top of page

One Piece Beş Büyükten En Güçlüsü Kim?

Beş Büyük'ün hepsi One Piece'te inanılmaz derecede güçlüdür. Peki zirvede kim duruyor?  • Beş Büyük, One Piece'in son destanındaki önemli karakterlerdir ve muazzam güç ve yeteneklere sahiptirler.

  • Yaşlıların ilk üyesi olan Aziz Jay Garcia Satürn, insanları dönüştürme ve dondurma yeteneğine sahip güçlü bir savaşçı tanrıdır.

  • Nusjuro, Saint Mars, St Ju Peter ve Saint Warcury dahil geri kalan Büyükler de inanılmaz derecede güçlüdür ve uyanmış güçlere ve özel yeteneklere sahiptirler.


Beş Büyük, One Piece'te , özellikle de hikayenin son destanında inanılmaz derecede önemli karakterlerdir . Oda bu karakterleri son destan için saklıyordu ve daha önce oynayacakları çok önemli bir rol olduğundan bahsetmişti. Seri son aşamasına girer girmez hayranlar Beş Büyükler'in inanılmaz derecede önemli olacağını açıkça gördü.


Hayranlara Sabo aracılığıyla sunulan devrim niteliğindeki geri dönüşten başlayarak, Beş Büyük'ün sadece politik figürler olmadığı, aynı zamanda inanılmaz Şeytan Meyvesi yeteneklerine sahip son derece güçlü savaşçı tanrılar olduğu ortaya çıktı. Bu Beş Büyük hayranlara teker teker tanıtılacak ve Oda onların neler yapabileceğini gösterecek. Doğal olarak hayranlar, Elders'ın en güçlü üyesinin kim olduğunu merak edecek ve bu sorunun cevabı oldukça şaşırtıcı olabilir.


Aziz Jaygarcia Satürn'ün Yumurta Kafasında GösterişiHayranların gücünü gördüğü Beş Büyük'ün ilk üyesi Aziz Jay Garcia Satürn'den başkası değil. Satürn , One Piece'in Son Destanı'nın ilki olan Egghead Adası yayının ana düşmanıdır . Satürn, Vegapunk'u ortadan kaldırmak için AgathEgghead'e geldi ve Vegapunk'un adadaki Saeraphim'lere ve 50 Mark 3 Pacifica'ya erişimi olduğu göz önüne alındığında, onun buradaki yönetimi son derece önemliydi. Aynı zamanda, kendi başlarına bırakılmaları durumunda donanmanın mücadele edeceği diğer güçlü Pacifista'lardı. Tüm Pacifista'ların bir kontrol hiyerarşisi var ve Vegapunk hiyerarşinin çok üst sıralarında yer alıyor. Aslında Vegapunk'tan üstün olan tek kişi Beş Büyük'tür ve bilim konusunda bilgili tek kişinin kendisi olduğu göz önüne alındığında, Satürn'ün adaya gelmesinin nedeni tam olarak budur.


Satürn'ün gücü unvanından açıkça anlaşılıyor. Kendisi savunma biliminin savaşçı tanrısıdır ve görünüşe bakılırsa hayranlar onun bilinmeyen yollarla birçok hastalığa neden olabileceğini görebilirler. Savaş söz konusu olduğunda Satürn, Ushi Oni'nin yokai'sine dönüşmesine olanak tanıyan gizemli bir yeteneğe sahiptir. Hayranlar onun gizemli gücünü çoktan gördü ve bu yaratık muazzam bir güce sahip. Satürn, görünmez bir güç kullanarak insanları bulundukları konumda dondurabilir veya yine görünmez bir güçle onlara büyük zararlar verebilir.


Her şeyden önce Satürn inanılmaz bir yenilenme faktörüne sahiptir. Aslında vücudunun büyük bir kısmını kaybetse bile sanki hiçbir şey olmamış gibi yenileniyor. Satürn ayrıca oldukça güçlü bir hokeye sahiptir. Bu adaya adım attığı andan itibaren belliydi ve aurası her yerde hissediliyordu. Hatta 5. Vites'te olan Luffy'nin bile onun varlığını hissetmekten terlediği görüldü. Genel olarak Satürn'ün, gücünün amirallerin bile seviyesinin üzerinde sayılabilecek çok üst düzey bir savaşçı olduğu düşünülebilir.


