top of page

Jurassic World: Chaos Theory Sonu Açıklandı

Jurassic World: Chaos Theory 1. Sezon, önemli bir karakterin ölümüne ve kötü adamların dinozorları avlamasına değinerek hem acı hem de tatlı bir şekilde sona eriyor.

Aşağıdakiler şu anda Netflix'te yayınlanmakta olan Jurassic World: Chaos Theory'nin 1. Sezonu hakkında spoiler içermektedir.

Jurassic Park serisi hâlâ tüm hızıyla devam ediyor ve artık Jurassic World serisine dönüştü . Dinozorlar artık vahşi doğada, insanlığın onlarla birlikte yaşamasını sağlıyor. Netflix'in Jurassic World: Camp Cretaceous, bu anlatıyı Isla Nublar'da mahsur kalan ve yeni bir Amerika'ya dönen gençlerden oluşan bir grup olan Nublar Six aracılığıyla sürdürüyor.

Camp Cretaceous, Jurassic World: Chaos Theory Season 1 şeklinde bir devam filmi aldı . Jurassic World Dominion'dan hemen önceki bir yardımcı hikaye gibi görünüyor , ancak karada, denizde ve gökyüzünde dolaşan evcil dinozorlara daha çok eğiliyor. Süreç içerisinde, bu 10 bölüm, insanlığın bazı kesimlerinin yaratıklar için her zaman kötü niyetli tasarımlara sahip olacağını kanıtlayan bir komployu ortaya çıkarıyor.


Jurassic World: Kaos Teorisi Büyük Bir Komployu Ortaya Çıkarıyor

Hikaye, Tarih Öncesi Yaban Hayatı Dairesi'ne (DPW) ve elbette Brooklynn'in ölümüne odaklanıyor . Kaos Teorisi fragmanları Brooklynn'in bir allosaurus saldırısında öldürüldüğünü doğruladı. Darius ve mürettebat araştırırken hepsinin hedef alındığını fark ederler. Neden olduğuna dair hiçbir fikirleri yok ama ilk yapılması gereken bir araya gelmek. Sorun şu ki, çözmeleri gereken kişisel farklılıklar var. Kenji, Brooklynn'in Dark Jurassic web sitesine olan takıntısının ondan ayrılmasına neden olduğu için kızgındır.

Kenji ayrıca Darius'un öldüğü gece ortaya çıkmamasına da dayanamıyor. Daha da kötüsü, bir aşk üçgeni ortaya çıkar ve Darius, Kenji'nin ayrılmasından sonra duygularına karşılık vermediği için uzak durduğunu itiraf eder. Sammy ayrıca dinozorlarla savaşma deneyimlerinden yola çıkarak kendi TSSB'sini çözmek için Yaz'dan uzaklaştı. Neyse ki Ben, grubun birbirlerine ihtiyaçları olduğunu fark etmelerini sağlayan kaya parçası.

Bu "Kamp Fam" zihniyeti, onları kimin takip ettiğini anlamanın tek yoludur. Bu gölgeli figürler aynı zamanda bir atrosiraptor sürüsünü de kontrol edebiliyor; Camp Cretaceous'un zihin kontrol teknolojisine ve Soyona'nın Dominion'da kontrol ettiği atrociraptorlara gönderme yapıyor . Bu sefer düdük kullanan gizemli bir kadın var. Ekip ipuçları toplarken bir kaçakçılık çetesinin faaliyette olduğunu öğrenir. Sorun şu ki, DPW'nin hain ajanları işin içinde .

Bu insanların vahşi dinozorları yakalayıp onları özgürce yaşayabilecekleri veya denetlenebilecekleri sığınaklara götürmeleri gerekiyor. Görevleri insanlığı ve hayvanları korumaktır. Bunun yerine Cabrera gibi ajanlar yaratıkların ölümlerini taklit ediyor ve onları çeşitli teklif sahiplerine satıyor; Jurassic World üçlemesi Biosyn'den Lewis ve Dr. Wu gibi kötü adamlarla bu duruma eğildi. Cabrera için çalıştığı için Darius'un ihanete uğramış hissetmesine neden oluyor.

Jurassic World: Kaos Teorisi Gizemli Kötü Adamını Ortaya Çıkarıyor

Ne yazık ki Brooklynn'in telefonunu alıp Kenji'nin şüpheli babası Daniel Kon ile görüştükten sonra kime güveneceklerini bilmiyorlar. Brooklynn'in ölmeden önce Daniel'la çalıştığını bile öğrenmişlerdi. Kesin olan şey, kötü adamların muazzam kaynaklara, güce ve nüfuza sahip olduğudur . Etraftaki en havalı dinozorları kullanmak anlamına gelse bile, yarım kalmış işleri halletmek için hiçbir şeyden vazgeçmeyecekler .

"Islık Kadın", Daniel Kenji ve Darius'a bilgi vermek üzereyken yırtıcı kuşlarına yutturdu . Cabrera'yı susturmak için ortaya çıktığında da aynısını yapıyor. Brooklynn'i öldürmek istemediği ortaya çıktı; sadece onu korkutmak istiyordu. Ancak DWP muhaliflerinin kontrolünde olmadığını anlayınca kadın ve yırtıcıları ortaya çıkıp onu hırpalıyor. Kanlı ya da sansürsüz değil ama izleyicilere bu dizinin göründüğü kadar çocuklara yönelik olmadığını hatırlatıyor.

