top of page

Jujutsu Kaisen: Megumi'yi Kurtarma Planı Açıklandı

JJK'de Megumi'nin akıbeti hâlâ belirsiz. Ancak bu sevilen karakter için hâlâ umut var.Sukuna'nın vücudunu ele geçirmesiyle Megumi'nin kaderi tehlikede ve hayranlar onun olası kurtarılmasını sabırsızlıkla bekliyor.


Yuji, Sukuna'yı zayıflatmak ve Megumi'yi kontrolünden kurtarmak için ruhları değiştirme yeteneğini kullanarak Megumi'yi kurtarmada çok önemli bir rol oynuyor.


Yuta'nın etki alanı genişletmesi Otantik Karşılıklı Aşk, Megumi'nin içindeki lanetli nesneyi söndürmenin ve vücudunu arındırmanın anahtarını tutabilir ve bu da Sukuna'nın yenilgisine yol açabilir.


Jujutsu Kaisen her geçen bölümle sona yaklaşıyor ve hayranlar son birkaç haftadır hikayeden büyük keyif aldılar. Son olarak Sukuna'ya karşı mücadele büyük bir yoğunlukla ilerliyor ve bu da hayranların bu yayda her zaman görmek istediği şey. Her ne kadar inişleri ve çıkışları olsa da hikaye sonunda yeniden ilgi çekici hale geliyor.


Şu anda hayranların aklında olan en önemli şeylerden biri Megumi Fushiguro'nun kaderinin şu anda dengede olduğu gerçeği. Megumi, şu anda çok fazla acı çeken inanılmaz derecede önemli bir karakter ve eğer yazar bunu yapmaya karar verirse, işler onun için daha da kötüleşebilir. Neyse ki onu kurtarmak için bir plan var ve hayranlar şu anda buna bağlı kalıyor.


Megumi'nin Karanlık KaderiMegumi Fushiguro'nun JJK'de çok karanlık bir kaderi olacaktı . Sukuna, Yuji ile bağlayıcı bir yemin ettiğinden beri hayranlar hikayenin bir noktasında Megumi'nin başının dertte olacağını biliyordu. Bu , Sukuna'nın "zincirleme" kelimesini söyleyip Yuji'den Megumi'ye transfer olduktan sonra nihayet Megumi'nin vücudunu ele geçirdiği Culling Game yayında kendini gösterdi . Yuji'nin aksine Megumi, Sukuna'yı kontrol etme yeteneğine sahip değildi ve tam da bu yüzden Lanetler Kralı'nın kurbanı oldu. O zamandan beri Sukuna onun vücudunu tamamen ele geçirdi ve güçlerini sanki kendisininmiş gibi kullandı. Aslında kendi güçlerini kullanarak kendi kız kardeşini ve tabii ki daha sonra Gojo'yu da öldürebildi.


Megumi burada çok trajik bir kaderle karşı karşıya kaldı ve eğer uyanmayı başarabilirse, yaptığı şeyin gerçekliğini kavrayıp kavrayamayacağı hayranların görmekle çok ilgileneceği bir şey. Ancak bunlar daha sonra sorulacak sorular çünkü şu anda Megumi'nin hayatının da garantisi yok. İşleri daha da kötüleştirmek için Sukuna, Kashimo'ya karşı savaşırken Megumi'nin vücuduna reenkarne oldu. Bu onun yalnızca bir kez kullanabileceği bir teknikti ve hem yaralarını iyileştirdi, hem de onu daha güçlü kıldı. Artık yeteneklerinin zirvesindedir ve her geçen bölümde Megumi'nin hayatı elinden kayıp gitmektedir. Bununla birlikte, Yuji ve Yuta onu kurtarmak için ellerinden geleni yapıyorlar ve bunu başarmak biraz çaba gerektirebilir.


Yuji'nin Megumi'yi Kurtarmadaki RolüYuji, Megumi'yi kurtarma ve Sukuna'yı yenme çabasında çok önemli. Öncelikle dizinin baş kahramanı ve aynı zamanda Megumi'nin en yakın arkadaşıdır. Yükün çoğunu omuzlayacak olan kişi o ve bu özellikle onun durumunda geçerli çünkü o aynı zamanda Ryomen Sukuna'nın eski gemisiydi. Yuji bir dereceye kadar bunun için kendini suçluyor olabilir, ancak aynı zamanda tüm bunların olmasının sebebinin kendisi olduğu gerçeğine üzülecek zaman olmadığını da biliyor. Bunun yerine Yuji, güçlerini Megumi'yi kurtarmak için kullanmaya çalışıyor ve sahip olduğu yetenekleri kullanmanın oldukça mümkün olduğu açık. Hikayede daha önce de belirtildiği gibi Yuji'nin ruhları değiştirme yeteneği vardır. Onun durumunda Yuji, ruh yakalama çizgisinde ilerleyen bu yeteneği kullanabilir. Esasen, bir kişinin içindeki ruhlara doğrudan vurabilir ve kalıcı hasar bırakabilir, bu da onu gerçekten korkutucu kılar. Yuji'nin Mahito'nun doğal düşmanı olmasının nedeni budur ve şu anda Sukuna'nın bile ondan korkması da aynı nedenden dolayıdır.


