top of page

Naruto: Serinin En İyi Kılıçları

Naruto koşusu boyunca bazı inanılmaz kılıçlara sahipti. Bunlar en güçlüleri olarak öne çıkıyor.  • Naruto'daki kılıç ustaları yetenekli ve güçlüdür; her şeyi kesebilecek efsanevi kılıçlara sahiptirler.

  • Kusanagi, Samehada, Totsuka Kılıcı ve Nunoboko Kılıcı'nın hepsinin savaşta benzersiz yetenekleri vardır.

  • Naruto'daki her kılıcın kendine özel yetenekleri ve onları savaşta vazgeçilmez kılan dikkate değer becerileri vardır.


Naruto , karakterlerin güçlenmesi için birçok farklı yola sahip bir dizi. Düşmanlarını sonsuz bir rüya halinde tuzağa düşürebilen genjutsu kullanıcılarından, benzersiz fiziksel becerilere sahip taijutsu kullanıcılarına kadar, dizide dövüşmenin farklı yolları çok çeşitlidir ve dövüşleri izlenmeye değer kılmaktadır. Güce giden yollardan biri kılıç ustası olmaktan geçer.


Naruto'daki kılıç ustaları az sayıdadır, ancak ortaya çıktıklarında genellikle son derece yetenekli ve silah kullanma yetenekleri rakipsiz olan güçlü karakterlerdir . Hatta bazı karakterler, kullanıcılarının hareket setlerini büyük ölçüde destekleyen ve kendi başlarına herkesin kullanabileceği son derece zorlu silahlar olan özel kılıçlarla bile yeteneklidir. Öyleyse serideki en iyi kılıçlara bir göz atalım.


Kusanagi, Sasuke ve Orochimaru Tarafından KullanıldıBaşlangıçta 3 Efsanevi Sannin'den biri olan Orochimaru'ya ait olan Kusanagi Kılıcı, sonunda Sasuke Uchiha'nın eline geçti. Bu kılıç, Orochimaru'ya 3. Hokage'ye karşı yardım edecek kadar güçlüydü ve hatta Orochimaru'nun silahın gücünün yanı sıra bu silahla ilgili becerisini de sergilediği 4 Kuyruklu Canavar modunda Naruto'ya karşı bile yerini korudu. Yenilgisinin ardından Kusanagi, Sasuke'nin serinin sonuna kadar kullandığı cephaneliğinin önemli bir parçası haline geldi.


Yürüdüğüm yol bu. Bunu sen ya da hiç kimse değiştiremez.

Özel yetenekler ve dikkate değer başarılar:


Kusanagi , hemen hemen her şeyi kesebilen bir kılıç olma ününe sahip olduğundan, herkesin karşı çıkabileceği son derece zorlu bir silah olarak bilinir . Sasuke, kesme gücünü artırmak için elektriğini bıçağa aktarabildi ve ayrıca telepatik olarak kontrol edilebiliyor, böylece onu tutmaya gerek kalmadan hareket edebiliyor. Kılıcın bıçağı da uzatılabilir.


Savaşta kullanıldığında Kusanagi, başlı başına son derece güçlü bir kılıç olan Kubikiribocho'yu kesebilecek kadar güçlüydü. Orochimaru'nun 3. Hokage'ye karşı mücadelesinde bu silahın çok yönlülüğü, rakibini göğsünden bıçaklamak için telepatik olarak kullandığında görüldü.


Samehada Efsanevi Bir KılıçtıNesilden nesile aktarılan eski bir silah olan Samehada, efsanevi bir silahtır ve aynı zamanda tüm serinin en güçlü silahlarından biridir. Sonunda Kisame'nin eline geçtiğinde, sinerjileri o kadar mükemmeldi ki silahın Çakra imzası, kullanıcısınınkiyle aynı hale geldi ve bu da ona 'Kuyruksuz Kuyruklu Canavar' olarak adlandırılmasına yol açtı. Kisame'nin ölümünden sonra silah savaşta Katil B'nin elindeydi.


Devasa kılıcım Samehada dilimlemiyor... Parçalara ayrılıyor!