Jurassic World: Kaos Teorisi Gölgelerdeki Daha Büyük Bir Patronu Doğruladı

Kaos Teorisinin saldırgan, karanlık bir özü vardır . Fazla konuşmayan bu solgun, iri gözlü kadınla durum daha da korkutucu hale geliyor. Ancak onun için çalışan herkes ondan korkuyor. Bu yüzden Cabrera'nın üssündeki dinozorları hışırdayıp onun isteği üzerine bir tekneye yüklüyorlar. Bazı önemli bilgiler sızdırıldı ve onun gizemli bir "Komisyoncu" için çalıştığı ortaya çıktı. Bu , Jurassic World 4'tekine benzer şekilde daha fazla dramanın geleceğini haber veren bir açı .

Bu kişi ticari çıkarlarını korumak için cinayeti onayladı . Soru şu ki, hayatlarına devam etmeye çalıştıktan sonra Nublar Altılısı nasıl bir tehdit haline gelebilir? Brooklynn, Dark Jurassic'i taradı, komplo tavşan deliklerine düştü ve kendi yan arayışına başladı. Her iki durumda da Komisyoncu tüm gençlerin ölmesini istiyor . Neyse ki çocukların güvenebilecekleri bir arkadaşları var: Mateo. Kaçakçılara dinozor bırakan DWP sürücüsüydü.

Mateo'nun kızını büyütmek için paraya ihtiyacı vardı, bu yüzden şirketin kurallarını çiğnedi. Brooklynn öldüğünde Mateo olay yerindeydi ve bir pikap yaptı, ancak allosaurus Brooklynn'i avlamaya geldiğinde saklanmak zorunda kaldı. Bununla birlikte Mateo kendini kurtardı. Vicdanının ve suçluluk duygusunun kendisini kemirdiğini kabul ederek Darius ve Kenji'yi Daniel'in güvenli evinin yakınında kurtardı. Kızının gurur duyacağı biri olmak istiyor. Bu nedenle Cabrera'nın üssüne bir kez daha gelerek ahlaki ve etik kurallarını düzeltmeye çalışıyor.

Darius'un ekibi diğer dinozorları serbest bırakırken Mateo çocuklara yardım eder. Bu, bir T-Rex'in ve allosaurus'un bazı DWP kölelerine ve raptor sürüsüne saldırmasına yol açar. Düdük Kadın yırtıcılarıyla birlikte kaçar ve kahramanları hafife aldığını belirtti. Ancak Mateo'nun Komisyoncunun kim olduğuna dair hiçbir fikri yok. Tek bildiği, çiğneyebileceklerinden daha fazlasını ısırmış olabilecekleri, özellikle de Brooklynn'in o kader gecede Broker'ın tuzağı aracılığıyla tuzağa düşürülüp tuzağa düşürüldüğüne dair ipuçlarıyla.

Jurassic World: Kaos Teorisi Brooklynn'in Hayatta Olduğunu Doğruladı

Mateo, Cabrera'nın ininde kalmayı ve olanları polise bildirmeyi kabul eder. Bumpy'nin de bir bebeği vardı, bu yüzden Ben, bu dinozorların güvenliğini denetlemek için yalnızca Mateo'ya güveniyor. Nublar gençlerinin daha büyük bir misyonu var: Teknede saklanmazlarsa, bu dinozorların varış yerini ve Komisyoncunun gerçekte kim olduğunu öğrenmezlerse kendi başlarına yaşayamayacaklarını biliyorlar.

Olası rotalardan biri, doğrudan Soyona ve Dominion pazarına bağlanacak olan Malta'dır . Ancak Kaos Teorisi'nin yeni suların haritasını çizmeyi umursamadığı göz önüne alındığında, Asya veya Avrupa'da bahsedilen başka yerler de olabilir. Kavganın sonsözünde bir başka büyük değişiklik daha ortaya çıkıyor. Darius'un DWP eğitmeni Ronnie, Cabrera'nın öldüğü ve tesisin araştırıldığı haberini alır. Onu başka bir gizemli kişiye gönderir.

Görünüşe göre Brooklynn ile birlikte çalışıyor ve onun gerçekten hayatta olduğunu etkili bir şekilde doğruluyor . Ancak, muhtemelen allosaurlar ve onun ölmesini isteyenlerle yaşanan fiyasko nedeniyle bir kolunu kaybetmiştir. Sezon, Brooklynn'in gizem duvarının, bilgisayarlarının çeşitli istihbarat parçalarını değerlendirmesiyle ve kahramanın planının bir sonraki aşamasına geçtiğini belirtmesiyle sona erer. Hayranları, DWP'den başka kimlerin onunla müttefik olduğunu, neden arkadaşlarıyla iletişim kurmadığını ve planıyla insanları tehlikeye attığını bilip bilmediğini merak ediyor.

Sonuçta Brooklynn'in bombası, Kaos Teorisi Sezon 2'nin nereye varacağını görmek isteyen izleyicileri heyecanlandırıyor. Pek çok şeyin çözümlenmesi gerekiyor ve pek çok insanın da kapatılması gerekiyor. Brooklynn tehlikeli bir oyun oynuyor ve ekibine direnmenin kefaretini ödemek zorunda.

Jurassic World: Chaos Theory'nin 10 bölümünün tamamı artık Netflix'te yayınlanıyor.

5 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page