top of page

Hogwarts Legacy'deki En Güçlü 10 Büyü Kombinasyonu

Hogwarts Legacy'nin büyüleri tek başına etkilidir ancak birbirleriyle kombinasyon halinde gerçekten parlarlar!Hogwarts Legacy , sihir dolu maceralara özlem duyan ve Hogwarts'ı ve çevresini keşfetme şansının tadını çıkaran özel hayranlarıyla önemli bir başarı elde etti. Oyun, muazzam bilgisi, fantastik dövüş sistemi ve oyuncu özelleştirme seçenekleriyle büyülü dünyaya yeni hayranlar kazandırdı ve onları meşgul etti.


Muazzam bir büyü listesiyle her cadı veya büyücü, savaş alanını uygun gördüğü şekilde kontrol edebilir. Kontrol, etki alanı ve büyük hasar veren büyüler var. Her büyü bir şekilde faydalı olsa da, gerçek güçleri oyuncular bunları diğer büyülerle birleştirdiğinde ortaya çıkar. Bazı büyü kombinasyonları o kadar güçlüdür ki, en yeni büyü uygulayıcısının bile düşmanları kolayca alt etmesine yardımcı olabilir.


18 Ocak 2024'te Anthony Jeanetta tarafından güncellendi . Hogwarts Legacy, piyasaya sürülmesinden neredeyse bir yıl sonra, 2023'ün en popüler oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Bu liste, CBR'nin en güncel stil yönergelerini yansıtacak şekilde güncellenmiştir .Levioso ve Diffindo, Rakiplerini Havaya Kaldırıp Sonra Yere VuruyorLevioso ve Diffindo kombinasyonu, düşmanlara yerdeyken vurmak yerine, düşmanları çaresizce havaya kaldırır ve sonra onlara vurur. Levioso büyüsü, oyuncuların nesneleri veya rakipleri kısa süreliğine havaya kaldırmasına, onları hareketsiz ve savunmasız bırakmasına olanak tanır. Daha sonra Diffindo'yu kullanmak büyük hasar verir.

Bu büyüler, oyuncuların bir su kütlesinin yakınındayken hazır bulundurmaları için özellikle harika bir kombinasyondur. Diliyle saldırmak üzereyken Levioso'yu bir Dugbog üzerinde kullanmak ve ardından ona Diffindo ile vurmak onları tek vuruşta öldürecektir.Glacius ve Petrificus Totalus Son Düşmanı Bitirmek İçin İdealdirPetrificus Totalus her hedefi anında taşlaştırır. Bu büyü oldukça güçlüdür ancak oyuncular bunu yalnızca savaşta değilken ve hedefinin yanındayken kullanabilirler. Bir oyuncu yalnızca bir düşmanla karşı karşıyaysa Glacius büyüsü bu koşulların yerine getirilmesine yardımcı olabilir.


Bir oyuncu, seçtiği ev ne olursa olsun , rakip bir gücü tek bir düşmana indirdiğinde, onları geçici olarak dondurmak için Glacius ile vurabilir. Son düşmanı dondurmak, oyuncuyu savaşın dışına çıkarır ve donmuş rakibe yaklaştıklarında Petrificus Totalus'u kullanarak düşmanın işini bitirebilir.Affedilmez Lanetlerden Korkmayanlar, Bir Düşmanı Kolayca Sonlandırmak İçin Imperio ve Petrificus Totalus'u KullanabilirOyuncular, Glacius ile olan kombinasyon gibi Petrificus Totalus'u da Imperio ile başarılı bir şekilde eşleştirebilirler. Ancak "iyi" cadı veya büyücü olmak isteyenler bu seçenekten kaçınmak isteyeceklerdir çünkü Imperio, büyücülük dünyasının Affedilmez Lanetlerinden biridir.


Imperio'yu kullanmak, düşmanı kısa süreliğine müttefike dönüştürecek ve diğer rakipleri alt etmeye yardımcı olacaktır. Dövüşün sonunda oyuncu bu yeni ortağın arkasına geçebilir ve hala Imperio'nun etkisi altındayken Petrificus Totalus'u kullanarak onları sonlandırabilir.Accio, Incendio ve Depulso Rakiplerini Ateşlerken FırlatıyorIncendio , nesneleri ve düşmanları ateşe veren güçlü bir büyüdür . Ancak büyünün menzili inanılmaz derecede kısa olduğundan, oyuncuların büyüyü başarılı bir şekilde yapabilmesi için doğrudan hedefin yanında olmaları gerekir. Sınırlayıcı olsa da, bu kısa menzil, Incendio'yu kombinasyon halinde kullanılabilecek harika bir büyü haline getiriyor.


Bir oyuncu Accio'yu kullanarak hedefini kendisine doğru çekebilir, Incendio'yu kullanarak hasar verebilir ve düşmanı ateşe verebilir. Bu komboyu Depulso ile bitirmek, rakibi uzaklaştıracak, hasar verecek ve yanan oyuncuyu oyuncudan uzak tutacaktır.


Levioso, Accio, Descendo ve Depulso Sihirbazın En İyi ArkadaşıdırBazen düşmanla oynamak ve biraz hokkabazlık yapmak eğlencelidir. Oyuncuların hedeflerini havada tutarken makul miktarda hasar vermek için kullanabileceği güçlü bir büyü kombinasyonu var. Bu kombodaki büyüler kendi başlarına büyük hasar vermese de oyuncunun çatışmayı kontrol altında tutmasına yardımcı olur.


