top of page

Hunter x Hunter'ın Tam Zaman Çizelgesi

Hunter x Hunter onlarca yıldır en önemli ürün olmuştur. İyisiyle kötüsüyle Gon, Killua ve Kurapika yolculuklarının başlamasından bu yana çok yol kat ettiler.Yoshihiro Togashi'nin türü tanımlayan ve bazı açılardan mükemmelleştiren ilk battle shonen serisi Yu Yu Hakusho'nun başarısının ardından Togashi, devam dizisi Hunter x Hunter ile tamamen farklı bir yöne gitti . Hunter x Hunter serileştirmeye 1998 yılında başladı ve ilk anime uyarlaması bir sonraki yıl başladı ve animenin yeniden yapımı 2011'de yayınlandı. Dizi öncelikle küçük bir adada yaşayan genç bir çocuk olan ve bir avcı olmak için yola çıkan Gon Freecs'i konu alıyor. yokluğunda babasının izinden gitmenin onunla tanışmasına olanak sağlayacağını umuyor. Gon arkadaşlar edinir ve yol boyunca maceralara atılır.

Başlangıçtaki basit önermesine rağmen Hunter x Hunter , başka bir savaş shonen serisinden çok daha fazlası haline geldi, hatta bazı açılardan türün yapısökümüne hizmet etti. Dizinin kötü şöhrete kavuşmasına neden olan çok sayıda ara verilmesine rağmen, hayranlar her zaman daha fazlasını hevesle geri geliyor. Bunun en büyük nedeni serinin her zaman güncel kalabilmesidir. Gon ve arkadaşları Killua, Kurapika ve Leorio kendilerini parlak, eğlenceli turnuva hikayelerinden yaşadıkları dünyanın sert ve acımasız gerçeklerine kadar her şeyle karşı karşıya bulurken, neredeyse her yeni olayla birlikte tür tamamen yeni ve beklenmedik bir şeye doğru kayıyor. .


Hunter Sınavı Arkımanga

Bölüm 1 - 38

1999 Animesi

Bölüm 1 - 31

2011 Animesi

Bölüm 1 - 21

Gon, Avcı Sınavına girmek için Balina Adası'ndaki evinden ayrılır. Oraya giderken Kurapika ve Leorio ile arkadaş olur ve sınav alanına vardığında en yakın arkadaşı ve en tutarlı müttefiki Killua ile tanışır. Hepsi Avcı olmayı hedefleyen dörtlü, sınava birlikte girerek hem zorlu sınavların hem de çok daha güçlü Hisoka'nın tehdidinin üstesinden gelir . Hisoka, ilk dövüşünde Gon'u yener ve Gon'un rövanş istemesine neden olur.

Avcı Sınavı bölümü, son dokuz sınava girenlerin katıldığı bir dövüş turnuvasıyla sona eriyor. Gon, Kurapika, Leorio ve Hisoka, Avcı olmak için lisanslarını almayı başardılar. Yine de Killua'nın ağabeyi Illumi'nin sürpriz bir şekilde ortaya çıkışı, Killua'nın başka bir katılımcıyı öldürmesine ve diskalifiye edilmesine neden olur. Kardeşinden korkan Killua, evine, suikastçı ailesinin yanına koşar. Gon, Kurapika ve Leorio onu kurtarmak için bir arada kalmayı seçer.


Zoldyck Ailesi Arkımanga

Bölüm 39 - 43

1999 Animesi

Bölüm 32 - 36

2011 Animesi

Bölüm 22 - 26

Gon, Kurapika ve Leorio, Killua'yı kurtarmak için Zoldyck ailesinin malikanesine gider. Çocuklar sitenin bekçisinden eğitim alarak içeri girmelerini sağlıyor. Gon, insan yiyen köpek Mike, sadık uşaklar Canary ve Gotoh ve Killua'nın annesi Kikyo ile karşılaşır, ancak hiçbirinin onun Killua'yı görmesine engel olmasına izin vermez.

Arkadaşları onu kurtarmaya çalışırken Killua, diğer kardeşlerinden Milluki tarafından işkence görür. Killua kendini kurtarır ve babası Silva'yı, Gon'la birlikte seyahat etmek üzere tekrar gitmesine izin vermeye ikna eder. Killua arkadaşlarıyla yeniden bir araya gelir. Kurapika, halkını katleden hırsızlar Hayalet Topluluğu'nun peşine düşer ve Leorio doktor olmak için ayrılır. Gon ve Killua, Gon'un Hisoka'ya yeniden meydan okuyabilmesi için güçlenmek üzere Heaven's Arena'ya gitmeyi kabul eder.


