top of page

One Piece: Oda, Hasır Şapkaların Yeni Bir Üyesini Onayladı

Hasır Şapka korsanları One Piece'e yeni ve son bir üye alıyor olabilir.  • Müttefiklerin Fabriophase ve Labophase'deki destansı savaşlarda Hasır Şapkalara katılmasıyla Egghead Adası yayı yoğun doruğa ulaşıyor.

  • Jewelry Bonney, zorlayıcı geçmişi ve tehlikeli durumu sayesinde 10. Hasır Şapka Korsanı için güçlü bir aday olarak ortaya çıkıyor.

  • Oda, dünya hükümetinin onu hedef alması ve Luffy'yi onun hayatının koruyucusu olarak bırakması nedeniyle, Bonney'nin hasır şapkalarla geleceğini ustaca doğrular.


One Piece'in Egghead Adası arkı büyük bir yoğunlukla devam ediyor ve görünen o ki yayın sonu artık çok yakın. Dev Korsanların Egghead Adası'na varmasıyla Hasır Şapkalar, bu lanetli adadan kaçmalarına kesinlikle yardım edecek birçok güçlü arkadaş ediniyor. Bununla birlikte, hem Fabriophase hem de Labophase'de şu anda gerçekleşmekte olan muhteşem savaşlara bakmak inanılmaz derecede şaşırtıcı.


Hasır Şapka Korsanları'nın müttefikleri şu anda bu inanılmaz savaşlarda yer alıyor ve tüm bu aksiyonun ortasında görünen o ki Oda, korsan mürettebatının 10. ve son üyesinden bahsetmiş. Onaylanmamış olsa da Oda, ekibe katılacak bir sonraki karakterin bu özel karakter olacağını kurnazca ima ediyor. Elbette pek çok hayranın da tahmin edeceği gibi, çok yakında Hasır Şapkalar'a katılacak olan bu kişi, Jewelry Bonney'den başkası değil.


Tek Parça 10. ve Son Hasır ŞapkaLuffy, Korsan Kral olma yolculuğuna çıktığı andan itibaren hayranlar, Hasır Şapka Korsanları'nın toplam 11 üyesinin olacağını biliyordu. Bunun nedeni Luffy'nin emrinde toplam 10 mürettebat arkadaşının bulunduğunu söylemesidir. Luffy yolculuğunda bunu söylediğinde hayranlar, Luffy'nin kafasında mürettebat arkadaşları için istediği belirli bir sayının olduğunu hemen anladılar ve bu sayının serinin sonuna da her zaman düzgün bir şekilde yansıtılması muhtemeldir. Beklendiği gibi, tam da böyle oldu ve şu anda One Piece'te hayranlar Luffy'nin emrinde toplam dokuz korsan topladığını biliyor. 10. ve son Hasır Şapka hala duruyor ve elbette bu pozisyon için Yamato, Momonosuke, Kin'emon ve tabii ki Bonney'in de aralarında bulunduğu pek çok aday var.


Hasır Şapka Korsanları'na katılıp 10. üye olabilecek başka kişiler de var. Bunlar arasında hayranların onursal bir Hasır Şapka olarak tanıdığı ve bir kez daha gruba geri dönebilecek olan Vivi veya hayranların yıllar içinde gördüğü diğer kişiler yer alıyor. Hatta hayranların henüz tanımadığı ve Hasır Şapka Korsanları'nın 10. üyesi olma şansı çok yüksek olabilecek bir karakter bile olabilir. Ancak anlatı açısından Hasır Şapka Korsanları'nın bir parçası olmayı Jewelry Bonney'den daha fazla hak eden başka bir One Piece karakteri yoktur.


Jewelry Bonney – 10. Hasır Şapka KorsanıJewelry Bonney hayatına oldukça zor bir başlangıç ​​yaptı. Çok küçük yaşlardan beri Safir Pulu Hastalığından muzdarip olan Bonney'nin çocukluğu kesinlikle korkunçtu. Güneşe bile ayak basamıyordu ve daha da kötüsü, babasının iyileşmesi için çok fazla katlanmak zorunda kalmasıydı. Bonney sonunda iyileştikten sonra babasını aramak için korsan olma yolculuğuna çıktı ve bunu henüz çocukken yaptı. Bonney, 10 yaşında çok genç yaşta korsan olma yolculuğuna çıktı; bu etkileyici ama aynı zamanda yürek parçalayıcı. Hiçbir çocuk bu kadar genç yaşta korsan olmaya zorlanmayı hak etmez ve insan bunu ancak talihsiz koşullar altında düşünebilir.


