top of page

Helldivers 2 Haritadaki Konumlara Ping Atma ve İşaretleme

Düşmanlara, konumlara ve ilgi çekici noktalara ping atmak Helldivers 2'de özellikle yararlı bir beceridir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.Helldivers 2'de partideki tüm ekip üyeleri arasındaki sürekli iletişim hayati önem taşıyor . İşbirliğine dayalı nişancı oyunu sesli sohbet ve metin tabanlı girişlere sahiptir, ancak bazen oyundaki ilgi çekici noktaları işaretlemek için oyun içi ping sistemini kullanmak çok daha etkilidir. Hızlı uyarılar sağlayarak da çok zaman kazanırsınız.


Bu, özellikle daha yüksek zorluklarda oynarken sahip olunması gereken inanılmaz derecede yararlı bir beceridir . Bazı görevler geceleri gerçekleşirken diğerleri görüşü kısıtlayan duman/gazların bulunduğu gezegenlerde gerçekleşir. Düşman sürüleri her taraftan üzerinize hücum ederken, basit bir ping, ekibe anında belirli bir düşmana odaklanmasını veya destek sağlamasını söyleyebilir.


Maalesef Helldivers 2 , önünüzdeki ve haritadaki düşmanları ve konumları nasıl etiketleyeceğinizi tam olarak anlatmıyor; her ikisi de birbirinden biraz farklı. Yeni oyunculara yardımcı olmak için topluluk tarafından yönlendirilen kurallardan biri olmasa da , ping sistemini anlamak tüm oyuncuların bilmesi gereken bir şeydir.


Helldivers 2'de Düşmanlara ve Hedeflere Ping Nasıl Yapılır?Helldivers 2'de takım arkadaşlarınızın ilgisini çekecek bir noktayı işaretlemek için PlayStation 5/PC'de R1/Q tuşlarına basmanız gerekiyor . Ping atan düşmanlar otomatik olarak kırmızı bir artı işaretiyle işaretlenirken, diğer her şey (binalar, arazi vb.) beyaz bir göz simgesiyle işaretlenir. Onlara tekrar ping atmak, simgeyi iptal edecek ve oyundan kaldıracaktır.


Oyun içi pinglerinizin kaybolmadan önce yalnızca birkaç saniye süreceğini unutmayın. Bu nedenle, yalnızca önemli hedefleri işaretlediğinizden ve takım arkadaşlarınızın kafasını karıştıracak şekilde spam göndermediğinizden emin olun. Bu aynı zamanda , devasa Bile Titan böceğinin hareketleri gibi uyarılar hakkında takım arkadaşlarınızı bilgilendirmek için pinglerinizi yenilemeyi hatırlamanız gerektiği anlamına da gelir .


Helldivers 2'de Mini Haritada Konumlar Nasıl İşaretlenir?PlayStation 5/PC'de Dokunmatik Yüzey/Sekme tuşuna basarak mini haritayı açarak başlayın. Daha sonra haritayı PC'de keşfetmek için farenizi hareket ettirirken sağ tıklama düğmesini basılı tutmanız gerekir. Çıkmadan önce haritanın herhangi bir yerine bir ping yerleştirmek için sol tıklayın.


Helldivers 2'de mini haritada bir konumu işaretlemek için X tuşuna basmadan önce joystick'inizi kullanarak imleci hareket ettirmeniz gereken süreç PlayStation 5'te de aynıdır .


Mini haritanızda konumları işaretlemenizin iki nedeni vardır. İlk olarak, geminiz için Örnekler içerebilecek, yolunuz dışında bulunan isteğe bağlı yerler gibi görüş alanınızın ötesindeki hedeflere ping atmak .


İkinci olarak, mini haritada işaretlenen konumlar, Helldivers 2'de yukarıda belirtilen hareket halindeki ping'lere kıyasla daha uzun süre dayanır . Yalnızca iptal edildiğinde veya onlara ulaştığınızda kaybolacaklar. Bu, Madalyalar için çiftçilik yaparken ortalıktan kaybolduğunuzda ve mümkün olan en kısa sürede çıkarma bölgesine geri dönmeniz gerektiğinde son derece yararlı olur.


İletişim Çarkı


Bir konum veya harita üzerinde ping kullanmak bazen yeterli olmayabilir. A veya B noktasına gitmeyi kabul edip etmediğiniz gibi daha fazla ayrıntı eklemeniz gerekir. Bu, yerleşik sesli/yazılı sohbet veya iletişim çarkı aracılığıyla yapılabilir. Çoğu oyuncu ikincisinde uyuma eğilimindedir.


Helldivers 2, takım arkadaşlarınıza sipariş vermek veya onları bilgilendirmek için söyleyebileceğiniz önceden ayarlanmış ses hatlarına sahiptir. İletişim çarkını açmak için PlayStation 5/PC'de R1/Q tuşunu basılı tutun ve ardından "Evet, Hayır, Beni Takip Et, vb." gibi bir sesli komut seçin. yakındaki tüm takım arkadaşlarına söylemek için. İletişim çarkının geminizde değil, yalnızca halka açık oyunlarda mevcut olduğunu unutmayın.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page