıcı

Üç

Amfibi Çiftliği

Bir

Basınca benzer şekilde, ısı da gezegenin sıcaklığını iyileştirmek için çoğunlukla yalnızca Isıtıcıya dayanır. Listelenen diğer teknolojilerin hiçbiri gezegenin ısı seviyelerini o kadar fazla etkilemeyecek.


Bununla birlikte, oyunda roketlerin tasarlanma şekli nedeniyle Isı, dünyalaştırmanın en kolay yönü olabilir . Ancak ısıyı artırmanın başka bir yolu daha var.


Üssünüzde herhangi bir güç sorunuyla karşılaştıysanız Uranyumun son derece değerli olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Ancak Uranyum'u bulmak da zordur , ancak ihtiyaç duyulan Uranyumu bir roketle de üretebilirsiniz .


Öncelikle Başlatma Platformunun kilidini açmanız ve oluşturmanız gerekir. İnşa edildikten sonra üssünüze meteor fırtınası getirecek bir Asteroids Attraction Roketi üretin ve fırlatın. Bu meteorlar çarptığında meteor başına beş parça Uranyum üretecekler.


Bunların Isı Dünyası Oluşumu Endeksi ile ne ilgisi var? Uzaya gönderilen her roket, oyun boyunca yüzde 1000'lik kalıcı bir ısı çarpanı bonusuna sahip olacak.


Terraformasyon RoketleriRoketlerden bahsetmişken, her tür terraformasyon için roketler var.

Roketin Adı

Tip

Tohum Serpme Roketi

Oksijen

Manyetik Alan Koruma Roketi

Basınç

Asteroitler Cazibe Roketi

Sıcaklık

Bitkiler Roket

Bitkiler

Böcek Yayıcı Roket

Böcek

Hayvan Yayıcı Roket

Hayvan

Bu roketlerin tümü belirli bir türe yüzde 1000 çarpan sağlıyor. Tüm bu çarpan güçlendirmeleri de birikir, bu nedenle binalarınızı türe göre düzenlenmiş ve birbirine yakın tutmak en iyisidir .


Çoğu zaman her tür için beşten fazla roket göndereceksiniz. Bu roketler ilerlemenizi hızlandıran ana katkılardır . Bu roketleri kullanmazsanız, yeni teknolojinin kilidini açmak için çok uzun süre bekleyeceksiniz.


Biyokütle Nasıl Geliştirilir?Oksijen, basınç ve ısının yanı sıra eninde sonunda Biyokütleye ulaşacaksınız. Genel dünyalaşma ilerlemenizi geliştirmek için üzerinde çalışmanız gereken ek bir Dünyalaşma Endeksi kategorisidir .


Oksijen, basınç ve ısıdan farklı olarak Biyokütle ayrıca üç kategoriye ayrılır: Bitkiler, Böcekler ve Hayvanlar .


Her Biyokütle alt kategorisi oksijen, basınç ve ısı ile aynı şekilde ele alınabilir; burada genel Biyokütle'nizi iyileştirmek için üç alt kategorinin tümünü geliştirmeniz gerekir . Bitkileri geliştirmek için Çiçek ve Ağaç Yayıcılar yapacaksınız.


Bu Yayıcılar tohum gerektirir ve Yayıcılarınızın içine yerleştirmek için daha fazlasını bulmanız gerekir. Önceki tohumları almak için mevcut Sebze tüplerinizi de kaldırabilirsiniz .Böcekler için bir Kuluçka Makinesi ve bir Kelebek Kubbesi oluşturmanız gerekir . Dünyayı keşfedin ve birkaç larva yakalayın. Kelebekler oluşturmak için bu larvaları kuluçkaya yatırın ve onları Kelebek Kubbesinin içine yerleştirin. Böcek oranınızı artırmak için birden fazla Kelebek Kubbesi inşa edin .


Hayvanlar için büyük ölçüde Akvaryumunuza, Balık Çiftliğinize ve Amfibi Çiftliğinize güveniyorsunuz. Her dönüm noktası diğerinden oldukça uzakta olduğundan alt kategoride daha fazla ilerleme kaydetmek için biraz beklemeniz gerekecek.


Her alt kategoriyi geliştirdiğinizde biyokütlenizi daha da geliştireceksiniz . Üç alt kategorinin hepsinde aynı anda gelişmenize gerek yok.


Bunları birer birer geçmek daha iyidir . Bir bakıma, hayvanların Biyokütle çağının başlangıcından ne kadar uzakta olduğu nedeniyle başka seçeneğiniz yok.

 

The Planet Crafter


PLATFORMLAR

PC

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

10 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Miju Games

TÜR(LER)

Açık Dünya , Hayatta Kalma


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page