Cennetin Arena Arkımanga

Bölüm 44 - 63

1999 Animesi

Bölüm 37 - 44

2011 Animesi

Bölüm 27 - 36


Gon ve Killua, giderek daha güçlü olan rakipleri yenerek Heaven's Arena'da savaşarak ilerliyorlar. Onlara Nen'in varlığını ve temellerini öğreten Wing ve çırağı Zushi ile tanışırlar . Heaven's Arena'nın 200. katına ulaştıklarında, sadece Hisoka'nın Nen'e sahip olmadığını, aynı zamanda bu seviyedeki diğer dövüşçülerin de Nen'e sahip olduğunu keşfederler. Gon ve Killua, onlara Nen'i öğretmek için Wing'e döner.

Nen'in temellerinde ustalaşan Gon ve Killua, diğer Nen kullanıcılarını başarıyla yener. Zaferine tanık olan Hisoka, Gon'un rövanş mücadelesini kabul eder. Hisoka, Gon'u bir kez daha yener, ancak Gon, ona başarılı bir darbe indirebilmek olan birincil hedefine ulaşır. Bundan sonra ne yapacağından emin olamayan Gon, teyzesini görmek için eve dönmeye karar verir ve Killua da onu takip eder.


Yorknew Şehir Arkımanga

Bölüm 64 - 119

1999 Animesi

Bölüm 45 - 70

2011 Animesi

Bölüm 37 - 58

Balina Adası'nda Gon'un Teyzesi Mito, ona babası Ging'den bir mesaj iletir. Kendilerine verilen ipuçlarını bir araya getiren Gon ve Killua, Ging'i bulmak için onun tasarladığı video oyunu Greed Island'ın bir kopyasını alıp onu yenmeleri gerektiği sonucuna varırlar. Leorio ve Kurapika ile yeniden bir araya gelmek için Yorknew City'de buluşmaya hazırlanan Gon ve Killua, Greed Island kopyalarının satışa sunulacağı bir müzayedeye katılmak için oraya gider .

Kurapika diğerlerinden uzaktayken Nen'i öğrenip ustalaştı ve şimdi mafyanın koruması olarak çalışıyor. Kurapika'nın ezeli düşmanları Phantom Troupe da müzayededeki her şeyi çalmak amacıyla Yorknew'e gelir. Hisoka'nın Phantom Troupe arasında bir hain olduğu, grubun refahıyla değil, yalnızca lideri Chrollo ile savaşmakla ilgilendiği ortaya çıkar. Topluluk, müzayedeye katılanları başarıyla katleder ve her şeyi çalar. Kurapika, Topluluk üyelerinden birini başarıyla öldürdüğünde Chrollo ve Topluluğun geri kalanı, dikkatlerini onu yakalamaya ve arkadaşlarının intikamını almaya çevirir. Gon, Killua ve Leorio, Kurapika'ya yardım etmeye çalışırken mafya, Zoldyck ailesinin yardımıyla Phantom Troupe'u bizzat ortadan kaldırmaya çalışır. Kurapika, Chrollo'yu yakalarken, diğer Topluluk üyeleri Gon ve Killua'yı kaçırarak onu bir rehine değişimini kabul etmeye zorlar. Gon ve Killua kurtarılır ve Kurapika, Chrollo'nun Nen'ini mühürler, ancak o ve Topluluk kaçar. Hisoka'nın Chrollo ile dövüşme şansı reddedilir ve Chrollo'nun en yakın arkadaşı Pakunoda, diğer Topluluk üyelerine olanları anlatmak için kendini feda eder.


Açgözlülük Adası Arkımanga

Bölüm 120 - 185

1999 Animesi

Bölüm 71 - 92

2011 Animesi

Bölüm 59 - 75

Kurapika ve Leorio, Gon ve Killua ile bir kez daha yollarını ayırır. Kurapika artık halkının çalınan tüm gözlerini ele geçirmekle ilgileniyor ve Leorio hâlâ tıbbi çalışmalarına odaklanıyor. Gon ve Killua, benzersiz Hatsus'larını geliştirerek, Greed Island'ın her kopyasını satın alan ve onu yenmeleri için Avcılara para ödeyen zengin bir işadamı tarafından işe alınmalarına olanak tanır . Çocuklar oyunun içinde seyahat eder ve Açgözlülük Adası'nın dünyasına girerler; burada ölürseniz gerçekten ölürsünüz.

