top of page

Helldivers 2 Silahlarda Dürbün ve Ateşleme Modu Nasıl Ayarlanır

Arrowhead's Helldivers 2'de gezegenleri verimli bir şekilde kurtarmak için oyuncuların dürbünlerini ve atış modlarını ayarlayarak silahlarına ince ayar yapmaları gerekiyor.Doğru bir atış, Helldivers 2'de bir karşılaşmayı başlatmanın her zaman en iyi yoludur ve Otomatların kafalarını veya Terminidlerin kafataslarını ne kadar iyi çıkarırsanız , Super Earth için bir galibiyet elde etmek o kadar kolay olacaktır. Oyuncuların kullanabileceği çeşitli silahlar arasında, güçlü ateşli silahları emrinizde kullanırken keşfedebileceğiniz daha fazla özellik var.


Mermileri veya lazerleri ateşlemenin dışında, oyuncuların savaş alanında daha fazlasını yapmak için silahlarını değiştirebilecekleri başka yollar da var. Nasıl ince ayar yapılacağını ve doğru ayarların nasıl yapılacağını bilmek, uzaktan hedefleri yakalamayı veya yakın mesafeli savaşa girmeyi kolaylaştırabilir. Helldivers 2'de dürbünü ve atış modunu nasıl ayarlayacağınız konusunda kafanızı karıştırıyorsanız , bu kılavuz tam size göre.


Helldivers 2'de Dürbün ve Atış Modlarını AyarlamaYabancı gezegenlere adım atmanın tehlikelerinden kurtulmak söz konusu olduğunda pek çok konuyu kapsayan eğitimin bir parçası olarak oyuncuların adımlarını erkenden atmasına rağmen oyun, operasyonlar sırasında silah özelleştirmesine dalmıyor.

Bu nedenle dünyanın her yerindeki askerlerin Hellpod'dan çıktıklarında ne yapacaklarını bilmeleri hayati önem taşıyor. Yeni başlayanlar için, Warbond kullanılarak kilidi açılan silahlara bağlı olarak seçilebilecek birkaç seçenek olabilir. Örneğin tabancalar, açılıp kapatılabilen veya otomatik moda ayarlanabilen el fenerleriyle donatılmıştır . Saldırı tüfekleri ve nişancı tüfekleri gibi diğer silahlar, tam otomatik veya yarı otomatik olarak seri ateş edecek şekilde ayarlanabilir . Kapsamlar , uzun mesafeli karşılaşmalara yardımcı olmak için çeşitli yakınlaştırma düzeylerine göre de ayarlanabilir .


Menüyü açmak için, belirli bir silah takılıyken Kare (PS5) veya R tuşunu (PC) basılı tutmanız yeterlidir ; bu, daha sonra o silahın seçeneklerini getirir. Ayarları yapmak için D-pad düğmelerini veya fare tekerleğini ve sağ fare düğmesini kullanarak çeşitli seçenekler arasında geçiş yapın.


Bu sayede takımınızın konfigürasyonlarından en iyi şekilde faydalanabilir ve daha etkili bir şekilde mücadele edebilirsiniz. Nişancı tüfeklerini kullananlar tehlikeden uzak durarak tehlikeli düşmanlara keskin nişancılık edebilir; işlerini daha yakın mesafeden yapmayı tercih edenler ise daha yüksek ateş hızlarına ve nişan alırken daha iyi bir görüş açısına güvenebilirler. Ve gün geceye döndüğünde, herkes kendisine ileriye giden yolu gösterecek bir miktar aydınlanmaya sahip olabilecektir.


İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page