top of page

Lightyear Frontier: Tarım Rehberi

Fazla bir şey değil ama dürüst bir iş.Yabancı bir gezegende kendi başınıza kaldığınızda başlamak zor olabilir. Ancak Lightyear Frontier sizi yeni hayatınıza kolaylıkla yönlendirir. İster kaynaklar için çiftçilik yapıyor olun, ister oradaki son uygarlığın kalıntılarını keşfediyor olun, yol boyunca size yardımcı olacak PIP-3R'ye sahip olacaksınız.


Lightyear Frontier'da çiftçilik hayatınızın en önemli parçasıdır ve bulabileceğiniz pek çok bitki ve tohum vardır. Ne kadar çok keşfederseniz o kadar çok şey toplarsınız. İşte başlamak ve Lightyear Frontier'da başarılı bir Çiftlik kurmak için çiftçilik hakkında bilmeniz gereken her şey!


Arsa Nasıl İnşa Edilir


Çiftçiliğin ilk adımı bir arsa inşa etmektir . İstediğiniz kadar inşa edebilirsiniz ve her biri dokuz adede kadar ayrı tesisi destekleyebilir . Her arsanın yapımı için aşağıdaki malzemeler gerekir:


  • Ahşap (8)

  • Bitki Lifi (12)


Yapılar menüsünü açın ve arazileri Çiftliğinizin çevresine yerleştirin. Bunları malzemelerle inşa edin ve Tohum Atıcı ile tohum ekmeye hazırlanın . Ek yükseltmelerle Tohum Atıcı farklı arazilere kilitlenebilir ve aynı anda çok sayıda tohum ekebilir!


Tohumlar Nereden Alınır?


Lightyear Frontier'da tohum almanın iki yolu vardır : onları toplamak veya satın almak. Vakumlu Biçerdöver'i Polyberry veya Havuç bitkileri gibi vahşi doğada bulunan bitkiler üzerinde kullandığınızda, bu bitkiler için de tohum alma şansınız olur!


Ayrıca Lola'dan da tohum satın alabilirsiniz . Keşfettiğin tüm tohumları satıyor ve buğday tohumları satıyor! Fiyat günlük olarak dalgalanır, bu nedenle ihtiyacınız olan tohumlar satışa çıkana kadar paranızı biriktirdiğinizden emin olun .


Aşağıda alabileceğiniz tüm tohumların ve bunları nerede bulabileceğinizin bir listesi bulunmaktadır:

Tohum Adı

Konum

Böğürtlen

Çayırlar

Haham

Çam Tepeleri

Havuç

Kenar Kayalıkları

Zappertwig

Sarı Orman

Kromanize Et

Basamaktaşı Zirvesi

Lumbloom

Dağ Sahili ve Ova Ovaları

Bal şişesi

Dağ Sahili ve Ova Ovaları

Buğday

Lola'nın Dükkanı

Bitkilerin Tarımı Nasıl Yapılır?


Başarılı bir çiftçi olmak için mahsullerinizi her gün sulamanız gerekir . Bazı mahsullerin büyümesi diğerlerinden daha fazla zaman alır , ancak bu birkaç günden fazla değildir.


Mahsullerinizi hazır olduklarında hasat etmek için Vakumlu Biçerdöver'i kullanın . Daha sonra hemen yenilerini ekebilirsiniz . Bu ürün akışını istikrarlı bir şekilde sürdürmek, istikrarlı bir malzeme tedariki oluşturmanıza yardımcı olacaktır.


Her ürün , çeşitli yapılarda ve geliştirmelerde kullanılan yağ yapımında kullanılabilir . Olabileceğiniz en iyi çiftçi olmak çok sayıda malzeme gerektirir ve çiftçilik bu hedefe ulaşmanın en iyi yoludur.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page