top of page

Kingdom Come Deliverance 2 Neden Henry'yi Geri Getiriyor?

Orijinal Kingdom Come Deliverance'ın kavgacı, intikam peşinde koşan kahramanı Henry, devam filminde geri dönüyor ve artık şövalyelik yolunda ilerliyor.Ortaçağ aksiyon RPG'si Kingdom Come Deliverance'ın başlangıcında , baş kahraman Henry, bildiği her şeyden kopmuş, yalnızca ebeveynlerinin katillerine karşı intikam alma arzusuyla hareket eden genç bir demircinin çırağıydı. Şimdi devam filmi Kingdom Come Deliverance 2'de Henry büyüyüp olgunlaştı ve gerçek bir şövalye olma yoluna girdi. Kingdom Come Deliverance 2'de, hareketli Kuttenberg şehrinin siyasetine ve entrikalarına karışan Henry'nin yolculuğu, ilk oyuna göre çok daha büyük ölçekte devam edecek.


Warhorse Studios ekibi ve Henry'yi canlandıran aktör Tom McKay, geçtiğimiz günlerde karakterin ilk Kingdom Come Deliverance'dan bu yana nasıl değiştiğini ve büyüdüğünü tartıştı . Henry'nin birçok açıdan hâlâ boş bir sayfa olduğunu ve oyuncunun istediği yöne gidebileceğini vurguladılar; ancak Sir Hans'la olan dostluğu ve ebeveynlerinin cinayetini atlatmak için devam eden mücadelesi gibi bazı temel unsurlar onu tanımlıyor. .


Henry Hiç Kimse Olarak Başladı, Şimdi Çok Daha FazlasıHenry'nin arkadaşı ve akıl hocası Sir Hans'ı canlandıran Luke Dale, "Şansınız kalmamış gibi göründüğünde, kafayı yiyen tek bir adam vardır... peki bu adam kim olabilir? Henry, kahramanımız Henry" dedi. Henry ve Hans'ın bağını anımsarken . McKay, Henry'nin babasının yanında kılıç yapmayı öğrenen genç çocuktan ne kadar uzaklaştığını vurgulamak için hevesle konuştu. Dale, karakteri Sir Hans'ı anımsatan alaycı bir ses tonuyla, her şeye rağmen Henry'nin hâlâ oyuncular için bağ kurulabilir bir karakter olduğu konusunda ısrar etti.


Oyunun baş tasarımcısı Prokob Jirsa, Henry'nin hala oyuncuların Kingdom Come Deliverance 2'yi oynarken aldıkları kararlarla şekillendirebilecekleri belirsiz bir şekilde tanımlanmış bir karakter olduğunu vurguladı. Jirsa, "Henry genç bir adam" dedi. zaten belirlenmiş olan karakter özelliklerine pek de derinden bağlı değil." Oyuncuların Henry'yi birçok farklı yöne götürebileceğini vurguladı; onun kahraman bir şövalye olmasına gerek yok; aynı kolaylıkla bir suçlu, alçak, katil veya zorba da olabilir. Kingdom Come Deliverance 2'nin sonunda Henry'nin kim olacağı, sonuçta oyuncu tarafından şekillendirilecek .


Kingdom Come Deliverance 2 Bir Savaşçı Olarak Henry'ye OdaklanabilirOyunun ön izleme videosu Henry'nin "Yetim", "Piç", "Sevgili" ve daha fazlası dahil olduğu veya olabileceği pek çok şeyi vurguluyor. Ancak tartışmasız en çok odaklanılan başlık "Savaşçı"; Kingdom Come Deliverance 2'nin Henry'nin şövalyelik yolculuğuna ve bir zamanlar olduğu genç, kararsız çocuğu geride bırakmaya odaklandığı göz önüne alındığında mantıklı bir şey.


Warhorse Studios ekibi , Kingdom Come Deliverance 2'nin ilk oyuna kıyasla çok daha doğru ve derinlemesine orta çağ savaşları sunacağını açıkladı. Orijinal Kingdom Come Deliverance'daki kılıç dövüşleri ve göğüs göğüse kavgalara ek olarak Henry , eski ateşli silahlar da dahil olmak üzere çeşitli tatar yayları ve diğer uzun menzilli silahları kullanabilecek. Tabii ki, oyuncular aynı zamanda bir bıçakla boğazlarını kesme, onurlu bir şövalye düellosunda bir düşmanla kılıçları çaprazlama veya tabii ki sınırsız bir kavgada onlara basitçe vurma seçeneğine de sahip olacaklar. Önizleme videosundaki savaşa odaklanılması, Henry'nin bir savaşçı olarak gelişeceğini ve 2024'ün sonlarında Kingdom Come Deliverance 2 piyasaya sürüldüğünde her zamankinden daha şiddetli düşmanlarla karşılaşacağını kesinlikle ima ediyor.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page