top of page

Jujutsu Kaisen - Bölüm 251 Önizleme: Yuta, Gojo'yu Kopyalayacak

Yuta, JJK 251'de Gojo'nun Limitless'ından yararlanabilir.  • JJK 251. bölüm, Yuta'nın Sukuna'nın kendi tekniklerini ona karşı kullandığı yoğun bir savaşı konu alıyor ve Yuta'nın alan genişletmesinin aşırı güçlü doğasını sergiliyor.

  • Yuta'nın Cleave ve potansiyel olarak dünyayı ikiye bölen eğik çizgi gibi kopyalanan teknikleri Sukuna için büyük bir tehdit oluşturuyor ve Megumi'nin vücudu üzerindeki kontrolünü zayıflatıyor.

  • Hayranlar, Megumi'nin uyanmasını ve Yuta'nın Altı Göz olmasa bile yıkıcı lanetli teknik olan Sınırsız'ı potansiyel olarak kullanmasını umarak Yuji'nin Sukuna'ya yönelik güçlü saldırılarını sabırsızlıkla bekliyorlar.


Jujutsu Kaisen , özellikle son birkaç ayda birbiri ardına inanılmaz bölümler yayınladı. Hayranlar, son zamanlarda Culling Game yayında tanık oldukları muhteşem savaşlardan büyük keyif aldılarve serinin artık nihai sonuca doğru ilerlediğini görmek açık.


Şu anda Sukuna, Yuta ve Yuji gibilere karşı bir savaşın içinde ve bu mücadele her geçen bölümde büyük bir yoğunlukla devam ediyor. Şu anda tüm gözler JJK 251. bölümde ve hayranlar, Yuta'nın Sukuna'nın kendi tekniklerini kopyalayıp onun üzerinde kullanması nedeniyle bunun bir öncekinin kaldığı yerden devam etmesini umuyorlar.


Sukuna Kendi Teknikleriyle YüzleşiyorJJK 251. bölüm, Yuta'nın kendi alan genişletme alanındaki savaş devam ederken hayranlar için inanılmaz derecede heyecan verici olacak. Bu etki alanı genişletmesinin ölümcül olduğu kanıtlandı ve Sukuna şu anda mücadele etmek için mücadele ediyor. Bunun nedeni büyük ölçüde Alan içinde İçi Boş Hasır Sepeti sürekli olarak muhafaza etmesidir. Sukuna bu tekniği serbest bıraksaydı, hemen Yakup'un Merdiveni'ne çarpacaktı ve bu durumda savaşı kaybedecekti. Bu Yuta'nın etki alanı genişletmesinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Onun tek bir saldırısı bile tarihteki en güçlü büyücü için bile ölümcül olabilir. Yakup'un Merdiveni Sukuna için büyük bir tehdit olsa da Yuta'nın kendi lanetli tekniğini kopyalaması gibi endişelenmesi gereken daha fazla sorunla karşı karşıyadır.


Son bölümün sonuna doğru Yuta, Sukuna'nın tekniğini taşıyan bir kılıcı aldı ve onu onun üzerinde kullandı. Yuta, onu kolundan yüzüne kadar kesen Cleave'in gücünü serbest bıraktı. JJK 251. bölümde hayranlar Yuta'nın kopyalanan yeteneklerinden daha fazla yararlanmasını bekliyor. Sukuna, Cleave'in gücüne zaten tanık oldu ve şimdi muhtemelen Dismantle'ın gücüyle vurulmasının zamanı geldi. Hayranlar Yuta'nın dünyayı ikiye bölen eğik çizgiyi kullanmasını görmek için daha istekli. Eğer bunu yapabilir ve menzilini tüm alana genişletebilirse Sukuna'nın başı büyük belaya girecek. Burada Sukuna'yı kurtarabilecek tek şey, Yuta'nın bu inanılmaz lanetli tekniğin o kadar ileri düzey bir kullanıcısı olmayabileceği gerçeğidir. Ne olursa olsun hayranlar, JJK 251. bölümde Yuta'nın bu güçlü saldırılardan daha fazlasını yapmasını ve Sukuna'yı bir kez daha büyük ölçüde yaralamasını beklemeli.


Yuji, Sukuna'nın Ruhunu KırıyorElbette JJK 251. bölümde Yuta ön koltuğa geçecek, ancak yaptığı tek şey Yuji'ye Sukuna'yı isabetli bir şekilde vurması için mükemmel bir fırsat vermek . Önceki bölümde, Yuta'nın Yuji'ye hücum penceresi açmak için orada olduğu hayranlara oldukça açık bir şekilde belirtilmişti. Yuji'nin saldırıları Sukuna için çok daha tehlikelidir ve bunun nedeni doğrudan onun ruhuna saldırmalarıdır. Sukuna'nın sert bir dış görünüşü olsa bile Yuji'nin saldırıları ruhunu vurduğu ve vücudunu en temelden sarstığı için bu kesinlikle önemli değil. Yuji'nin ona yaptığı her saldırıda lanetli enerji çıkışı azalır ve Megumi'nin vücudu üzerindeki kontrolü de büyük ölçüde zayıflar.