Gon ve Killua, oyunu kazanmak için mevcut 100 kartın tamamını herkesten önce toplamaya koyuldu. Ancak Gon oyunu adil bir şekilde oynamak isterken, Bombacı Genthru zafere ulaşmak için herkesi kandırmaya ve öldürmeye hazırdır. Şans eseri Gon, kendisini ve Killua'yı öğrencileri olarak almayı kabul eden usta Avcı Biscuit Krueger ile tanışır. Biscuit'in eğitimini tamamladıktan sonra üçü kalan kartların çoğunu toplar. Son kartlardan birini kazanmak için Ging'in eski bir arkadaşı olan oyun yöneticisi Razor'u bir yakartop oyununda yenmek için Hisoka da dahil olmak üzere diğer oyunculardan oluşan bir ekip kurarlar. Gon, Killua ve Biscuit, Genthru ve müttefikleriyle savaşır, onu yener ve Açgözlülük Adası'nı kazanır. Gon, Ging'in eski arkadaşlarıyla daha fazla tanışır ve ödülünü kazanır: oyundaki herhangi üç kartı gerçek dünyaya getirme yeteneği. Gon dikkatlice seçim yapar ve sonunda kendisini Ging'e ulaştıracağına inandığı kişileri seçer.


Chimera Karınca Arkımanga

Bölüm 186 - 318

2011 Animesi

Bölüm 76 - 136


Gon ve Killua kendilerini Kakin İmparatorluğu'na bırakır. Orada Ging'i değil, Ging'in çırağı olan ve Gon'un onu gençken kurtardığını hatırladığı Kite'ı bulurlar. Kite, diğer yaşam formlarını yiyerek evrimleşen karıncalar olan Kimera Karıncaları üzerinde çalışıyor. Kimera Karınca Kraliçesi, güçlü bir kral doğurabilmek için tebaasından kendisine ziyafet çekecek daha fazla insan getirmesini talep ederek insan etine karşı bir zevk geliştirir. Gon, Killua ve Kite, kraliçe, kralı doğurmadan önce ona ulaşıp onu öldürmeye çalışırken kraliçe, kralın üç kraliyet muhafızını doğurur ve Karıncalar, Nen'i nasıl kullanacaklarını keşfeder. Avcılar krala yaklaşırken kraliyet muhafızlarından biri olan Neferpitou tarafından saldırıya uğrarlar. Neferpitou, Gon ve Killua'yı kaçmaya zorlar ve Kite'ı öldürür. Avcı Derneği'nin başkanı Isaac Netero, müttefikleri Morel ve Knov ve öğrencileri Knuckle, Shoot ve Palm ile birlikte durumu devralmak için gelir. Gon ve Killua, İmha Ekibi'ne katılmak için hızla güçlenmek zorunda kalırken Biscuit, eğitimlerine devam etmek için geri döner. Gon, Neferpitou'nun Kite'ı geri getirmek zorunda kalabileceğine inanıyor.

Kimera Karınca Kralı Meruem doğar, annesini öldürür ve dünyayı fethetmeye başlar. Meruem, ana planını uygulamaya koymayı beklerken zaman geçirmek için çeşitli oyunların şampiyonlarını önüne getirir, böylece onları öldürmeden önce yenebilir. Gungi dünya şampiyonu olan ve ilk kez yenilgiyi tadan, hastalıklı kör bir kız olan Komugi ile tanışır. Meruem onu ​​dövmeyi takıntı haline getirir ama yapamaz. Ne kadar çok oynarlarsa, onun gücünü ve ona gösterdiği ilgiyi o kadar çok takdir etmeye başlar.

İmha Ekibi, Netero'ya Meruem'le savaşıp onu öldürme şansı vermek için ölmeye hazır bir şekilde saldırısını başlatır. Meruem'in fikrini ve planlarını değiştirmesine rağmen ekibin geri kalanı kraliyet muhafızlarıyla savaşırken Netero da onunla savaşır. Netero yenilir ancak göğsündeki nükleer bombayla ikisini de öldürmeye çalışır. Netero ölür ama Meruem, muhafızlarının yardımıyla hayatta kalır ve her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri döner. Gon, Neferpitou'yu Komugi'yi öldürmekle tehdit ederek Kite'ı kurtarmaya zorlar, ancak kendisine Neferpitou'nun yapabileceği hiçbir şey olmadığı söylenir. Öfkelenen Gon, Neferpitou'yu öldürecek gücü bir anlığına kazanmak için gelecekteki tüm potansiyelini feda eder. Meruem, Komugi ile son bir Gungi oyunu oynarken o , Komugi ve geri kalan kraliyet muhafızları radyasyon zehirlenmesinden ölür.