Elbette, sonunda babasını kurtarmak ve tabii ki sonunda onu bir zamanlar olduğu bilinen haline geri döndürmek için yolculuğa çıkan Bonney için de durum aynıydı . Şu anda Bonney 12 yaşında ve babasını kurtarma görevi nihayet tamamlandı. Bonney, Egghead adasında nihayet Vegapunk'la tanıştı ve Vegapunk ona tüm durumun gerçeğini anlattı. Bonney artık babası hakkında her şeyi biliyor ve işleri daha da iyi hale getirmek için babası Kuma, Egghead'e gelip onun hayatını kurtardı. Bununla birlikte, Bonney'nin hayatı hâlâ olması gerektiği gibi çocuk olmasına yetecek kadar huzurlu değil. Bundan sonra tüm hayatı tehlikede olacak ve bu da onun Hasır Şapka Korsanları'na üye olması için büyük bir neden.


Oda, Bonney'nin Hasır Şapkaların Gemi Arkadaşı Olduğunu Nasıl Onayladı?One Piece 1108. bölümde Oda sonunda Bonney'nin ne olursa olsun Hasır Şapka Korsanları ile seyahat etmesi gerektiğini doğruladı. Bonney'in şu anda Dünya Hükümeti'nin hedef listesinde oldukça üst sıralarda yer aldığını görmek oldukça açık. Bu tamamen dünyadaki tüm Pacifista birimlerinin kontrolüne sahip olmasından kaynaklanıyor. Bartholomew Kuma'nın yüzüne sahip tüm Pacifista birimlerinin onun komutası altına girmesini sağlayan Vegapunk, bunun sorumlusuydu. Vegapunk, Bonney'nin Pacifista kılığında kendi babasıyla karşı karşıya geleceği ve onun tarafından öldürüleceği talihsiz bir durumu istemiyordu. Bundan kaçınmak için Bonney'i Pacifista'ların en yüksek otoritesi, hatta Beş Büyük'ünkinden bile daha yüksek kişi yaptı. Bu bile Dünya Hükümeti'nin Jewelry Bonney'i bulup öldürmesi için yeterli bir sebep. Aslında One Piece 1108. bölümde Koramirallerin tam da bu nedenle Bonney'in peşine düşmeye karar verdikleri açıktı.


Daha sonra son birkaç nefesini alıyor gibi görünen Vegapunk da Luffy'ye Bonney'nin hayatının tehlikede olduğunu ve bunun Pacifista'lardan sorumlu olduğu gerçeğiyle bağlantılı olduğunu doğruladı. Dünya Hükümeti acımasızca onun peşine düşecek ve onun gidecek hiçbir yeri kalmadı. Vegapunk, Bonney'i Luffy'den başkasına emanet etmedi ve artık onunla ilgilenmek ve onu kötülüklerden korumak onun sorumluluğunda. Bütün bunlar, Jewelry Bonney'nin Hasır Şapka Korsanları ile seyahat edeceğini ve bizzat Luffy'nin koruması altında olacağını doğruluyor.


Elbette Oda, Bonney'nin Hasır Şapka Korsanları'nın 10. üyesi olarak Sunny'ye adım attığını resmi olarak sergilemedi. Ancak bu artık dizide fazlasıyla ön görülen bir şey ve bunun temeli de artık çok iyi atılmış durumda. Bunun resmi olarak onaylanması için Oda'nın Hasır Şapka Korsanları'nın yeniden bir araya gelmesi ve Sunny'nin Egghead'den uzaklaşması gerekiyor . Hasır Şapka Korsanları'na katılabilecek pek çok kişi arasında Bonney'nin şu anda en güçlü aday olduğu görülüyor. Büyük ölçüde Luffy'den ilham alan güçleri, hüzünlü geçmişi ve tabii ki inanılmaz bir karakter olarak gelecekteki potansiyeli gibi her şeyi göz önünde bulundurduğumuzda Bonney, Hasır Şapkalar için her bakımdan mükemmel ve umarım bu son bulur. Bu muhteşem ekibe en kısa zamanda katılacaksınız.


One Piece Viz Media üzerinden okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . One Piece'in bir sonraki bölümü olan One Piece 1108'in yayın tarihi 25 Şubat 2024 olarak belirlendi.


2 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments