top of page

Palworld Kükürt, Barut ve Cephane Nasıl Elde Edilir

Palworld'de kükürt toplamak ve daha fazla cephane yapmak için uzak bölgelere gidin.Palworld Sülfür, Barut ve Cephane öğeleri, teknoloji seviyesi 21'e ulaştığınızda devreye girer. Bu aynı zamanda sandbox harekâtında silahların kilidini açtığınız zamandır. Ayrıca, işçilik ihtiyaçlarınız için aşağıdaki çalışma tezgahlarına ihtiyacınız var:


İlkel Fırın (seviye 10 teknoloji) - 20x Tahta, 50x Taş ve 3x Alev Organı gerektirir; Kömür, Kükürt ve Külçeleri rafine etmek için kullanılır . Bu görev üzerinde otomatik olarak çalışabilmeleri için Kindling işine uygun, ateş tipi bir Pal'a sahip olmanız gerekir.

Yüksek Kaliteli Çalışma Tezgahı (seviye 11 teknoloji) - 15x Külçe, 50x Tahta ve 10x Çivi gerektirir; Barut yapımında kullanılır.

Silah Tezgahı (seviye 20 teknoloji) - 15x Külçe, 50x Tahta ve 10x Çivi gerektirir; Tüfek ve Derme çatma Tabanca gibi oyun ortası ateşli silahların yanı sıra Kaba Cephane yapımında kullanılır.


Kükürt yatakları nerede bulunur?


Palworld'de Sülfür elde etmek için dünya üstü zindanların derinliklerine gidebilir veya Alacakaranlık Kumulları ve Bambu Korusu bölgelerine gidebilirsiniz. Oyundaki kükürt düğümleri, sarımsı bir renk tonuna sahip büyük katı kaya parçaları olarak görünür.

Zindanlara gelince, dünya üstü bölgelerdeki mağaraları fark edeceksiniz ve tünel açıklıklarında iç içe geçmiş ağaç gövdeleri ve neredeyse çıkıntı görevi gören sarmaşıklar var. İçeride, çıkarabileceğiniz birkaç Kükürt düğümünü incelemelisiniz. Daha fazla kaynak verimi elde edebilmek için Metal Kazma kullandığınızdan emin olun.

Son olarak, zindanların yaklaşık 300 dakikalık katı bir zamanlayıcıya tabi olduğunu unutmayın. Bu süre sona erdiğinde, oyun içi birkaç gün geçene kadar bunlara tekrar giremezsiniz.


Alternatif olarak, başlangıç ​​konumunuzun daha kuzeydoğusunda bulunan Alacakaranlık Kumulları'na (yani çöl biyomu) veya güneybatıdaki Obsidiyen Dağı'na (yani volkanik biyom) gidebilirsiniz. Seyahat etmeniz gereken mesafe nedeniyle aşağıdakileri yapmanızı öneririz:

Koşum takımlarını hazırlayarak Pals'a binebildiğinizden emin olun . Uçan bir binek oldukları için Gece Kanadı yakalamanızı öneririz.

Yüksek sıcaklıktaki ortam aynı zamanda sağlığınızın giderek tükenmesine de neden olacaktır. Bu nedenle ısıya dayanıklı giysiler giymelisiniz.

Oyunun çöl ve volkanik biyomlarında çıkarabileceğiniz çok sayıda Sülfür birikintisi var. Ayrıca uçurumların tepesindeki bir bölge olan yakındaki Bambu Koruları bölgesinde de birkaç tane bulunur.


Kükürt ve Kömür kullanarak Barut nasıl yapılır

Palworld'de Kükürt'ü aldıktan sonra Barut üretmenin zamanı geldi. Öncelikle Yüksek Kaliteli bir Tezgah inşa edin ve Teknoloji menüsü aracılığıyla Barut tarifinin kilidini açın. Daha sonra aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

1x Kükürt

2x Kömür - İlkel Fırın aracılığıyla 2x Ahşap işleyerek 1x Kömür üretebilirsiniz.

Cephane nasıl bulunur ve üretilir

Palworld'deki cephane birkaç kaynaktan geliyor:

Düşman ganimeti - Yenilen Sendika rakipleri tarafından farklı türde Cephane bırakılır. Bazıları derme çatma yerleşim yerlerinde bulunur, diğerleri kırsal kesimde dolaşır ve ekipler üssünüze baskın bile yapabilir.

Üretim - Kaba Cephane, yukarıda bahsedilen Silah Tezgahı aracılığıyla da üretilebilir. 1x Külçe ve 1x Barut kullanarak 10x Kaba Cephane yapabilirsiniz.Kaba Cephanenin yalnızca Tüfek ve Derme çatma Tabanca tarafından kullanıldığını unutmayın. Seviyeniz arttıkça Pompalı Tüfek ve Tüfek gibi daha fazla silah planının kilidini açmaya devam etmelisiniz. Bunlar da farklı türde mühimmat gerektirir.


Her durumda, Palworld'de Kükürt, Barut ve Cephane bu şekilde elde edilir. Oyunun sanal alan harekâtında ilerledikçe bulabileceğiniz çok daha güçlü silahlar var. Bunlar ilerlemenize yardımcı olacak küçük adımlardır.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page