top of page

Manor Lords: Konut Rehberi

Hırsızlık arazileri olarak bilinen konutlar, köylülerinizin Manor Lords'ta yaşayacağı yerdir. Burada bu arazileri nasıl inşa edeceğinizi ve yükselteceğinizi öğrenebilirsiniz.Manor Lords sizi bazı kaynakların ve ilgilenmeniz gereken beş ailenin bulunduğu geniş bir bölgeye yerleştiriyor. Küçük kulübelerde kalmak yerine hırsızlık alanlarını yükseltebilir, yaşam kapasitesini artırabilir ve pasif olarak ürün üreten arka bahçe uzantıları ekleyebilirsiniz.
Burada, ilk hırsızlık arsanızı yeni bir bölgeye yerleştirmekten başlayarak, Manor Lords'ta konut hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız. Ayrıca evlerinizi şu anda maksimum bina seviyesi olan üçüncü seviyeye yükseltmek için neye ihtiyacınız olduğunu da ele alacağız.


Burgage Arsa Nasıl YerleştirilirHırsızlık arsası yerleştirmek için inşaat menüsünün 'Konut' sekmesine gitmeniz gerekecek . Burada, birinci seviye burgage parsellerini aşağıya yerleştirme seçeneğini göreceksiniz . Buna tıklamak , dört köşenin konumuna göre özel boyutlu bir çizim oluşturmanıza olanak tanır .


Yerleştirildikten sonra, atanmamış köylülerinizin gerekli miktarda kereste ile arsayı inşa etmeye başlaması gerekecektir . İnşa edildikten sonra yeni aileler taşınmaya başlayacak ve kullanmanız için daha fazla işçi sağlanacak.


'Yaşam Alanını Genişlet' Seçeneği
Hırsızlık arsası belli bir büyüklükte ise yaşam alanını genişletmeniz mümkün olacaktır . Bu, arsa üzerinde artı işareti bulunan bir ev ile gösterilir. Böyle bir durumda öncelikle evi inşa etmeniz gerekir.


Tamamen inşa edildikten sonra arsanın bilgi panelinde köylü kafasının olduğu bir daire göreceksiniz .


Buna tıklamak inşaatın yeniden başlamasına neden olacak ve iki kerestelik yeni bir aile alanı eklenecektir.


Arka Bahçe Uzantıları Nelerdir?Daha önce arsanızı yerleştirdiğinizde, içinde kazma bulunan ev şeklinde bir sembol de görmüş olabilirsiniz. Bu, arka bahçenizin genişletilmesi için yeterli alan varsa, hırsızlık alanınızı yerleştirirken ortaya çıkar .


Bunlar aslında doğrudan evinize eklenebilecek üretim istasyonlarıdır. Bazıları çıktı malzemesinin tek kaynağıdır, diğerleri ise üretim sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir .


Burgage Arsaları Nasıl YükseltilirBurgage arazileri , çeşitli malzemeler gerektiren iki ayrı kez yükseltilebilir . Bir arsanın durumunu kontrol etmek için herhangi bir evin üzerine tıklayın. Burada üst kısımda yükseltme butonunu göreceksiniz; beyaz renkle doldurulmuşsa yükseltme işlemini yapabilirsiniz. Gri renkteyse, hâlâ bazı malzemelerin veya gereksinimlerin karşılanmış olması gerekiyor demektir.


Gereksinimler panelin ikinci bölümünde gösterilmektedir. Yükseltmek için her elmasın sarı ile doldurulması gerekir. Bu elmaslar , sakinlerinizin erişebildiği mal ve olanakların miktarını temsil eder .


Neden Burgage Arsalarını Yükseltmelisiniz?Arsaları yükseltmek pahalı olabilse de, yeni materyallerin kilidini açmak ve oyunda ilerlemek gerekir. Örneğin, yalnızca yükseltilmiş hırsızlık arazileri tarafından üretilen pek çok ürün (silah ve zırh gibi) var.


Ayrıca yeni geliştirme noktalarının kilidini açmak için evleri yükseltmeniz gerekecek. Bölge adının üzerine geldiğinizde barınma gereksinimlerini göreceksiniz; 'Büyük köye' ulaşmak için üç adet üçüncü düzey parsele, yedi adet ikinci düzey parsele ve on adet birinci düzey parsele ihtiyacınız olacak .


Son olarak, burgage arazilerinizi geliştirmek bölgesel zenginliğinizi artırabilir ve aileler için sahip olduğunuz alanı artırabilir. Örneğin, üçüncü kattaki hırsızlık parsellerinde ek bir aile için yer vardır ve ayda iki bölgesel zenginlik (bu iki madeni para) üretirler.

 

Manor Lords


PLATFORMLAR

PC , Xbox One , Xbox Serisi X , Xbox Serisi S

PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ

26 Nisan 2024

GELİŞTİRİCİ(LER)

Slavic Magic

YAYINCI(LAR)

Hooded Horse

TÜR(LER)

Strateji, Şehir Kurma

MOTOR

Unreal Engine 4


453 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page