top of page

Genshin Impact Chenyu Vadisi'ndeki Tüm Gizli Sandıklar Nerede Bulunur?

Liyue'deki yeni bölge Chenyu Vale, Genshin Impact oyuncularının bulabileceği birçok gizli sandıkla dolu. İşte her birinin tam konumu.Chenyu Vale, Genshin Impact'in Liyue ülkesindeki bir bölgedir . Alan, Lantern Rite 4.4 güncellemesiyle piyasaya sürüldü ve oyuncuların keyif alabileceği yeni bir patron ve karakterler sunuyor. Bölge, ustalık alemine olan derin bağlantısı ve ülkeye yayılmış birçok bulmacayla tanınıyor.


Oyundaki tüm bölgelerde olduğu gibi Chenyu Vale'de de oyuncuların kolayca gözden kaçırabileceği çok sayıda gizli sandık ve bulmacalar bulunuyor. Bölgede, çoğu yer üstü haritasında yer alan 22 adet gizli sandık bulunmaktadır. 22 sandığın tamamını bulmak için bu kolay rotayı takip edebilir ve oyunun sunduğu ek primogemlerin keyfini çıkarabilirsiniz.


Gizli Sandık 1İlk gizli sandık bölgenin kuzeydoğu ucunda bulunmaktadır. Eğer oradaki ara noktaya ışınlanırsanız, bazı hayvanlarla karşılaşıncaya kadar kıyı boyunca koşmanız yeterli. Bölgede bazı köpekler olacak ve siyah beyaz olanın yanında 'Dig' yazısı bulunacak. Sandığı almak için düğmeye tıklayın.


Gizli Sandık 2Kuzeydoğudaki aynı ara noktaya tekrar ışınlanabilir ve güneybatıya, harabelere doğru koşabilirsiniz. Harabelerde, etrafta dolaşan bazı NPC'leri ve bir çadırın yanında Chili Pepper adında bir çöp canavarını göreceksiniz . Jueyun Chili fabrikasının yakınında tıklayabileceğiniz bir 'Kaz' işareti olacak ve buradan ortak bir sandık alabileceksiniz.


Gizli Sandık 3Öncelikle Qiaoying Köyündeki Yedi Heykeli'ne ışınlanın ve batıya, rıhtıma doğru ilerleyin. Orada Bandit adında bir pelikan bulacaksınız ve kuşla etkileşime girdikten sonra size bir parça balık verilecek. Balık parçasını aldıktan sonra Qiaoying Köyü içindeki ikinci konuma gidin ve bölgenin güneyinde Sir Pouncealot adında turuncu bir kedi bulun.


Sör Pouncealot'a balığı verdikten sonra, onu bir ağacın altındaki bir yere kadar takip etmeniz yeterlidir; bir Zarif Sandık bulacaksınız.


Gizli Sandık 4Bir sonraki sandık, çay arazisindeki Qiaoying Köyü'nün derinliklerinde gizli . Çay çalılığının kuzeyine doğru ilerleyin ve tıklayabileceğiniz bir 'Kaz' tabelasını bulacaksınız. Çalılık, merdivenin tam karşısındadır ve tamamlanması küçük bir zorluk olacaktır. Bunu yaptıktan sonra gizli zarif sandığı alabilirsiniz.


Gizli Sandık 5Lingmeng Dağı'ndaki bu gizli sandık aslında bir kulübenin çatısında bulunuyor. Toplanacak bazı sarı küreler olacak ve bunu yaptıktan sonra oyunculara bir sandık ve bir Ruh Küresi verilecek. Konuma ulaşmak için uçurumun karşısındaki ara noktaya ışınlanabilir ve yarık boyunca güneybatıya uçabilirsiniz.


Gizli Sandık 6Bu sandık Lingmeng Dağı'nın kuzeyinde, haritanın biraz kenarına yakın bir yerde bulunabilir. Dağın kuzeyinde, yolun yakınında bulunan ışınlanma geçiş noktasına gidebilir ve ardından diğer taraftaki uçuruma ulaşmak için uçabilirsiniz.

Kuzeye dönüp kameranızı uçuruma doğru açarsanız, havada birkaç metre yukarıda bir Ruh Sazanı olacaktır . Ona tutunun ve uçurumun kenarında gördüğünüz hayvan grubuna doğru uçun. Hayvanları öldürmeyin. Ortadaki kayanın üzerinde durup bu iki keçinin sincaplarla birlikte “aşklarını” paylaşmalarına tanık olmanız yeterli. Hemen ardından ortak bir sandık talep edebileceksiniz.


Gizli Sandık 7Bir sonraki gizli sandık da aynı dağın batı yakasındaki ikinci kulübededir. Kuzey ucunda ona doğrudan dik olan ara noktaya ışınlanabilir ve daha önce yaptığınız gibi uçabilirsiniz. Ancak dikkatli olun, çünkü bu kez bir grup sincap küçük bir toplantı yapacak. Eğer çok yavaş acele ederseniz, onlar da kaçarlar ve siz de günlük sıfırlamayı beklemek zorunda kalırsınız. O halde hızlı davranın ve Ortak Sandığı elde etmek için hepsini öldürün.

SPD'nizi artırmak için Anemo karakterlerini ve parti bölgedeyken hayvanları uyarmayan Aloy gibi bir karakteri kullanabilirsiniz .


Gizli Sandık 8Bu sandık Yilong İskelesi yakınındaki şelalenin dibinden elde edilebilir. Bölgedeki iki ara noktadan birine ışınlanabilir ve şelalenin sağ tarafına doğru süzülebilirsiniz. Suda pırıl pırıl bir dalgalanma fark edeceksiniz ve üzerinde tıklayabileceğiniz bir "araştırın" işareti var. Üzerine tıkladığınızda, şelalenin içinden yukarıya ve tepede bekleyen Ortak Sandık'a doğru ilerlemek için bir Ruh Sazanı kullanacaksınız.


Gizli Sandık 9Bu sandık biraz daha uzakta, çünkü aslında haritanın kuzey ucuna doğru terk edilmiş bir adada. Daha önce kullandığınız Yilong Wharf ara noktasına veya uçurumun tepesindeki Yukarı Vale ara noktasına ışınlanabilirsiniz . Her ikisi de adaya aynı mesafeyi paylaşıyor; burada bir teknenin enkazını bulacaksınız ve bir miktar hazine kazma fırsatı bulacaksınız.


Gizli Sandık 10Yilong Rıhtımı, Chenyu Vale'deki ana şehirlerden biridir ve Üçüncü Huang adlı yaşlı bir adamın yakınında gizli bir mekanizma vardır. Direklerden birinin yakınında parlayan bir nokta olacak ve sandık ancak üzerinde durursanız fırlayacak. Sandığı açmak çok uzun sürerse sandık kaybolacak ve her şeye yeniden başlamanız gerekecek.

Sandığı doğrultmak ve onu yeterince hızlı açmak için Xiao ve Kazuha gibi Anemo karakterlerini kullanabilirsiniz .


İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page