top of page

Grounded: Sap Nerede Bulunur?

Sap, Grounded'daki en temel işçilik bileşenlerinden biridir, ancak neyse ki ne arayacağını bildiğinde onu bulmak kolaydır.Küçültülmüş çok oyunculu hayatta kalma oyunu Grounded şu ana kadar oldukça başarılı oldu ve piyasaya çıktığı ilk günde Steam'in en çok satanlar listesinin üst sıralarına yükseldi. Obsidian'ın yeni hayatta kalma oyununa başlamak ilk başta göz korkutucu görünebilir, ancak bir oyuncu ne arayacağını bilirse birkaç dakika içinde alışabilir.


Her deneyimli hayatta kalma oyuncusunun ilk adımı bu durum için de çok iyi bir adımdır: her şeyi toplayın. Verilen Grounded, sıradan bir banliyö arka bahçesinde , bir tür Honey, I Shrunk the Kids dönüşümünden geçmiş karakterlerin yer aldığı , mevcut malzeme paketi çok çok küçük olanlarla sınırlıdır. Oyuncular hemen çakıl taşlarına ve bitki liflerine erişebilecekler, ancak herhangi bir zanaat projesinde en önemli malzemelerden biri, diğer her şeyi bir arada tutan bağlayıcıdır.


19 Nisan 2024'te Russ Boswell tarafından güncellendi : Bitki özü Topraklanmış'ta hayatta kalmak için hayati öneme sahiptir. Oyuncuların bir dizi farklı şey için Sap'ı ele alması gerekecek, ancak asıl kullanımı, oyuncuların mağaraları keşfetmesine ve Arka Bahçenin en karanlık köşelerinde gezinmesine yardımcı olacak meşaleler de dahil olmak üzere aydınlatma kaynakları oluşturmaktır. Neyse ki Sap, Arka Bahçenin birçok biyomunun her yerinde, sopalara ve diğer nesnelere yapışarak bulunabilir. Oyuncular parçalayabilecekleri büyük Bitki Özü parçalarını bile bulabilirler. Oyuncuların Grounded'da Sap'ı bulmasına daha iyi yardımcı olmak için aşağıdaki kılavuz bir tamamlayıcı videoyla güncellendi.


Sap Nerede Bulunur?


Grounded'ın oyun alanı büyük ölçüde nadiren biçilen çimlerden, birkaç ağaçtan ve dekoratif çalılıklardan oluşur. Karıncalar ve örümcekler yiyecek aramak için bölgede dolaştıkları için oyuncuların tetikte olması gerekir (endişelenmeyin, örümcekler Araknofobi Modu ile özelleştirilebilir ). Çeşitli yerlere yapışan değerli özsuyunun yuvarlak bal-altın topaklarıyla birlikte düşen dallar da çimlerin arasında bulunabilir.


Oyuncu için büyük, yapraksız bir ağaç dalı büyüklüğünde olan her dalın uzunluğu boyunca birden fazla özsu damlası bulunabilir, bu nedenle kaşiflerin bir sonraki adıma geçmeden önce gizli hazineleri kontrol etmek için dalın her tarafını taramaları hayati önem taşır.


Grounded oyuncuların kullanabileceği en hayati araç Kaynak Analizcisidir. Neyse ki, oyuncular oyuna girdiği anda gizemli bir sinyal algılıyorlar ve sinyali takip ederek Field Station'ın simgesel yapısını bulacaklar. Bilgisayarı etkinleştirerek, analiz edilen malzemeye bağlı olarak yeni üretim tariflerinin kilidini açabilen Kaynak Analizcisine erişim kazanırlar. Zamanla yenilenen sınırlı miktarda şarjı vardır.Bitki Özü Tarifleri


Grounded hâlâ erken erişim aşamasında olduğundan , üretim tarifleri listesi nihai değil. Şu ana kadar özsuyu en çok aşağıdaki erken oyun üretim tariflerinde kullanışlıdır:


Göz bandı

Korsanlar bir gözüne gece görüşünü korumak için göz bandı takarlardı. Grounded'da bunu yapmayacak ama harika görünüyor. Bu, oyunda kilidi açılabilen birçok kozmetik öğeden sadece bir tanesidir.


Gerektirir: Fiber Bandaj x2, Bitki Özü x1, Dokuma Fiber x1


Fiber Bandaj

Bir başka maceranın vazgeçilmezi. Zamanla sağlığına kavuşur.

Gerektirir: Bitki Lifi x3, Bitki Özü x2


Bitki Lambası

Sabit bir ışık kaynağı.

Gerektirir: Kuru Çim Parçası x2, Dal x2, Bitki Özü x3


Meşale

Oyuncular karanlık alanlarla karşılaştıklarında navigasyon için meşaleler gereklidir.

Gerekenler: Kuru Çim Parçası x3, Bitki Özü x1, Dal x2, Dokuma Lif x2


Tezgah

Grounded'da tezgah olmadan pek çok işçilik mümkün değildir .


0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page