top of page

Manor Lords: Ticaret Kuralını Ticaret Yok Olarak Ayarlama Nasıl Düzeltilir

Hem Bölgesel Zenginlik hem de Hazine altını olarak daha fazla para kazanmak, Manor Lords oyuncuları için her zaman mevcut bir endişedir . Bölgesel Zenginliği artırmanın en iyi yollarından biri Ticaret yapmaktır ve erkenden başlamak oyuncuların yararınadır.


Ancak oyuncular bir Ticaret Merkezi inşa edip mal ticaretine başlamaya hazır olduklarında, sadece binayı inşa etmenin hiçbir işe yaramadığını görecekler. Hiçbir ihracat veya ithalat gerçekleşmiyor ve oyuncunun ne yaptığına bakılmaksızın tüm mallar Depoda kalmaya devam ediyor. Trading Post içerik menüsünün incelenmesi, tüm öğelerin 'Takas Yok' olarak ayarlandığını ortaya koyuyor . Bu bir hata değil, yeni oluşturulan tüm Ticaret Noktaları için varsayılan ayardır . İşte oyuncuların bunu nasıl değiştirebileceği.

Manor Lords Rehber

Slavic Magic's Manor Lords, derin bir ortaçağ deneyimi yaratmak için şehir inşasını, taktiksel savaşı ve diğer strateji unsurlarını birleştirir. Manor Lords Rehber ve Manor Lords Türkçe içerikleri burada.


Manor Lords'ta Ticaret Kuralının 'Ticaret Yok' Olarak Ayarlanması Nasıl Düzeltilir

Oyuncular 'Takas Yok' kuralını, üzerine tıklayarak ve açılır menüden başka bir takas seçeneğini seçerek değiştirebilirler . 'Takas Yok' seçeneğine tıklamak, eşyanın takasına ilişkin seçeneklerin genişletilmiş bir listesini gösterecektir. Burada dört seçenek olacak. Demek istedikleri şu:

Ticaret yok

Ürün takas edilmeyecektir. İthalat yok, ihracat yok.

İçe aktarmak

Yerleşim, istenen fazlalığa ulaşılıncaya kadar eşyayı tüccarlardan satın almak için Bölgesel Zenginliğini kullanacak.

İhracat

Öğe, istenen fazlalığa ulaşılıncaya kadar Bölgesel Zenginlik karşılığında tüccarlara satılacak .

Tam Ticaret

İstenilen fazlalığı korumak için ürün ithal edilecek ve ihraç edilecektir.

Her öğenin ithalat/ihracat fiyatı, ticaret menüsünde adının önünde gösterilir. Düşük fiyat, ürünün ihracat olarak satılmasıyla (ürün başına) ne kadar bölgesel zenginlik elde edileceğini, yüksek fiyat ise ürünün ithalatının ne kadara mal olacağını gösterir.

Ticareti başlatmak için Ticaret Merkezine bir aile de atadığınızdan emin olun. Binada çalışacak işçiler olmadan ticaret gerçekleşmeyecek.

Malikane Lordlarında İstenilen Fazlalık Nedir?

Arzu edilen fazlalık, oyuncuların ellerinde bulundurmak istedikleri takas edilen eşyanın miktarıdır . Bir öğe içe aktarılıyorsa, oyuncuların o öğenin ne kadarını içe aktarmak istediklerini belirtmeleri gerekecektir. Örneğin, iki Plaka Zırh yapmak için bir miktar Demir Plaka ithal etmek istiyorlarsa , 16 Demir Plakaya ihtiyaçları vardır, daha fazlasına gerek yoktur.

Ticaret menüsünde Demir Levhalar için istenen fazlalığı 16 olarak belirlerlerse ve ticaret kuralını İthalat olarak ayarlarlarsa, Ticaret Postası çalışanları tüccarlarla birlikte çalışarak 16 Demir Levha satın alır ve sonra durur.

Benzer şekilde, bir oyuncunun stokunda 200 Berry varsa ve biraz para kazanmak için bunları ihraç etmek istiyor ancak stok 0'a düşene kadar her şeyi satmak istemiyorsa, özel bir fazlalık tutarı, örneğin 50 Berry belirleyebilir. Tüccarlar gelip 150 tane meyve alacak, 50 taneye dokunulmadan kalacak.

Herhangi bir öğe için istenen fazlalığın maksimum miktarı 999'dur.

İstenilen fazlalık miktarı ticaret satırında ürünün artı ve eksi işaretleri kullanılarak artırılıp azaltılabilir . Artı simgesinin sağındaki sayıya tıklayarak doğrudan da girebilirsiniz. Bu rakam herhangi bir zamanda değiştirilebilir.


Manor Lords'ta 'Rota Gerekli' Sorunu Nasıl Düzeltilir

Manor Lords'daki bazı ticari malların ticaret menüsünde 'Ticaret Yok' yerine kırmızı renkte 'Rota Gerekli' ifadesi yer alacak . 'Rota Gerekli' etiketli ürünler, Büyük Ticaret Rotası satın alınana kadar takas edilemez. Bu, ticaret menüsünün en sağında, öğe adının önünde yer alan öküz arabası simgesine tıklayarak yapılabilir. Bu öğeyi satın almak için gereken Bölgesel Zenginlik miktarı yanında gösterilecektir. Bu miktar 100 ila 600 arasında değişebilir.

Manor Lords

PLATFORMLAR ; PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ; 26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER) ; Slavic Magic

YAYINCI(LAR) ; Hooded Horse

TÜR(LER) ; Strateji, Şehir Kurma

MOTOR ; Unreal Engine 4

Manor Lords, kapsamlı şehir kurma mekanikleri, devasa taktiksel savaşlar ile karmaşık ekonomik ve sosyal simülasyonlar içeren bir ortaçağ strateji oyunudur. Bir ortaçağ lordu ol ve topraklarına hükmet. Mevsimler geçer, iklimler değişirken, şehirler yükselir ve düşer.8 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page