top of page

Persona 3 Reload Steam'de Güçlü Bir Başlangıç ​​Yaptı

Yakın zamanda Steam'de yapılan Persona 3 Reload lansmanı, Atlus ve Sega'nın PC oyun platformundaki JRPG serisi için yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

Persona 3 Reload , serinin PC oyun platformunda eş zamanlı oyuncu sayısı rekorunu kırarak Steam'de şimdiden sağlam bir başlangıç ​​yaptı. Persona 3 Reload, orijinal 2006 JRPG'nin yeniden yapımı olup, onu Persona 5 gibi diğer oyunlarla uyumlu hale getirmek için bir dizi yaşam kalitesi düzenlemesi, yeniden yapılmış görseller ve güncellenmiş mekanikler eklenmiştir. Persona 3'ün yeniden sürümlerindenbiri olan Persona 3 Portable , geçtiğimiz yıl birden fazla platforma taşınırken, yeniden yapımın duyurusu oyuncuların oldukça hızlı bir şekilde dikkatini çekti.


Sonuç olarak Persona 3 Reload , 2024'ün en çok beklenen oyunlarından biri haline geldi; uzun süredir hayranlar oyunu yeni bir görünümle yeniden deneyimlemenin heyecanını yaşarken, yeni hayranlar da seriye ilk kez katılmak istiyordu.Steam'dekiana Persona oyunlarının önceki PC bağlantı noktaları başarılı olsa da Persona 3 Reload , serinin Steam'deki son en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısını geçmeyi başardı.


Bu , eşzamanlı oyuncu sayıları da dahil olmak üzere Steam platformunda satılan en son oyunlara ilişkin istatistiklerin yer aldığı bir veritabanı olan SteamDB'de kataloglanan yeni bir tabloya dayanmaktadır . Bu grafik, Persona 3 Reload'un çıkışından birkaç saat sonra 42.000'den fazla oyuncuya ulaşmayı başardığını gösteriyor . Bu yüksek rakamın nedeni, diğer platformlara taşınan veya birkaç yıl sonra PC'ye getirilen Persona 4 Golden veya Persona 5 Royal gibi önceki ana oyunlardan farklı olarak, Persona 3 Reload'un küresel olarak tüm platformlarda piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor olabilir. ayrıcalık.


Oyunların Steam platformuna orijinal lansmanından çok daha sonra getirilmesine rağmen, hem Persona 5 Royal hem de Persona 4 Golden, Persona 3 Reload'un yerini almadan önce lansmanları sırasında etkileyici eşzamanlı oyuncu sayılarına sahip oldular . Referans olarak Persona 4 Golden , oyun 2020'de piyasaya sürüldüğünde neredeyse 30.000 oyuncuyla tüm zamanların zirvesine ulaşmıştı. Daha sonra iki yıl sonra Steam'e getirildiğinde bu sayı, biraz daha yüksek bir oyuncu sayısına sahip olan Persona 5 Royal tarafından aşıldı. 35.000'den fazla oyuncu.

Persona Franchise Eşzamanlı Oyuncu Zirve Rekorları


  1. Persona 3 Reload (42.112 eşzamanlı oyuncu)

  2. Persona 5 Royal (35.474 eşzamanlı oyuncu)

  3. Persona 4 Golden (29.984 eşzamanlı oyuncu)

  4. Persona 5 Strikers (8730 eşzamanlı oyuncu)

  5. Persona 4 Arena Ultimax (7099 eşzamanlı oyuncu)


Reload'un arkasındaki ivme zaten oldukça güçlü olsa da Atlus'un bu konuda yavaşlamadığı söyleniyor. Son sızıntılar, Persona 3 Reload'un lansman sonrası DLC'sinin, Persona 3 FES'in The Answer oynanabilir sonsözünü içereceğini öne sürüyor . Üzerinde çalışıldığı iddia edilen diğer DLC'ler arasında kozmetik ve müzik paketleri yer alıyor ve bu içeriğin Atlus'un 2025 mali yılında yayınlanması planlanıyor. Bu söylentinin dışında, Persona 3 Reload eleştirel açıdan da çok iyi bir performans sergiledi; hayranlar ve eleştirmenler, yapılan değişiklikleri ve hikayenin yeniden yapımla nasıl iyileştirildiğini övdü.


27 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page