Yuji, Megumi'nin vücudunu uyandırmak ve onun içeriden savaşmasını sağlamak ister. Aynı zamanda ona birkaç güçlü yumruk daha indirmek ve sonunda Yuta'ya Yakup'un Merdiveni'nin gücünü serbest bırakma fırsatı vermek istiyor. Bu karmaşık bir plan, ancak Sukuna'nın şu anda içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında kesinlikle meyvelerini verebilecek bir plan. Hayranlar, JJK'nın Sukuna ile ilgili 251. bölümünde Yuji'nin daha güçlü darbeler indirmesini tamamen beklemeli . Belki de bu darbelerden biri önemli olacak ve hayranlar bu bölümde Megumi'nin uyanışının bir anını bile görebilirler. Eğer bu gerçekleşirse, Yuji ona umut verecek ve Lanetler Kralı'na amansızca saldırmaya devam etmesini sağlayacak daha da büyük bir destek alacaktı.


Yuta Sınırsız Kopyalayacak Mı?Elbette Yuji'nin Sukuna'ya güçlü saldırılar başlatması JJK 251. bölüm için verilmiş bir durumdur. Ancak bunun gerçekleşmesi için Yuta'nın ilk etapta ona bunu yapma fırsatını vermesi gerekiyor. Bu, Yuta'nın Sukuna'ya yönelik amansız saldırılarına da devam edeceği anlamına geliyor ve bu kesinlikle hayranlar için heyecan verici bir düşünce. Yuta büyük olasılıkla ilk etapta Sukuna'dan kopyaladığı dilimleme ve parçalama saldırılarıyla saldırmaya devam edecek. Ancak unutmamak gerekir ki bu Lanetli Teknikler çok uzun sürmez ve kullanıldıktan sonra tükenir. Daha sonra başka bir lanetli tekniği kullanmak ve onu Lanetler Kralı üzerinde kullanmak için tekrar bir kılıç alması gerekecek.


Yuta zaten en güçlü tekniklerden birini, yani Sukuna'nın kendi tekniğini kullanmış olsa da, hayranlar onun tüm serideki en güçlü teknikten, yani Limitless'tan yararlanıp yararlanamayacağını merak ediyor. Sınırsız, hayranların yıkıcı olduğunu bildiği ve Sukuna'nın bile korktuğu inanılmaz bir yetenektir. Yuta'nın bu tekniği kullanma şansı düşük. Bu büyük ölçüde kişinin bu tekniği doğru şekilde kullanabilmesi için Altı Göze ihtiyaç duymasından kaynaklanmaktadır. Bu olmadan, lanetli enerji verimli bir şekilde gözlemlenemez veya kontrol edilemez ve bu, Limitless'ın her kullanıcısının ihtiyaç duyduğu bir şeydir.


Ancak Yuta'nın Gojo ile kan bağları olduğu unutulmamalıdır, çünkü her ikisi de aynı uzak ataya sahiptir ve aynı zamanda Sukuna'ya karşı savaşmak için Sınırsız'ın mükemmelleştirilmiş versiyonuna ihtiyacı yoktur . Verimsiz versiyon bile işe yarar ve bu yüzden JJK 251. bölümde Yuta'nın Limitless'ın gücünü gerçekten kaldırabilmesi için büyük bir şans var. Eğer bu gerçekleşirse, o zaman Sukuna kendini gerçekten geride kalmış bulur. ve hatta potansiyel olarak savaşı kaybedebilirsiniz.


Elbette Sukuna öylece oturup tüm bu olup bitenleri izleyemez. Onun için iyi olan şey, ters lanetli teknik çıktısının yavaş yavaş kendisine geri dönmesi ve aynı zamanda etki alanı genişlemesini de yakında geri kazanma ihtimalinin yüksek olması. JJK 251. bölümün sonuna doğru hayranlar Sukuna'nın etki alanını genişleterek karşılık verdiğini ve bu savaşı düşmanları için daha da zorlaştırdığını görebilirler . Aynı zamanda ters lanetli tekniğini sürdürdüğü için Yuta'nın ona yaptığı saldırılar giderek daha az etkili olacak. Bu, kendisine zarar vermek için Limitless gibi güçlü lanetli tekniklere ihtiyaç duyduğu fikrini daha da güçlendiriyor. Umarım Yuta, Gojo'nun mirasını sürdürür ve bu muhteşem tekniği kullanır.


Jujutsu Kaisen Viz Media aracılığıyla okunabilir. Seri, Shonen Jump ve Manga Plus uygulaması üzerinden hayranlar tarafından resmi ve ücretsiz olarak okunabilecek . JJK'nın bir sonraki bölümü olan Jujutsu Kaisen 251. bölümünün yayın tarihi 18 Şubat 2024 olarak belirlendi.


55 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page