top of page

Jujutsu Kaisen: Sukuna'nın Nasıl Yenileceği Açıklandı

JJK'de Sukuna'yı yenmek için hala umut var ve işte bu nasıl başarılabilir.  • Jujutsu Kaisen'de yaklaşan savaşlar, manganın bu yıl sonuna yaklaşırken son savaşlar olacak.

  • Yuta'nın alan genişletmesi Sukuna'da sorunlara neden oluyor ve Yuta ile Yuji'nin Lanetler Kralı'nı yenmesini mümkün kılıyor.

  • Yuta'nın kendi alanı içindeki kopyalama yeteneği maksimumdadır ve Sukuna'ya karşı çeşitli tehlikeli teknikler kullanmasına olanak tanır ve Yuji'nin sonunda yenebilmesi için onu zayıflatır.


Jujutsu Kaisen her geçen bölümle daha da yoğunlaşıyor ve hayranlar manganın artık sona yaklaştığını açıkça görüyor. Yazar, hikayenin bu yıl tamamlanmasını planladığını zaten belirtmişti ve bu, hikayenin yaklaşan dövüşlerinin sonuncusu olduğu anlamına geliyor.


Şu anda Sukuna, Yuta ve Yuji'ye karşı savaşıyor ve şu anda öyle görünmese de bu onun son savaşı olabilir. Yuta ve Yuji ikilisi açıkça çok güçlü ve birlikte Lanetler Kralı'na tamamen son verecek olanlar olabilirler. Yuta Etki Alanı genişletmesinin gücü ve Yuji'nin ruhları çarpıtma konusundaki inanılmaz gücü göz önüne alındığında, bir zamanlar devasa olduğu düşünülen bu görev artık kesinlikle başarılabilir görünüyor.


Sukuna, Yuta ve Yuji'ye KarşıYuta, Yuji ve Sukuna ikilisi arasındaki inanılmaz savaş tüm hızıyla sürüyor ve hayranlar bu inanılmaz çatışmanın tadını çıkarıyor. Etki alanı genişlemesinin ona her türlü soruna neden olduğu göz önüne alındığında, şu anda Sukuna için ana tehlike Yuta'dır. Yuta daha önce her şeyden önce Kenjaku'yu öldürme görevine gönderilmişti . Takaba'nın tüm zamanların en iğrenç büyücüsüne karşı gösterdiği muhteşem çaba sayesinde bu görevi pek sorun yaşamadan başardı. Daha sonra Kenjaku'nun başı Yuta tarafından kesildi ve daha sonra Geto'nun vücudundan kaçan tüm lanetleri bastıran kişi Rika oldu. Bundan sonra Yuta kılıcını kullanarak Kenjaku'yu kafasından bıçakladı ve onu tamamen öldürdü.


Ancak bu gerçekleşmeden önce Kenjaku, İtlaf Oyununa Megumi'ye birleşmeyi kendisi başlatma gücü veren bir kural ekledi. Aynı zamanda Tengen'in de Sukuna'ya transfer edilmesi bu yayın finalini daha da ilginç hale getirdi. Hemen ardından Yuta ana savaş alanına doğru yola çıktı ve Higuruma düşerken tam zamanında geldi. Yuji ile güçlerini birleştiren bu ikisinin artık birlikte savaşacağı ve Lanetlerin Kralı Sukuna için her türlü soruna neden olacağı açıktı.


Yuta'nın Alan Adı GenişletmesiYuta savaşa katılır katılmaz Sukuna ile savaşmak için kesinlikle vakit kaybetmedi. Hayranlar ikilinin birbirlerine karşılıklı darbeler yaptığını gördüler ve Lanetler Kralı'nın hiç de kolay kolay çocuksu olmadığı açıktı. Yuta daha sonra kendi alanını açmaya başladı ve bu kararı büyük ölçüde, daha önce yoldaşlarını savunmak için savaş alanında bulunmamasından duyduğu pişmanlıktan kaynaklanıyordu. Ne olursa olsun, Yuta daha fazla zaman kaybedemeyeceğini biliyordu ve tam da bu yüzden doğrudan kendi alanına gitti ve Sukuna'yı da beraberinde sürükledi. Yuta, kendi etki alanında Sukuna için her türlü soruna neden oldu ve bunu yapmaya devam ediyor. Esasen, kopyalama yeteneği etki alanı genişletmesinde maksimum düzeydedir.