Aziz Ethanbaron V. Nusjuro'nun PortresiBeş Büyük'ten hayranların savaşta görmekten en çok heyecan duyacağı karakter Nusjuro olacak. Bu kişiye özel ilgi gösteriliyor çünkü tüm Yaşlılar arasında savaş için uygun silah taşıdığı görülen tek kişi o. Görünüşe göre Yüce sınıf sınıfına ait olan güçlü bir kılıca erişimi var. Bu kılıç Shodai Kitetsu'dur, en güçlü kılıçlardan biri ve kesinlikle en güçlüsü ve Kitetsu soyundandır. Hatırlamayanlar için Zoro şu anda aynı Kitetsu ailesinin üçüncü nesil kılıcı ve aynı zamanda en zayıfı olan Sandai Kitetsu'yu taşıyor.


Nidai Kitetsu Wano'daydı ve Shodai Kitetsu şu anda Beş Büyük'ün bir üyesi tarafından kullanılıyor. Bu kılıcın lanetli olduğu biliniyor ve onu kullananlara korkunç bir ölüm getireceğine inanılıyor. Bu kılıcın Nusjuro tarafından bu kadar yıldır ortaya çıkarılması ve kendisinin bu gücün lanetinden daha güçlü olduğunu kanıtlaması.


Hayranların bildiği şey, bu silahın son derece güçlü olduğu ve bir Yüce Sınıf Silahı ortaya çıkarmış olması, onu tüm serideki en güçlü karakterlerden bazılarıyla aynı sıraya koyuyor. Buna ek olarak, muhtemelen Hito Hito no Mi sınıfına ait olan bazı gizemli yeteneklere de sahip olduğu gerçeğidir. Tıpkı Satürn ve Beş Büyük'ün diğer üyeleri gibi onun güçleri de uyanmıştır. Kesinlikle son büyükler arasında en güçlü üye olma iddiasında olanlardan biri.


Geriye Kalan Büyüklerin GücüElbette başka üç Büyük daha var ve bunlar Aziz Mars, Aziz Ju Peter ve elbette Aziz Warcury. Bunların hepsi inanılmaz derecede güçlü olacak ve güçlerinin, Yonko gibi tüm serideki en güçlü dövüşçülerden bazılarıyla kıyaslanabilir olacağı gerçeğini kesinlikle inkar etmek mümkün değil . Hepsi aynı zamanda gizemli yaratıklara dönüşmelerini sağlayan özel yeteneklere de sahiptir. Aynı zamanda hepsi uyanmış ve güçlü kullanıcılardır, bu da onların kollarında muazzam bir güce sahip oldukları fikrini güçlendirir.


Ne yazık ki hayranlar, Beş Büyük'ün diğer üyelerinin ne kadar güce sahip olduklarını veya yeteneklerinin ne olduğunu bilmiyorlar. Hayranların bildiği tek şey hepsinin bir tür Zoan yeteneğine sahip olduğu ve güçlerinin muazzam olacağıdır.


En Güçlü Yaşlı Kim?Beş Büyük'ün en güçlü üyesinin kim olduğu düşünüldüğünde aralarında büyük bir güç farkı olduğu düşünülebilir. Ancak durum kesinlikle böyle olmayacak. Beş Büyük'ün hepsi aynı pozisyona ve aynı yetkiye sahiptir. Sonuç olarak, güçleri de karşılaştırılabilir olacak. Bu nedenle gerçek şu ki, hepsi eşit derecede güçlü. Diğerlerine göre avantajlı olan bazıları olsa da, söz konusu Yaşlıya karşı avantajlı olan başka Yaşlılar da olabilir, bu da Beş Büyüklerin üyeleri için tanımlanmış bir güç sırası olmadığı anlamına gelir. Hayranların Beş Büyüklerin Yonko ekipleri gibi olmadığını hatırlamaları gerekiyor. Seviyeleri yoktur ve hepsi eşit yetkiye sahiptir.


Bununla birlikte, Büyüklerin özel ilgi görmesi muhtemel bazı üyeleri de var. Bunlar Zoro ve Sanji gibi karakterlerin rakipleridir. Örneğin, kel Elder kesinlikle çok fazla özel ilgi görecek ve sonuç olarak hayranlar ondan daha fazlasını bekleyebilir. Aynı zamanda, eğer Sanji Satürn'le savaşırsa Satürn muhtemelen diğer büyükler arasında en iyi ikinci gösteriye sahip olacak. Bu kesinlikle yaşlıların diğer üyelerinin daha zayıf olacağı anlamına gelmiyor. Bu sadece biraz daha az dikkat çekebilecekleri anlamına gelir. Eğer Luffy, Beş Büyük'ün herhangi bir üyesiyle dövüşürse, o zaman hayranlar, o Elder'ın muhtemelen en iyi gösteriyi alacağından emin olabilirler, çünkü o, o zaman Luffy ile karşı karşıya gelecektir.


One Piece Viz Media üzerinden okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . One Piece'in bir sonraki bölümü olan One Piece 1107'nin yayın tarihi 18 Şubat 2024 olarak belirlendi.


Comments


bottom of page