top of page

Palworld: Savaşta Korkunç 7 Arkadaş

Pokemon'un aksine Palworld, Pals'ın üstünlük için savaştığı bir RPG olduğu kadar bir hayatta kalma oyunu da. Bu nedenle her Pal savaşa uygun değildir.

Palworld , oyun dünyasını kasıp kavurdu ve oyuncu listelerinde hızla yükselerek 2024'ün en popüler oyunlarından biri haline geldi. Oyun "Silahlı Pokemon" olarak tanımlansa da, Pals'ın hizmet edebileceği başka amaçlar da var. mücadele. Pal'lar ayrıca inşaat, üretim, yetiştirme ve çiftçilik görevlerine de atanabilir; bu nedenle, onları verimli bir şekilde kullanmak için her Pal'in güçlü ve zayıf yönlerinin nerede olduğunu bilmek önemlidir.

Bazı Dostlar özel savaş bonusları ve saldırılar sunabilirken, diğerleri ön saflarda yaşamaya uygun değildir ve savaşta yardımcı olmaktan çok engel teşkil edebilirler. Palpagos Adaları'nda oyuncuların toplayabileceği yüzlerce benzersiz Dost vardır ve oyuncunun takımının tam bileşimi büyük ölçüde kendi bireysel oyun tarzına bağlı olsa da, aşağıdaki Dostlardan herhangi birinin bir dövüşte pek işe yaraması pek mümkün görünmüyor .


7 Tarçın


Daha Düşük Seviyelerde Çok Az Sunulan Sınırlı Saldırı

Tarçın, Flopie Dağı bölgesinde yaygın olarak bulunan, büyük ölçüde pasif bir çim elementidir . Cinnamoth'un daha yüksek seviyelerde bazı yararlı savaş yetenekleri olmasına rağmen, ekim ve ilaç üretimi gibi görevlere çok daha uygundur; küçük bir zehirli sis saldırısı, 22. seviyeye kadar tek savaş yeteneği olarak hizmet eder.

Tarçın, Yeşil Yumurtadan çıkarılabilir ve Univolt ve Jormuntide gibi daha güçlü Dostları yetiştirmek için kullanılabilir. Cinnamoth, dövüş için en kötü Pal seçimi olmasa da, oyuncular özellikle zehir hasarına odaklanan bir takım kurmayı düşünmedikleri sürece, kesinlikle daha iyi seçenekler var.


6 Celaray


Diğer Amaçlar İçin En Uygun Yüksek Hareket Hızı


Celaray , Pal'ın oyun dünyasının çeşitli yerlerinde bulunan bir su elementidir. Kişisel Planör veya nakliye işçisi olarak en iyi şekilde kullanılan Celaray'ın savaş söz konusu olduğunda sunabileceği çok az şey vardır ve sulama ve taşıma gibi görevlere daha uygundur. Bu Pal'ın, özellikle su bazlı saldırıların daha yüksek seviyelerde açılmasıyla bazı savaş avantajları vardır , ancak genel olarak Celaray'in en iyi özelliği hızlı hareket hızıdır. Pek çok arkadaşı onun hızına yetişemiyor, bu da onu bir dövüş arkadaşı olmaktan ziyade ideal bir Planör yapıyor.


5 Ribbuny


Nispeten Zayıf Arkadaş Diğer Rollere En Uygun

Ribbuny, en çok Ascetic Falls, Ice Wind Island ve Eastern Wild Island'da bulunan nötr bir elementtir. Ribbuny, tarafsız eleman arkadaşlarının saldırı gücünü artıran faydalı bir Ortak Yeteneğine sahiptir, ancak Ribbuny'nin kendisi özellikle savaşta etkili değildir.

Bir üsse yerleştirildiğinde Ribbuny'nin Ortak Becerisi, Silah Tezgahında çalışırken iş verimliliğini artıracaktır ve bu muhtemelen genel olarak Pal'ın en iyi uygulamasıdır. El İşi, Taşıma ve Toplama işlerinin uygunluğu sayesinde Ribbuny'nin savaş dışında katılabileceği birçok aktivite vardır.


4 Gumos


Ağaç Kesme ve Dikim Becerisine Sahip Zayıf Arkadaş

Gumoss , Sea Breeze Takımadaları, Bataklık Adası, Araştırmacı Çatalı ve Unutulan Ada gibi çeşitli yerlerde bulunan bir çimen elementi türü olan Pal'dır. Gumoss, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, onu savaşmak yerine odun toplamak için ideal kılan Tomruk Tutma Yardımı ortak becerisine sahiptir.

Gumoss'un savaş söz konusu olduğunda temel istatistikleri çok zayıftır ve bir çim element türü olarak yangın hasarına karşı ek bir hassasiyete sahiptir. Bu nedenle, bu Pal, başarılı bir temel oluşturmaya büyük ölçüde katkıda bulunabilecek ağaç kesme verimliliğini artırmanın yanı sıra, Dikim görevlerine de çok uygundur.


3 Depreso


Başka Yerlerde Daha İyi Kullanımlara Sahip Daha Zayıf Bir Karanlık Element Türü

Karanlık bir element türü olmasına rağmen Depresso , aynı kategorideki diğer Dostlarla karşılaştırıldığında hala nispeten zayıf bir savaş ekibi üyesidir. Haritanın çeşitli yerlerinde bulunabilir, ancak gececi bir yaratık olduğu için yalnızca geceleri ortaya çıkacaktır.

Her ne kadar ideal bir savaş arkadaşı olmasa da Depresso yine de çeşitli şekillerde kullanılabilir. El İşi, Madencilik ve Taşımacılık alanlarındaki işe uygunluk göz önüne alındığında , Depresso'nun zorlu savaş karşılaşmalarında hayatta kalmak yerine bu rollerden birine atandığında muhtemelen daha mutlu olacağını söylemek yanlış olmaz.


2 Fuddler


Benzersiz Ortak Becerisi Madencilik İçin Daha İyi Kullanılır

Fuddler , Araştırmacı Çatalı'nın kuzeydoğu köşesinde ve ayrıca Kum Tepeleri'nin kuzeydoğu tarafında yaygın olarak bulunabilen küçük bir yer elementi olan Pal'dır. Fuddler birçok amaca uygun olsa da, dövüş onun güçlü noktalarından biri değil, en azından Seviye 30'dan önce.

Cevher Dedektörü ortak becerisi, yakındaki cevheri bulmak için özellikle kullanışlıdır, çünkü onu tespit etmek için titreşimler gönderir. Fuddler el işlerine ve taşımaya uygundur, ancak en iyi uygulaması oyuncunun üssünü çevreleyen alanda cevher bulmak ve maden çıkarmaktır .


1 Mozarina


Çok Az Savaş Faydası Olan Bir Tarım Uzmanı

Mozzarina , Ascetic Falls'un doğu bölgesinde, Rüzgârlı Tepeler'in yakınında bulunan, ineğe benzeyen nötr tipte bir Pal'dır. Her ne kadar Mozzarina avlandığında et üretebilse ve süt üretmek için Çiftliklere atanabilse de, bu Dostun bunun dışında pek bir değeri yoktur ve kesinlikle dövüş için pek uygun değildir.

Mozzarina aynı zamanda Çiftçilik işi uygunluğuna da sahiptir ve bu oldukça nadir bir beceri olduğundan faydalı olabilir . Mozzarina tarafından üretilen süt, daha fazla yumurtanın kuluçkalanması söz konusu olduğunda önemli bir kaynak olan Kek yapımında kullanılabilir.


9 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page