Sukuna'nın aldığı her yumruk onun ruhunu sarsıyor ve Sukuna'nın kendi deyimiyle yumrukları o kadar güçlü ki, aldığı her yumrukta kendi lanetli enerji üretimi düşüyor. Aynı zamanda Megumi'nin ruhu üzerindeki hakimiyeti de zayıflar ve Yuji'nin amaçladığı da budur. Bunu ne kadar çok yaparsa, Sukuna o kadar zayıflar ve Megumi'yi kavraması da o kadar zayıflar. Kavrama yeterince zayıfladığında Yuji belki de son darbeyi indirebilir ve bu da Sukuna'yı Megumi'nin vücudunu artık düzgün bir şekilde kontrol edemeyecek kadar zayıflatabilir. Bu, Megumi'nin karşı koyma ve vücudunu bir kez daha ele geçirme girişiminde bulunacağı sıra olacak.


Yuta'nın Megumi'yi Kurtarmadaki RolüYuji, Megumi'yi geri alma çabasında çok önemli olsa da Yuta'nın rolü de inanılmaz derecede önemlidir. Hayranların bildiği gibi Yuta yakın zamanda Authentic Mutual Love adlı alan adı genişletmesinden yararlandı . Bu inanılmaz derecede güçlü bir alan adı genişletmesidir ve Copy'nin inanılmaz gücünü kendi alanına kanalize ederek onu gerçekten sınırsız hale getirdiğini görür. Etki alanı genişletmesinde Yuta, kesin bir vuruş efektini kopyaladığı bir teknik verebilir, bu da ne olursa olsun ineceği anlamına gelir. Elbette Sukuna'nın da tahmin ettiği gibi bu teknik büyük olasılıkla hayranların söndürme tekniği olarak bildiği Yakup'un Merdiveni'dir. Bu gücü kullanarak Megumi'nin içindeki lanetli nesne bile söndürülebilir ve eğer durum böyle olsaydı Sukuna'nın varlığı sona ererdi.


Bu, Megumi'nin kurtarılabileceği başka bir yoldur ve muhtemelen Yuji'nin şu anda yapmakta olduğu şeyle bağlantılıdır. Yuji, ruhunu ele geçiren yumruklarını kullanarak Sukuna'yı yeterince zayıflattığında, etki alanı genişletmesinin kesin isabet etkisinden yararlanarak Yakup'un Merdiveni'ni başlatmak ve ardından Megumi'nin vücudunu arındırıp Sukuna'yı ondan temizlemek Yuta'ya kalmış olacaktı. Bu gerçekleştiğinde Sukuna'nın gidecek hiçbir yeri kalmayacak ve Megumi bir kez daha dirilecek. Elbette bunu söylemek yapmaktan daha kolay ve hayranlar Megumi'yi kurtarmanın çok zor olacağını zaten biliyor. Yuta veya Yuji'den birinin başarısız olması muhtemeldir, çünkü bu hikayeyi daha ilginç hale getirecektir, ancak sonunda Megumi'nin biri tarafından kurtarılması gerekecektir.


Elbette Megumi'nin sonunda ölme ihtimali de var, ancak onu kurtarmak için bu kadar çaba sarf edildiği göz önüne alındığında, bu noktada onun yok olması pek olası değil. Aynı zamanda ne olursa olsun Sukuna'nın da yenilmesi gerekiyor . Bu nedenle Megumi'nin bir noktada hikayeye geri döneceği kesin. Şimdilik Megumi'yi kurtarma savaşı hala devam ediyor ancak hayranlar bunun Yuta veya Yuji için kesinlikle kolay olmayacağını da biliyor. Hayranların sıkı sıkıya tutunmaları ve Yuta ile Yuji ikilisinin çok geç olmadan Megumi'yi kurtaracağını ummaları gerekecek. Hayranların artık emin olabileceği bir şey varsa o da Megumi'nin seri bitmeden geri dönmeyeceğidir.


Jujutsu Kaisen Viz Media aracılığıyla okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . JJK'nın bir sonraki bölümü olan Jujutsu Kaisen 251. bölümünün yayın tarihi 18 Şubat 2024 olarak belirlendi.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


bottom of page