top of page

Manor Lords: Nasıl Para Kazanılır

Bölgesel zenginlik ve hazineniz tüm paranızı Manor Lords'ta tutar. Burada, bu iki tür parayı nasıl biriktireceğinizi öğrenebilirsiniz.Manor Lords'ta kullanacağınız iki tür para sistemi vardır ; bölgesel zenginlik ve hazineniz. Bunların her ikisi de oyunu oynamak için gereklidir, ancak her biri için biraz farklı şekilde para biriktireceksiniz. Neyse ki, farkı öğrenmenize ve ikisini de toplamanıza yardımcı olmak için buradayız.
Bu rehberimizde Manor Lords'ta nasıl para kazanılacağına bir göz atacağız. Bu, bölgesel zenginliğin ve hazinenizin özelliklerini ortadan kaldıracak ve her iki açıdan da zengin olmanızı sağlayacaktır. Öncelikle ikisi arasındaki farka bakalım.


Bölgesel Zenginlik Vs. HazineBölgesel Zenginlik


Bölgesel zenginlik, belirli bir bölgede mal alıp satarak kazandığınız paradır . Bu zenginlik kontrolünüz altındaki her bölge için ayrıdır. Bölgesel zenginliğiniz ekranın üst kısmında bölge adının solunda görüntülenecektir.


Bölgesel zenginliğinizin büyük bir kısmı Ticaret Merkezinde ticaret yaparak harcanacak ve biriktirilecektir. Bu para binaları yükseltmek, genişletme alanları eklemek ve mal ticareti (hayvanlar dahil) için harcanabilir.


Hazine


Hazineniz, malikaneden dayattığınız vergilerden toplanan kişisel paradır. Vergiler ayrı ayrı bölgeler için belirlenebilse de hepsi aynı toplama eklenecektir. Bölgesel zenginliğin aksine, hangi bölgeye bakarsanız bakın hazinenizde her zaman aynı miktara sahip olacaksınız .


Hazinenizdeki para diplomasi ve ordunuzu güçlendirmek için kullanılabilir. Örneğin, sizin için savaşmak üzere paralı askerler kiralayabilirsiniz. Ek olarak, hazinenizden gelen para maiyetinizi yükseltmek için kullanılabilir .


Daha Fazla Bölgesel Zenginlik Nasıl Elde Edilir?
Daha fazla bölgesel zenginlik elde etmenin en iyi yolu fazla malları satmaktır . Özellikle yenilenebilir ürünlere odaklanmanızı öneririz . Örneğin ahşap bazlı herhangi bir ürün, kaynakların tükenmesi endişesi olmadan satılabilir . Ağaçlar yeniden büyütülebilir, böylece hiçbir zaman tamamen tükenmezsiniz.


Aşağıda, ticaret postasından satmanızı önerdiğimiz bazı eşyaları bulabilirsiniz.


Takas Yapılabilecek En İyi Eşyalar

Yumurta ve Sebzeler (burgage arsa uzantılarından)

Otlar

Ayakkabı

Küçük Kalkanlar

Savaş yayları

Bal

Kalaslar

Ticaret Postasına baktığınızdan ve kaç öğeniz olduğuna dair bir fikir edindiğinizden emin olun . Savaş yayları ve kalkanlar gibi eşyalar üreten bir hırsızlık planınız varsa, çok şey elde edebilirsiniz. Bu nedenle bu eşyaları satmak iyi bir fikirdir.


Hazinenizden Nasıl Daha Fazla Para Kazanılır?Hazinenizi oluşturmak için bölgelerinizde vergileri ayarlamanız gerekir. Bir malikane yerleştirdiğinizde vergiler ayarlanabilir. Malikanenin bilgi panelinden arazi vergisini ayarlayabilirsiniz. Bu, bölgesel zenginliğin bir yüzdesini hazineniz için paraya dönüştürecektir. Ancak vergiler çok yüksek ayarlanırsa köylüleriniz mutsuz olabilir.


Öngörülen onay kaybını ekranın alt kısmından kontrol edebilirsiniz . Ancak bu onay kaybı sizi korkutmasın; Köylülerinizin geçimini başka yollarla (yiyecek, yakıt ve giyecek gibi) sağlarsanız yine de mutlu olmaları gerekir. Yüzde onluk bir arazi vergisi yalnızca dört onay kaybına yol açacaktır .


Ödül Karşılığında Haydut Kamplarını TemizlemekBir haydut kampını temizlediğinizde iki seçeneğiniz olacak. Öncelikle ödülü kendiniz talep edebilirsiniz; bu hazinenize para sağlayacaktır . İkinci seçenek ise ödülü kontrolünüzdeki en yakın kasabaya göndermektir.


Bunu yapmak, kasabanın bölgesel zenginliğine para kazandıracak ve bu zenginlik daha sonra ticaret için kullanılabilecek. Bir haydut kampını temizlemek güvenilir bir para kaynağı olmasa da, periyodik olarak bölgesel zenginlik veya hazine parası kazanmanın harika bir yoludur .

 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


3 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page