top of page

Final Fantasy Moogle Masa Oyunu Duyuruldu

Square Enix, klasik PlayStation 2 RPG Final Fantasy 12'deki karakterlerden ilham alan yeni moogle temalı masa oyununu tanıtıyor.Square Enix, beğenilen PS2 oyunu Final Fantasy 12'deki karakterlerden esinlenen moogle temalı masa oyununu resmi olarak tanıttı . Bu kesinlikle bazı hayranların umduğu abartılı Final Fantasy 12 yeniden yapım duyurusu değil . Ancak en azından Square Enix'in Ivalice dünyasını ve onun içinde yer alan oyunları tamamen unutmadığını hatırlatmak isteriz.


Daha popüler kardeşi Final Fantasy 7'nin aksine , Final Fantasy 12 alt serisi son yıllarda biraz yol kenarındaydı. Hayranların Ivalice ülkesine dönme şansı bulduğu son sefer , popüler MMO Final Fantasy 14: A Realm Reborn'un ikinci genişleme paketi Stormblood'du . Bu 2017'de piyasaya sürüldü, dolayısıyla Square Enix'in Final Fantasy 12'yi düzgün bir şekilde yeniden ziyaret etmesinden bu yana bir süre geçti . Ne yazık ki oyuncuların, eskimeyen PS2 RPG'nin yeni haleflerini alabilmeleri için birkaç yıl daha beklemeleri gerekebilir . Bununla birlikte, Japon yayıncılarda olduğu gibi, hayranların en azından sabırsızlıkla bekleyecekleri yeni Final Fantasy temalı ürünler akışı var. Square Enix'in son duyurusu özellikle bazı Final Fantasy 12 hayranlarının hoşuna gidecek gibi görünüyor.


Square Enix, şu anda sevimli moogle sanat eserleri sıkıntısı çekmeyecek yeni bir Final Fantasy 12 temalı masa oyunu yarattığını duyurdu . Geçici olarak Final Fantasy: The Six Moogle Siblings' Mob Hunt adını taşıyan söz konusu masa oyunu , 27-28 Nisan tarihleri ​​arasında Japonya'nın Tokyo kentinde düzenlenecek olan Game Market 2024 Bahar etkinliğinde gösterilecek. Kongrede masa oyunu için bir deneme oturumu düzenlenecek, bu da ziyaretçilerin halka açıklanmadan önce oyunu kendileri deneyebilecekleri anlamına geliyor.


12 Temalı Yeni Bir Final Fantasy Masa Oyunu Yakında GeliyorSquare Enix , Final Fantasy Ivalice Alliance temalı masa oyununun nasıl oynanacağına dair pek fazla ayrıntı sunmadı . Ancak sette kullanılacak altı kartın görselleri yayınlandı. İngilizceye çevrilen bu kartlarda şunlar yazıyor:


  • Montblanc: [Oyun bittiğinde] Galibiyette +2VP

  • Van (diğer adıyla Vaan): [Yüz tarafı] Bu kart, sıra size geldiğinde diğer alanlara taşınabilir.

  • Morbol (diğer adıyla Malboro): [Oyun bittiğinde] Oyun bittiğinde orijinal gücü 7 veya daha fazla olan kartlara bir yorgunluk jetonu yerleştirin.

  • Hurdy: [Yüz tarafı] Bir kart çekin ve ardından elden destenin en altına bir kart gönderin.

  • Panelo (aka Penelo): [Oyun bittiğinde] Bu alandaki tüm yorgunluk jetonlarını kendi kartlarınızdan çıkarın. Gelecekte artık yorgunluk belirteçleri yerleştirilemez.

  • Pylraster: Kartlardaki tüm [Oyun bittiğinde] metnini geçersiz kılın.


Square Enix, masa oyununun İngilizce dilinde yerelleştirilip yerelleştirilmeyeceğinden bahsetmemiş olsa da, The Six Moogle Siblings'in eninde sonunda Batı'ya gitme ihtimali oldukça yüksek. Diğer Final Fantasy masa oyunu uyarlamaları resmi İngilizce çevirilerini aldı, dolayısıyla bunun da öyle olması muhtemel. Bu arada hayranlar, Final Fantasy 12 temalı masa oyununun tasarımcısı Seiji Kanai tarafından yapılan benzer bir kart oyunu olan Love Letter'ı deneyebilir . Bu şekilde, yakın gelecekte piyasaya sürüldüğünde The Six Moogle Siblings'den neler bekleyeceklerine dair bir fikir edinebilirler .

0 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page