top of page

MrBeast Artık Hiçbir YouTuber'ın Başaramadığı Bir Şeyi Başardı

📝ÖNEMLİ NOKTALAR

  • MrBeast, 300 milyon aboneye ulaşan ilk YouTuber oldu.

  • 2023 yılında MrBeast, 260 milyon aboneye ulaşarak T-Series'ı geride bırakarak en çok aboneye sahip Youtuber oldu.

  • YouTube'daki başarılı kariyerini sürdürmesinin yanı sıra MrBeast, MrBeast Burger ve atıştırmalık markası Feastables'ın da kurucusudur.

Ünlü YouTube içerik yaratıcısı Jimmy "MrBeast" Donaldson, daha önce hiçbir YouTuber'ın başaramadığı inanılmaz bir başarıya imza attı. MrBeast, diğer içerik yaratıcılarının yer aldığı sıra dışı zorlukları sergileyen yüksek prodüksiyonlu videolarının yanı sıra dünya çapındaki hayırseverlik çabalarıyla tanınıyor. Bu içerik, YouTube popülerliğini artırmasına yardımcı oldu ve onu platformdaki en çok abonesi olan içerik yaratıcısı yaptı.

2023'te MrBeast, bir zamanlar en çok abonesi olan YouTuber unvanını elinde bulunduran PewDiePie'ın intikamını almak için T-Series'in YouTube aboneliklerini geçmek istediğini söyledi. Niyetini paylaştıktan bir yıl sonra MrBeast , 260 milyondan fazla aboneyle T-Series'i başarıyla geçti.


Bu etkileyici dönüm noktasına ulaştıktan kısa bir süre sonra, MrBeast bir başkasına daha ulaşmayı başardı: 300 milyon aboneye ulaşan ilk YouTuber olmak. Duyuruyu Twitter'da paylaştı, on yıl önce sadece 300 aboneye sahip olduğunu anımsadı ve hatta bu dönüm noktasını kutlamak için kütüphanesinden eski bir video paylaştı, 26 yaşındaki çevrimiçi kişiliğin ne kadar yol kat ettiğini gösterdi.


MrBeast 300 Milyon YouTube Abonesine UlaştıMrBeast'in duyuru gönderisi, 300 milyon aboneye ulaştığı için onu tebrik eden binlerce beğeni, retweet ve yanıtla Twitter'da anında viral oldu. Bazı hayranlar ayrıca MrBeast'in sonunda bir milyar YouTube abonesine ulaşıp ulaşamayacağı konusunda spekülasyon yapmaya başladı. Bu başarı yıllar uzakta olsa da, MrBeast'in rekor kıran günlük abone sayısı göz önüne alındığında imkansız da değil .

MrBeast viral videolarıyla tanınsa da, YouTube abone sayısı 2023'te önemli bir artış gördü ve sadece birkaç ayda 125 milyondan 200 milyona çıktı. Bazı insanlar T-Series'in gelecekte hayırsever YouTuber'ı tekrar geçebileceğine inansa da, MrBeast 30 milyondan fazla ve saymaya devam ederek önde olduğu için bu biraz zaman alabilir. Merkezi Hindistan'da bulunan T-Series, en çok Hint filmi müzikleri ve Indi-pop müzikleri yaratmasıyla tanınır.

MrBeast

300 milyon abone

T-Serisi

269 ​​milyon abone

İçerik oluşturmanın yanı sıra, MrBeast diğer iş alanlarına da giriyor, MrBeast Burger'ı ve çikolata ve atıştırmalık markası Feastables'ı kuruyor. Ayrıca , yaş sınırı düşürülürse ABD başkanlığına aday olma isteğini dile getirdi ve birçok kişi, dünya çapındaki etkili hayırseverliği nedeniyle bunu destekledi. Şimdilik, YouTuber, Squid Game'in kendi versiyonunu yazmak , bir köpek barınağında bulunan her köpeği sahiplenmek ve gerçek hayatta bir Willy Wonka'nın Çikolata Fabrikası inşa etmek gibi çok sayıda işbirlikçiyle yüksek prodüksiyonlu içerikler çekmeye devam ediyor.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page