top of page

Last Epoch: Modlar Nasıl Kurulur

Last Epoch, Eterra dünyasındaki deneyiminizi düzenlemek veya geliştirmek için kullanılabilecek bir dizi mod içerir.Last Epoch, yalnızca temel oyun içeriği ve mekanikleriyle keyifli ve eğlenceli bir deneyim sunuyor. Ancak birçok farklı oyun gibi, bazı hayranlar da oyun için herhangi bir mod olup olmadığını öğrenmek konusunda istekli.


Modlar genellikle oyun özelliklerini geliştirmek, hileler veya kısayollar sunmak, yeni öğeleri ve ekipmanları içe aktarmak veya görselleri ve grafikleri düzenlemek için kullanılabilir . Pek çok oyunda olduğu gibi Last Epoch'ta da yeni özellikleri denemek veya oyununuzda değişiklik yapmak için indirebileceğiniz birkaç mod bulunmaktadır.


Last Epoch'ta Modlar Nasıl KurulurLast Epoch'a mod yüklemek için bazı çok basit adımları izlemeniz gerekecek. Bunları oyun deneyiminize dahil etmek için;


 • Nexus Mods'a gidin ve Last Epoch sayfasını ziyaret edin .

 • Yüklemek istediğiniz modun sayfasına tıklayın

 • Sarı düğmeyle gösterilen manuel indirme sekmesine tıklayın .Bu, daha sonra PC'nizdeki belirli bir klasöre yerleştirmeniz gereken bir mod dosyasını indirecektir. Bu klasör her mod için farklılık gösterebilir, dolayısıyla indirdiğiniz Nexus Modları sayfasındaki açıklama sekmesine bakmanız gerekir. Melonloader modları söz konusu olduğunda Melonloader programını GitHub'dan da indirmeniz gerekecektir .


En İyi Last Epoch ModlarıLast Epoch , 1.0 sürümünde tamamen çevrimdışı bir moda sahip olması nedeniyle gerçekten de modlara erişime sahip. Ancak oyunun resmi bir mod desteği bulunmadığından Şubat 2024 itibarıyla çok az sayıda mod mevcuttur. Buna rağmen Last Epoch'un çıkış tarihinden bu yana zaman geçtikçe daha fazla modun geliştirilebilme ihtimali hala yüksektir.


Şu anda Last Epoch modlarına Nexus Mods sayfasından veya Melonloader'dan erişilebilir . Nexus Modlarındaki her modun, sayfanın açıklama alanında listelenen kendi indirme talimatları olacaktır. Melonloader modlarına gelince, Nexus Mods'tan indirilebilecek, Melonloader aracılığıyla modlama seçeneklerine olanak tanıyan ve aralarından seçim yapılabilecek bir dizi farklı seçenek içeren birkaç dosya vardır. Oyunun modları oldukça az olsa da, göz atmaya ve belki de kendi oyununuzda denemek için indirmeye değer birkaç önemli mod var.


Zamanın Yeniden Gölgelendirilmesinde Bir Kırışıklık - Nexus Mods


A Wrinkle in Time Reshade, oyununuzun görünümünü değiştirecek, Eterra dünyasına çok daha fazla doygunluk ve gelişmiş renkler getirecek bir gölgelendirici dosyasıdır. Video oyunlarında cesur, göz alıcı renklerin hayranıysanız, bu dosyayı çalıştırırken bariz bir fark göreceksiniz.


Last Epoch Modları - Melonloader


Bu, Nexus Modlarında bulunan iki Melonloader dosyasından ilkidir ve kaydetmenizi düzenlemek ve oyun boyunca hile yapmak için çeşitli farklı seçenekler sunar. Mevcut iki Melonloader modundan bu mod daha kararlı görünüyor. Bu mod pek çok şeyi yapabilme yeteneğine sahip olsa da , birkaç temel özellik şunları içerir:


 • Hemen seviye atlıyoruz

 • Tüm ara noktaların kilidini açma

 • Yumurtlama öğeleri

 • Yenilmezlik

 • Uniquelerin Doğuşu

 • Yağma patlaması


PoS Modları - Melonloader


PoS Mods, Melonloader ile uyumlu ikinci mod dosyasıdır. Mevcut iki dosyadan bu, öncekine göre biraz daha kararsız görünüyor. Diğer Melonloader modunda olduğu gibi bu dosya da oyun deneyiminizi düzenlemek için değiştirilebilen birçok farklı seçenek sunar ve aşağıdaki önemli özelliklere sahiptir:


 • Wast Epochnya (komik ve utandırıcı bir kedi kız/kedi çocuk modu gibi görünüyor)

 • Tüm kampanya görevlerini tamamlama

 • Tüm monolit görevlerini tamamlama

 • Hemen seviye atlıyoruz

 • Ödüllerin seçilmesi


Last Epoch'un yalnızca 21 Şubat 2024'te tam lansmanını yaptığı göz önüne alındığında , daha fazla oyuncunun oyuna dahil olmasıyla oyunun mod seçiminin genişlediğini görmek şaşırtıcı olmaz.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page