13. Avcı Başkan Seçim Arkımanga

Bölüm 319 - 339

2011 Animesi

Bölüm 137 - 148

Avcı Derneği yeni başkanını belirlemek için seçim yapıyor. Bu arada organizasyon, Netero'nun en yakın on bir müttefiki Zodiacs tarafından yönetiliyor. Zodyaklar arasında başkan yardımcısı Pariston Hill ve Ging Freecs de var. Gon, hastanede durumu kritik olduğu için onu göremiyor. Hem doktorlar hem de Nen kullanıcıları ona yardım edemeyince Killua, bunu yapabilecek tek kişiyi bulmak için eve döner: dilekleri yerine getirebilecek küçük kız kardeşi Alluka. Onu yıllardır kilitli tutan ailesinden kurtarmak için Hisoka, Illumi ve ailenin en güçlü uşağı Tsubone ile yüzleşmek zorunda kalır.

Ging ve diğer Zodiac'lar, Pariston'un yeni başkan olmasını engellemeye çalışır. Leorio, Ging'in neden hastaneye Gon'u görmeye gitmediğini sorgular. Cevabına öfkelenen Leorio, Ging'e yumruk atar. Ging'den o kadar nefret edildiği ortaya çıkar ki bu hareket Leorio'yu en popüler başkan adaylarından biri haline getirir. Killua, Alluka'yı kurtarır ve gücünü Gon'u iyileştirmek için kullanır, bu da Leorio'nun yalnızca arkadaşına yardım etmeyi önemsediği için seçimden çekilmesine neden olur. Pariston yeni başkan seçilir ancak hemen görevden ayrılır ve görevi başka bir Zodiac olan Cheadle'a devreder. Gon ve Ging nihayet buluşur ve konuşma şansı bulur. Gon, artık Nen'e sahip olmayan Balina Adası'na dönmek için Killua ve Alluka ile yollarını ayırır.


Kara Kıta Keşif Arkımanga

Bölüm 340 - 348


Netero'nun oğlu Beyond, Kakin İmparatorluğu ile birlikte, en tehlikeli yaratıkların yaşadığı söylenen Kara Kıta'ya bir keşif gezisi başlatır. Zodyaklar, keşif gezisinin gerçekleşmesini engellemeye çalışır ve başarısız olur, ayrılmalarının ardından Ging ve Pariston'un yerine Kurapika ve Leorio'yu saflarına alır. Leorio'ya Cheadle'dan tıp eğitimi teklif edilirken Kurapika, Kakin prenslerinden birinin halkının gözlerini toplayan biri olduğunun keşfiyle etkilenir. Avcı Derneği'nin keşif gezisini durduramaması nedeniyle, bunun yerine refakatçi olarak hareket etmeyi seçiyorlar.


Veraset Yarışması Arkımanga

Bölüm 349: Şimdiki Zaman

Nen'i Phantom Troupe tarafından restore edilen Chrollo, Heaven's Arena'da Hisoka ile dövüşmeyi kabul eder. Chrollo onu öldürür, ancak Hisoka, Nen'i onu her zamankinden daha güçlü bir şekilde hayata döndürerek buna hazırlandı. Hisoka, Shalnark ve Kortopi'yi öldürür ve Hayalet Topluluğu'nun geri kalanını öldürmeye yemin eder. Kara Balina'da, Kara Kıta'ya doğru ilerleyen gemide, Kakin'in 14 prensi bir ölüm oyununa başlar; her birine kardeşlerini öldürmek için kullanmaları için bir Nen canavarı verilir ve hayatta kalan sonuncusu Kakin'in yeni kralı veya kraliçesi olur.

Prens Tserrindich'in sahip olduğu kırmızı gözleri elde etmek isteyen Kurapika, 14. prens, bir bebek ve annesinin koruması olarak bu oyuna girer. Kurapika, onları korumaya ve diğer prensleri alt etmeye yardımcı olmak için Biscuit ve Bill adında yeni bir ortak da dahil olmak üzere eski müttefiklerini işe alır. Diğer prensler birbirlerini birer birer öldürmeye başlarken Tserrindich, Nen'i öğrenir ve şimdiye kadar görülen en büyük dahilerden biri olduğunu kanıtlar. Veraset Yarışması devam ederken Hayalet Topluluğu, ölen arkadaşlarının intikamını almak için Kara Balina'da Hisoka'nın peşine düşer.
İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page