Özel yetenekler ve dikkate değer başarılar


Samehada bir kılıçtan ziyade yaşayan bir şeye benziyordu; devasa büyüklükte ve ağzı olan. Neredeyse her şeyi parçalara ayırabilen, köpekbalığı pullarına benzeyen çok sayıda jilet keskinliğinde bıçaktan oluşuyordu. Bu kılıcın temel özelliği, kullanıldığı kişinin Çakrasını kestiğinde absorbe etme ve saklama yeteneğinin yanı sıra, onun Çakrasını besleyen kullanıcıyla simbiyotik ilişkisiydi.


Kılıçla ilk birkaç kez ortaya çıktığında Kisame, hâlâ yıkıcı yeteneklere sahip olmasına rağmen kılıcı sarılı tuttu. Ancak en iyi kullanımı, kılıcın gerçek formunun ilk kez gösterildiği Kisame'nin Killer B'ye karşı mücadelesinde görüldü . Samehada'nın ateşi kestiği ve karşı çıktığı herkesin Çakrasını emecek kadar güçlü olduğu gösterildi. En etkileyici olanı ise Kuyruklu Canavar Topunu emdiği gösterildi.


Totsuka Kılıcı Susanoo'nun SilahıdırItachi, Susanoo'sunu kullanırken bu güçlü ve benzersiz silahı kullanıyordu. Bu kılıç, Susanoo tarafından kullanılan devasa bir silah olması, alevlerle çevrelenmiş olması ve başlangıçta bir Sake kavanozunda tutulan sıvı formda olması gibi pek çok nedenden dolayı diğerlerinden farklıdır. Bıçak, kavanozdaki sıvının boşaltılıp bıçak şekline getirilmesiyle oluşur.


Bu Totsuka Kılıcı. Yakında mühürleneceksin. Son sözün var mı?


Özel yetenekler ve dikkate değer başarılar


Bu ruhani kılıcın ana yeteneği, kullanıldığı kişiyi mühürlemek veya tuzağa düşürmektir. Bir düşmanı deldiğinde, sanki sonsuza kadar bir genjutsu rüyası halinde Sake kavanozunda sıkışıp kalırlar . Bir kılıç ve Kusanagi'nin bir çeşidi olan Totsuka Kılıcı aynı zamanda her şeyi kesebilir ve ona savaşta çok yönlülük kazandırır.


Bu, Orochimaru'nun hayatı boyunca kullanmaya çalıştığı bir silahtı ama asla bulamadı. Itachi, kılıcı, daha sonra kılıcın içinde sıkışıp kalan Orochimaru'nun yaşadığı Sasuke'nin vücudundan Lanetli Mühür'ü çıkarmak ve yine Kabuto tarafından diriltildikten sonra Nagato'nun ruhunu kurtarmak için kullandı. Zetsu, Totsuka Kılıcı ve Yata Aynası ile silahlandırıldığında Itachi'nin Susanoo'sunun yenilmez olduğunu bile belirtti.


Nunoboko'nun Kılıcı Sadece Bazıları Tarafından KullanılabilirSon derece zorlu Hakikati Arayan Kürelerden yaratılan bu devasa ve güçlü kılıç, Altı Yolun Bilgesi'nden başkası tarafından kullanılmadı ve belki de serideki en güçlü kılıçtı. Bu silahın Hagoromo'nun dünyayı şekillendirmesine yardımcı olduğu söyleniyor ve o kadar güçlü ki dokunduğu her şeyi, hatta yaratılmasına yardım ettiği dünyayı bile yok edebilir.


Bu ruhun kılıcıdır. Bilge bu dünyayı bu kılıcı kullanarak yarattı.

Özel yetenekler ve dikkate değer başarılar


Bu güçlü silahın yetenekleri hakkında fazla bir şey bilinmiyor, yalnızca Obito'nun bunun Altı Yolun Bilgesi'nin bizzat kullandığı kutsal bir kalıntı olduğunu iddia ettiği söyleniyor. Hakikati Arayan Kürelerden yapılmış olması nedeniyle kılıcın rakipsiz bir yıkıcı potansiyele sahip olduğu ve tüm dünyayı kolayca yok edebilecek kadar güçlü olduğu belirtildi.


Kılıcın kendisi şüphesiz güçlü olsa da, Sasuke'nin Susanoo'su tarafından yok edildiği için Obito onu hiçbir zaman gerektiği gibi veya tam anlamıyla kullanmadı . Daha önce Sasuke'nin Susanoo'sunu kolayca yendiğini ancak daha sonra senjutsu ve Dokuz Kuyruklu çakra ile güçlendirildiğinde yok edildiğini belirtmek gerekir.


3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page