top of page

Palworld: Pals Nasıl Yetiştirilir?

Palworld'deki üreme süreci her oyuncunun bilmesi gereken birçok özelliğe sahiptir. Ve burada size Pals'ı nasıl yetiştireceğinizi göstereceğiz.


Palworld: Pals Nasıl Yetiştirilir?

Palworld oyunculara çok çeşitli Pal'lar sunsa da , her türden en güçlü ve en nadir yaratıkları elde etmek üreme süreci olmadan imkansızdır. Her vahşi Pal benzersiz becerilere ve pasif yeteneklere sahip olabilir, ancak gelişmiş yeteneklere ve ebeveynlerinin avantajlarına sahip evcil hayvanlar elde etmek yalnızca üreme yoluyla mümkündür. Tüm bunlar, çiftliğiniz için en iyi işçileri ve tehlikeli bölgeleri keşfetmeleri için savaşçıları bulmanızı sağlayacaktır, ancak bu, çoğu kişinin hayal edebileceğinden çok daha zordur.


Bazı Pokemon oyunlarından veya basit çiftçilik simülasyonlarından farklı olarak Palworld'deki üreme süreci çok daha karmaşıktır ve her oyuncunun bilmesi gereken birçok özelliğe sahiptir. Sonunda oyuncunun birkaç yapı oluşturması, nadir malzemeler araması ve çok fazla yemek pişirmesi gerekecek, ancak bu yolu biraz daha kolaylaştırmaya çalışacağız.


Palworld'de Pals Yetiştirmek İçin Tüm Adımlar


Palworld'de Pals Yetiştirmek İçin Tüm Adımlar

Palworld'de üreme süreci birçok hazırlık adımını içerdiğinden, oyuncular en az bir Pal yetiştirebilmeden önce her adımı yavaş yavaş tamamlamalıdır:


 • Yetiştirme Çiftliğinin kilidini açma ve inşa etme.


 • Bir Kuluçka Makinesinin kilidini açma ve oluşturma.


 • Üreme için Pals seçimi ve onları bir Yetiştirme Çiftliğine yerleştirme.


 • Bir Tencere Yaratmak ve Palworld Pastası Yapmak.


 • Yumurtayı kuluçka makinesine yerleştirip çatlamasını bekliyoruz.


Binalar Oluşturmak


Binalar Oluşturmak

Her ne kadar birçok aşama nispeten basit olsa ve oyuncunun doğrudan varlığını gerektirmese de, en önemlisi en az 19. seviyeye ulaşmalısınız. Bu aşamada oyuncular, Teknolojiler sekmesindeki gerekli tüm binalara zaten erişebilecekler. Aşağıdaki malzemeleri kullanarak bunları oluşturabilirsiniz:


 • Yetiştirme Çiftliği (seviye 19): 100 Tahta , 20 Taş ve 50 Lif.


 • Tencere (seviye 17): 20 Tahta, 15 Külçe ve 3 Alev Organı.


 • Yumurta Kuluçka Makinesi (seviye 7): 10 Paldiyum Parçası, 5 Kumaş, 30 Taş ve 2 Kadim Uygarlık Parçası.


Üreme Çiftliğine Dost Yerleştirme


Üreme Çiftliğine Dost Yerleştirme

Gerekli tüm binaları yerleştirdikten sonra, üremek için Dost seçmenin zamanı geldi. Bilmeniz gereken temel kurallar şunlardır:


 • Oyuncular Yetiştirme Çiftliğine yalnızca farklı cinsiyetteki Dostları yerleştirebilirler.


 • Ebeveynleriyle aynı türden bir yaratığa dönüşecek bir yumurta oluşturmak için aynı türden Pal'ları yerleştirebilirsiniz. Ancak önemli ölçüde daha güçlü olacak ve ebeveynlerinin becerilerine ve avantajlarına sahip olacak.


 • Eğer farklı türden Pal'lar yetiştirirseniz, çok daha geniş bir Pal çeşidi elde edebilirsiniz. Tamamen ilgisiz türlerin çiftleştirilmesi sizi, daha nadir bir Pal'a dönüşme şansı yüksek olan rastgele bir yumurta ile ödüllendirecektir. Bununla birlikte, ebeveynler ne kadar nadir olursa, benzersiz yavruların şansı da o kadar yüksek olur.


 • Ayrıca ebeveynlerden birinin ailesinden benzersiz bir temel form elde etmek için farklı türlerdeki Pal'ları melezleyebilirsiniz. Örneğin Mau ile Swee gibi herhangi bir Buz tipi Pal'ı geçebilir ve bunun sonucunda Mau Cryst'i elde edebilirsiniz. Bu kural elementel varyasyonlara sahip her Pal için geçerlidir.


 • Melezlemeden sonra dostların bekleme süresi yoktur. Yani yumurtayı aldıktan sonra aynı Pal'ları tekrar kullanabilirsiniz.


Palworld Pastası Pişirme


Palworld Pastası Pişirme

Ancak yeni başlayanlar için en büyük zorluklardan biri Palworld Pastası yaratmak olacaktır. İki Dost yerleştirdikten sonra Çiftleştirme ölçeğinin dolmaya başlaması için oyuncuların Yetiştirme Çiftliği bölgesindeki bir sandığa Palworld Pastası yerleştirmesi gerekir. Bu yemeği pişirmek için oyuncular Pişirme Kazanını kullanmalı, iyi bir şef seçmeli ve tüm günü yemek pişirerek geçirmelidir . Ancak asıl sorun, toplamanız gereken malzemelerde yatmaktadır:


 • 5x Un


 • 8x Kırmızı Meyveler


 • 7x Süt


 • 8x Yumurta


 • 2x Bal

İlk dört malzeme doğada kolayca bulunabilir veya tüccarlardan satın alınabilir, ancak Bal'ı elde etmek biraz daha zordur. Keşiflere çıkmanız ve tehlikeli Arılara karşı savaşmanız gerekecek. İyi bir savaşçı olmadan onları yenebilmeniz pek mümkün değildir, ancak Bee'yi yakalamak için iyi Küreler elde edene kadar Honey'i oyunun erken safhalarında almanın tek yolu budur.


Kuluçka yumurtaları


Kuluçka yumurtaları

Tüm bu zorlukların üstesinden gelip, iyi Dost ebeveynleri seçip onlara Pastayı verdikten sonra , bir süre sonra nihayet bir yumurta alacaksınız. Tek yapmanız gereken onu alıp İnkübatöre yerleştirmek. Bir süre sonra yumurtadan ebeveynlerinden daha güçlü yeteneklere ve avantajlara sahip yeni bir Dost çıkacak. Elbette seviyesi sadece 1 olacaktır ancak çocuğunuza uzmanlık alanında görevler vererek oldukça kolay bir şekilde yükseltebilirsiniz. Ayrıca yumurtaları vahşi doğada da bulabilir, çoğu adımdan kaçınabilir ve Kuluçka Makinesinde hemen yumurtadan çıkabilirsiniz.

103 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page