top of page

Manor Lords: Yollar Nasıl Yapılır ve Silinir

Normal şehir kurma oyunlarında yol yapmak ve silmek çok az etkiye sahip olabilir, ancak Manor Lords'ta önemli sonuçlar doğurur.Manor Lords'ta yollar kontrolünüz altındaki tüm bölgeleri birbirine bağlar ve aynı zamanda yerleşim yerinizde yaşayanların üretkenliğini de etkiler. Ancak oyunun başında yollarla uğraşmak ve yerleşim yerinize yol inşa etmek için en iyi yolu bulmak zorlu bir görev haline gelebilir.
Manor Lords'ta yol inşa etmek başlangıçta rastgele bir karar gibi görünebilir, ancak bunun gibi gelişmiş bir şehir kurma oyununda öyle değil. Yolları yanlış yere veya şekilde inşa etmek, köyünüzün büyümesi açısından olumsuz durumlar yaratabilir ve peyzajın potansiyel faydalarını kaçırmanıza neden olabilir.Manor Lords'ta Yollar Nasıl Çalışır?Bölgenizde yaşayan insanların verimliliğinde yollar önemli bir rol oynamaktadır. Mahalle sakinleri hâlâ herhangi bir yol kullanmadan çalışabiliyorken, iyi inşa edilmiş yollarla yapıldığında hareket hızları, özellikle de ulaşım, çok daha hızlı oluyor.


Ek olarak, sorunsuz çalışabilmesi için birçok işletmenin bir yolla birbirine bağlanması gerekir. Yol, her yolu istediğiniz gibi tasarlayabileceğiniz için oyununuzun estetiğini artırmanıza da yardımcı olabilir.


Bununla birlikte, Manor Lords'ta bir yol oluşturmadan önce çeşitli faktörlerin kontrol edilmesi gerektiğinden, yolların gelişigüzel inşa edilmesi amaçlanmamıştır . En önemlisi, emmer, çavdar, arpa veya başka herhangi bir ürün üretebilecek verimli bölgeler üzerine herhangi bir yol inşa etmediğinizden emin olmalısınız. Bunu yapmak, ekonomiye ve refahınıza katkıda bulunabilecek temel mahsulleri yetiştirmek için kullanılabilecek bazı hayati alanların kaybedilmesiyle sonuçlanacaktır.Yol yapmak basit ve kolaydır ve fazla güçlük çekmeden yapılabilir. Yerleşiminizde yol inşa etmeye başlamak için klavyenizdeki R tuşuna bastığınızda yol yapım menüsü açılacaktır. Yol inşa etmek ücretsizdir; Böylece herhangi bir maliyet endişesi duymazsınız, dilediğiniz kadar yol yapabilirsiniz.


Başlamak için işaretçiyi işaretleyin ve yolun başlangıç ​​noktasını işaretlemek için Sol Fare Düğmesine basın . Oradan yolun yapılacağı noktaları sürüklemeye devam edin. Gerçekçilik eklemek ve işleri sizin için kolaylaştırmak için Manor Lords'ta haritaya işaretçi yerleştirirken Kontrol düğmesini basılı tutarak yollarınızı virajlara alabilirsiniz .


Yollar Nasıl Silinir?Oyunun bir noktasında, ilerlemeye giden yolu tıkayan bir yol olduğunu fark ederseniz, yolu ortadan kaldırabileceğiniz bir yol vardır. Bir yolu silmek için R tuşuna basarak yol yapım menüsünü açın, işaretçiyi kaldırmak istediğiniz yolun üzerine yerleştirin ve ardından klavyenizdeki Alt tuşunu basılı tutarken Sol Fare Düğmesine tıklayın.


Yolu kaldırmak isteyip istemediğinizi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere görünecektir; Devam etmek için 'Kaldır'ı tıklayın. Kaldır'ı seçtiğinizde yol haritadan kalıcı olarak kaybolacaktır. Daha sonra bu alanı üretken bir şey için kullanabilecek ve bu alanın çevresinde herhangi bir potansiyel kaynağı israf etmeyecek bir yol yaratabileceksiniz .

 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page