Oyuncu önce hedefi Levioso ile kaldıracak ve ardından Accio ile yakınına çekecektir. Daha sonra düşmanı Descendo ile vuracaklar ve Depulso'yu kullanarak düşmanı geriye doğru fırlatarak kombinasyonu bitirecekler. Oyuncular, ek hasar toplamak için bu özel kombinasyondaki büyüleri yapmadan önce diğer temel büyüler üzerinde çalışabilirler.


Confringo, Glacius ve Diffindo Mükemmel Bir Menzilli SaldırıdırConfringo, Patlayan Lanet'tir; her büyü kullanıcısının repertuarında bulunması gereken harika bir büyüdür. Büyü çarpma anında hasar verir, yangın hasarı verir ve uzun bir menzile sahiptir. Glacius ve Diffindo ile eşleştirildiğinde neredeyse her düşman, bu kombinasyonu kullanan oyuncunun asasına düşecektir.


Oyuncu her büyüyü geliştirmek için Yetenekleri kullanırsa, bu kombinasyon daha da ölümcül hale gelir. Confringo ve Glacius, etki alanı yükseltmesine sahip olur ve geliştirilmiş Diffindo aynı anda birden fazla düşmanı kesebilir. Bir düşmanı yakmak, dondurmak ve kesmek son derece etkilidir ve aynı anda bir grup düşmanı idare edebilir.


Accio, Descendo, Incendio ve Glacius Yakın Mesafedeki Çatışmalara Güç KatıyorHem fiziksel hem de elemental olarak muazzam miktarda hasar verirken düşmanlarıyla yakın ve kişisel olmak isteyen oyuncular, Accio, Descendo, Incendio ve Glacius'un iki mor büyü, bir kırmızı büyü karışımından oluşan kombinasyonundan yararlanacak. ve sarı bir büyü.


Bu komboyu kullanan oyuncular, Accio ile düşmanları kendine çekecek, ardından elemental büyülerle ciddi hasar vermeden önce Descendo ile onları yere indirecek. Incendio, yakın mesafeden hedefin yanmasını sağlayan güçlü bir ateş büyüsüdür. Glacius ile eşleştirilen düşman, alev ve don hasarından dolayı hızla sağlığını kaybedecektir.Bir Rakibi Gizlice Alaşağı Etmek İçin Hayal Kırıklığını ve Petrificus Totalus'u KullanınDisillusionment ve Petrificus Totalus teknik olarak savaş büyüleri olmasa da, bir oyuncunun elindeki en güçlü düşman yok etme araçlarından bazılarıdır. Hayal Kırıklığı Büyüsü, oyuncuyu neredeyse görünmez kılar ve eğer bir düşmana ya da büyülü bir canavara gizlice yaklaşabilirlerse , onlara Petrificus Totalus ile vurabilirler.


Ne yazık ki rakipler, Hayal Kırıklığı Büyüsü'nü kullandıktan sonra oyuncuyu keşfederse artık Petrificus Totalus'u kullanamazlar. Yine de, oyuncu düşmanlara gizlice yaklaşma konusunda ustaysa, özellikle de Yeteneklerini gizlilik için harcamışsa, düşman kampının tamamını savaşmadan yok edebilir.Dönüşüm ve Depulso/Kadim Büyü Atışı, Rakibi Patlayıcıya Dönüştürüyor
Dönüşüm Büyüsü, oyuncuların Hogwarts Legacy'de öğrendiği son büyülerden biridir ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde oyunun en güçlü büyülerinden biridir. Büyünün kendisi herhangi bir hasar vermez, ancak oyuncuların nesneleri ve düşmanları dönüştürerek doğalarını tamamen değiştirmelerine olanak tanır.


Dönüşüm, Depulso veya Ancient Magic Throw ile eşleştirildiğinde son derece sağlamdır. Bu büyü kombinasyonu, daha zayıf düşmanları neredeyse anında öldürebilir. Oyuncu Dönüşümü yükselttiyse, hedeflenen düşman patlayıcı bir namluya dönüşecek, esasen bu büyü kombinasyonunun patlatacağı bir bomba haline gelecek ve böylece diğer düşmanlara zarar verecektir.Lanetler ve Avada Kedavra Nihai Yıkıcı GüçtürBu aşırı güçlü büyü kombinasyonu, Hogwarts Legacy'de karanlık sanatları kullanmakta sorun yaşamayanlar için idealdir . Kombinasyon, öldürücü lanet Avada Kedavra'ya odaklanır , ancak yalnızca bir oyuncu Yetenekleri kullanarak onu yükselttikten sonra.


Bu lanetli düşmanlar, oyuncunun Karanlık Sanatlar kategorisindeki Yetenekleri kullanarak onları çeşitli büyülerle lanetleyebileceğini gösteren yeşil bir "X" gösterecektir. Bir oyuncu yeterince düşmanı lanetledikten sonra, yükseltilmiş Avada Kedavra'yı tek bir lanetli düşmana uygulamak aynı anda TÜM lanetli düşmanları hedef alacaktır. Bir oyuncu, tek bir büyü kombinasyonuyla bu zincirdeki tüm kalabalığı öldürebilir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page