top of page

One Piece: Hayranlar Bon Clay'i Neden Bu Kadar Seviyor?

Hayranların doyamadığı bu düşmandan müttefike dönüşen şey nedir?  • Luffy gibi Bon Clay'in de Paramecia Şeytan Meyvesi Mane Mane no Mi vardır ve bu ona başkalarının görünüşünü ve yeteneklerini taklit etmesini sağlar.

  • Aslen Baroque Works'ün bir parçası olan Bon Clay, One Piece boyunca liderlik ve sadakat niteliklerini sergileyerek unutulmaz bir görünüm sergiliyor.

  • Bon Clay'in sevimli kişiliği, liderlik becerileri ve Luffy ile Hasır Şapka Korsanlarına olan sarsılmaz bağlılığı onu hayranların favorisi haline getirdi.


One Piece'in ana odak noktası Luffy ve korsan ekibi etrafında dönerken, anime aynı zamanda hayranlar arasında popülerlik kazanan hem müttefik hem de kötü adamlardan oluşan çok sayıda renkli karakteri de tanıtıyor. Örnekler arasında Portgas D. Ace, Mihawk ve Donquixote Doflamingo sayılabilir.


Ancak sınırlı ekran süresine rağmen beklenmedik bir şekilde sevilen karakterlerden biri Bay 2 Bon Clay'dir. Hayranların doyamadığı bu düşman arkadaşa dönüşen şey nedir?


Luffy gibi Bon Clay de Paramecia Şeytan Meyvesine SahiptirOne Piece'te Zoan, Logia ve Paramecia olmak üzere üç çeşit Şeytan Meyvesi bulunmaktadır . Bentham olarak da bilinen Bon Clay, Paramecia tipi bir Şeytan Meyvesi olan Mane Mane no Mi'ye sahiptir. Paramecia Şeytan Meyveleri, kullanıcıya vücudunu değiştirme veya ona özel güçler verme yeteneği verir. Tıpkı Luffy'nin ona kauçuğa benzer özellikler kazandıran Gum-Gum Fruit'i gibi, Bon Clay'in Mane Mane no Mi'si de ona sağ eliyle dokunduğu herkesin görünümüne ve yeteneklerine sahip olmasına olanak tanır.


Bon Clay, Barok Eserlerle İlk Olarak Alabaster Arc'ta Ortaya ÇıktıBentham olarak da bilinen Bon Clay, Baroque Works suç örgütünün eski bir subay ajanıdır ve Bay 2 Bon Clay kod adı altında faaliyet göstermektedir. Baroque Works, dünyanın dört bir yanına yayılmış çeşitli ajanlardan oluşan gizli bir suç örgütüdür. Ana hedefleri, Denizlerin Yedi Savaş Lordu'ndan biri olan ve Bay 0 olarak bilinen Crocodile liderleriyle çeşitli ülkelerdeki çatışmaları manipüle ederek ve darbeler düzenleyerek zenginlik ve güç toplamaktır.


34 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page