top of page

Hunter x Hunter: Melody kimdir?

Melody, alışılmadık bir görünüme ve iyi kalpli bir Müzik Avcısıdır. Hunter x Hunter'da oynadığı role daha yakından bakalım.  • Müzik Avcısı Melody: Duyguları müzik aracılığıyla manipüle etme gücüne sahip bir Nen kullanıcısı olan Melody'nin yetenekleri hem sakinleştirici hem de yıkıcıdır.

  • Trajik Geçmiş: Melody'nin görünümü, lanetli Karanlığın Sonatı ile karşılaştıktan sonra değişti ve onu tehlikeli parçayı yok etmeye itti.

  • Melody ve Kurapika: Melody'nin gelişmiş işitme ve sezgisi, geçmişlerini ve motivasyonlarını paylaşan Kurapika ile derin bir bağ kurar.


Hunter x Hunter dünyası , her birinin kendine özgü geçmişi, motivasyonu ve deneyimi olan eklektik karakterlerle ağzına kadar doludur. Bu karakterleri ana dörtlünün yolculuklarından öğreniyoruz: Gon, Killua, Leorio ve Kurapika.


Böyle bir karakter, Kurapika'nın yanı sıra Nostrade ailesinin koruma ekibinin nazik ve yumuşak dilli bir üyesi olan Müzik Avcısı Melody'dir. Melody'nin görünüşü sıra dışıdır ve bunun arkasında karanlık bir neden vardır. Peki Melody tam olarak kimdir?


Müzik Avcısı MelodyOnunla ilk tanıştığımızda Melody zaten sertifikalı bir Avcıydı; bunun sonucunda fiziksel gücü ve çevikliği normal bir insana göre daha gelişmiş olur. Kendisi bir Nen kullanıcısı, daha doğrusu Manipüle etme becerisine sahip bir Yayıcı . Nen'i ana kullanım şekli flüt çalmaktır. Müziği etrafındakileri dinleyenleri yönlendiriyor. Nen'i, dinleyicilerin çiçekler ve güneş ışığıyla dolu güzel bir çayır halüsinasyonu görmesine neden olan tatlı bir beste olan "Baharda Çiçekler" i çalarak Kurapika ve Nostrade korumalarını müziğiyle sakinleştirdiği zamanki gibi pozitiflik sağlayabilir.


Bununla birlikte, Nen yetenekleri, büyük bir grup insanı büyüleyerek dinlemelerini sağlamak ve onları çevrelerinden tamamen habersiz kılmak gibi yıkıcı da olabilir. Melody'yi bu kadar güçlü kılan Nen yeteneklerinin binlerce kişiye ulaşmasıdır.


Melodiyi Ne Besler?Talihsiz bir sarhoş günde, Melody ve bir arkadaşının kaderleri , Karanlığın Sonatı adı verilen çok tehlikeli bir müzik parçası tarafından yıkıcı bir şekilde etkilendi . İrfan, bu müziği dinleyen veya çalan kişinin korkunç bir şekilde lanetleneceğini söylüyor. Bu bestenin Şeytan tarafından bir araya getirildiği sanılıyor ve dört farklı solo bileşeni var: flüt, keman, piyano ve arp. Melody'nin arkadaşı parçayı çaldı ve ardından korkunç bir şekilde öldü. Melody ise bestenin flüt solosunun küçük bir kısmını dinledi.


Sonuç olarak fiziksel görünümü büyük ölçüde değişti. Ön dişleri büyük dişlere dönüştü, boyu kısaldı, kaşları gitti, başının tepesi kelleşmeye başladı ve hatta vücudu korkunç bir şekil bozukluğuna uğradı. Ayrıca insanüstü bir işitme yeteneği kazandı; kilometrelerce öteden kalp atışı ya da ayak sesi kadar yumuşak bir ses duyabiliyor. Melody'nin parçayla yaşadığı travmatik deneyim, onu Karanlığın Sonatı'nın notalarını bulup yok etmeye motive eder, böylece orijinal formuna dönebilir ve başka hiçbir Avcı kendisi ve merhum arkadaşının yaşadığı kaderin aynısını yaşamaz.


Melodi ve KurapikaMelody'nin aşırı duyarlı işitmesi, duyabildiğine dair anatomik kanıtlarla desteklenen bir sezgiye sahip olmasını sağlıyor. Kelimenin tam anlamıyla kalplerini duyabilme yeteneğinden dolayı insanları çoğundan çok daha fazla anlıyor, bu çok samimi bir şey. Kalp atışları ona duygusal düzeyde pek çok şeyi işaret ediyor, hatta yalan söylüyor. Bunun bir örneği, Veraset yayında, Prens Kacho'nun ikiz kız kardeşi Fugetsu'yu korumak için kendisine servis edilen yemeğin üzerine öfke nöbeti geçirerek bir velet gibi davrandığını anlayabilmesidir. Kurapika, ana karakterler arasında Melody'nin yeteneklerinin ana alıcısıdır.


Yeraltı Müzayedesi sırasında Melody ve Kurapika birlikte gözetleme görevindedir. Melody meraktan Kurapika'ya Kızıl Gözler'in onun için ne anlama geldiğini sorar. Bunların çok önemli olduğunu söyleyebilir çünkü onun "melodisi oldukça şiddetliydi", yoğun bir öfke melodisiydi. Melody'nin temelde bir insan yalan makinesi olduğunu görünce ona klanı hakkında güven verir. Ona yalan söylemenin bir anlamı yok, bu yüzden ona dürüstçe, Phantom Troupe'un onlardan çaldığı klanının değerli Kızıl Gözlerini geri almak istediğini söylüyor . Melody, bu bilgi dışarı çıkarsa Kurapika'nın onu öldürmekten çekinmeyeceğini anlayacak kadar sezgiseldir; ona itiraf ettiği bir şey. Melody'ye göre kalp atışları asla yalan söylemez. Kurapika'ya sesinin aynı anda sakin ve soğuk olduğunu, dolayısıyla duygularının çok gerçek ve yoğun olduğuna inandığını söylüyor.


Kurapika merakına, koruma olarak bu işi neden kabul ettiğini sorarak karşılık verir . Karanlığın Sonatı ile geçmişi boyunca Kurapika ile bağ kurar. İlk başta Kurapika bunun sadece bir efsane olduğuna ve bu kadar korkunç bir şeyin var olamayacağına inanıyordu. Ona, animenin canlandırmadığı kolunu savunmasız bir şekilde gösteriyor. Ancak Kurapika'nın ifadesi bize vücuduna ne olduğu hakkında bilmemiz gereken her şeyi anlattı. Kurapika'nın sorusuna cevap vermek amacıyla, daha gizli bir şekilde bilgi elde etmek için bu işi kabul etti.


Anime devam ederken Kurapika ve Melody oldukça iyi arkadaş olurlar. Normalde çok özel bir kişi olan Kurapika, ona en derin arzularını açtı. Evet ona yalan söylemek imkansızdır ama birlikte yaşadıkları maceralar ne kadar yakın olduklarını kanıtlar.


1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Kommentit


bottom of page