Basitçe söylemek gerekirse, Yuta kendi bölgesinin kesin vuruş yeteneğini kopyaladığı tekniklerden birine atayabilir. Diğerleri kendilerini, etki alanının genişlemesindeki çok sayıda kılıç olarak gösterirler; tek seferlik kullanılırlar, ancak kılıçlarda yeniden ortaya çıkmaya devam etmeleri anlamında sonsuza kadar kullanılırlar. Yuta, Sukuna'ya her türlü belaya neden oluyor ve bu büyük ölçüde Yakup'un Merdiveni, Gökyüzü Manipülasyonu, geleceği görme yeteneği ve tabii ki Lanetli Konuşma gibi güçler gibi birçok tehlikeli yeteneği kopyalamış olmasından kaynaklanıyor. . Aslına bakılırsa Sukuna, Yuta'nın alanında sürekli olarak geride kaldı ve taraftarların bu savaşı kazanmasının onun için kolay olmadığını görmesi açık. Sukuna şu anda fiilen geri planda ve bu mücadele devam ettikçe de durum böyle olmaya devam edecek.


Sukuna'yı Yenmenin YoluŞu anda Sukuna'yı yenmenin yolu açık. Her şeyden önce Yuta zaten iki elini meşgul ediyor. Sukuna bu savaşta sürekli olarak İçi Boş Hasır Sepeti kullanıyor çünkü eğer kullanmazsa Yuta, Jacob'un Merdiveni'ni onun üzerinde kullanabilir ve lanetli nesneyi Megumi'nin vücudundan etkili bir şekilde temizleyerek bu piçi tamamen yok edebilir. Sonuç olarak İçi Boş Hasır Sepeti kullanmayı bir an bile bırakamayacağını biliyor. Bu zaten Sukuna'yı etkili bir şekilde zayıflatıyor.


Daha sonra Yuta, Sukuna'ya güçlü darbeler indirmek için kopyaladığı birçok lanetli tekniği kullandığından emin oldu. Bu teknikler çok güçlüdür ve Lanetlerin Kralı bile bunların hepsine karşı koyamaz. Aslında bunlar aynı zamanda Sukuna'nın düşmanlarını Parçalamak ve Parçalamak için kullandığı kendi tekniğini de içerir.

Bütün bunların amacı Yuji'nin güçlü darbeler indirmesine olanak sağlamak. Sukuna'nın da doğruladığı gibi Yuji, darbeleriyle düşmanlarının ruhunu sarsabilir.

Yuji, Sukuna'ya ne kadar çok vurursa enerji çıkışı o kadar düşük olur ve bu da Megumi'nin vücudu üzerindeki kontrolünü zayıflatır. Yuji bunu yapmaya devam ederken, Sukuna'nın sonunda Megumi'nin karşı koymaya başlayabileceği bir noktaya kadar zayıflaması beklenebilir. Bu gerçekleştiğinde, Yuta'nın Yakup'un Merdiveni'nin gücünü kullanma zamanı gelecektir ve bu gerçekleştiğinde, Megumi'nin içindeki lanetli nesne sonunda şeytan çıkarılacak ve bu da Sukuna'yı Megumi'den ayıracaktır. Bu savaş, kahraman ikili için zor olacağa benziyor ancak biraz şansla kesinlikle kazanabilecekleri bir mücadele.


Sukuna, Yuta ve Yuji'ye Yenilecek mi?Sukuna'nın Yuta ve Yuji ikilisine yenilip yenilmeyeceği sorusu cevaplanması zor bir soru. Birincisi, Sukuna savaşta karşılaştığı neredeyse herkesi yendi ve hatta Yuta ve Yuji'ye karşı bile harika bir mücadele veriyor. Aslında Yuta, ters lanetli teknik çıktısının yavaş yavaş geri döndüğünü ve yakında etki alanı genişletmesinden de yararlanabileceğini belirtmişti. Bu başlı başına Sukuna'nın çok yakında tam gücüne geri döneceğinin ve bu gerçekleştiğinde bu ikisi için her türlü soruna neden olacağının bir göstergesidir.


Bu kişiler arasındaki kavga, yazarın anlattığı gibi ilerlemeyecektir. Ancak bu kesinlikle bu ikilinin kazanamayacağı anlamına gelmiyor. Yuta ve Yuji, Jujutsu Kaisen'deki en önemli yeni nesil karakterlerdir ve eğer Sukuna'yı yenebilecek biri varsa, o da onlardır. Belki Yuta'nın bu savaşta kendini feda etmesi gerekebilir ki Yuji önemli darbeler indirebilsin. Ancak ne yaparsa yapsın bu savaşı kesinlikle ikili kazanacaktır. Sukuna güçlü olabilir, ancak bu iki güçlü dövüşçüye karşı mücadele edildiğinde, özellikle de zaten zayıflatılmış bir durumda, zafer kesinlikle mümkündür. Yuta ve Yuji'nin tek yapması gereken, Megumi'yi Sukuna'dan ayırmak için mükemmel fırsatı beklemek ve ardından savaşı kazanmaktır.


Jujutsu Kaisen Viz Media aracılığıyla okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . JJK'nın bir sonraki bölümü olan Jujutsu Kaisen 251. bölümünün yayın tarihi 18 Şubat 2024 olarak belirlendi.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page