top of page

En Gerçekçi 7 İnşaat Oyunu

Bu inşa oyunları inanılmaz derecede sürükleyicidir ve derinlemesine gerçekçiliğe sahiptir, oyuncuların farklı yapılar oluşturmasına olanak tanır.  • İnşaat oyunları, oyuncuların gerçekçi ve sürükleyici tasarımlar oluşturmasına olanak tanır; bazı oyunlar tema parkları, ortaçağ köyleri ve Mars kolonileri gibi temalara odaklanır.

  • Planet Coaster ve Planet Zoo gibi oyunlar, hız trenleri, oyuncaklar, yaşam alanları ve manzaralar tasarlamak için sezgisel ancak karmaşık araçlar sunarak çarpıcı ve gerçekçi yaratımlar sağlar.

  • House Flipper, oyuncuların evleri yenilemesine, temizlik ve termitler gibi sorunlarla ilgilenmesine ve modern mobilya ve dekorasyonla iç tasarım fırsatları sunmasına olanak tanıyor.


Oyuncuların bir şekilde tasarım yapmasına ve inşa etmesine olanak tanıyan yapım oyunları veya oyunlar son derece popülerdir ve bu oyunlara aşık olan oyuncular genellikle yaratımlarını mükemmelleştirmek için yüzlerce saat harcarlar.


Minecraft gibi bir oyun en popüler inşaat oyunu olsa da diğer inşaat oyunları ya en son modern grafiklerle ya da ayrıntılı tasarım mekanikleriyle gerçekçiliği hedefler. Bu oyunlar, en yetenekli oyuncuların gerçek dünyada kendilerine yakışan şaheserler yaratmasıyla, oyuncuların yapılarında hem gerçekçilik hem de kendilerini kaptırmaya çabalamalarına olanak tanıyor.


7

Gezegen Hız treni  • Platformlar: PC, macOS, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5


Planet Coaster önde gelen tema parkı oyunudur ve Frontier Developments'ın diğer büyük inşaat oyunu Planet Zoo'dan biraz daha eski olmasına rağmen grafikleri hala onu piyasadaki en gerçekçi inşaat oyunlarından biri haline getirmektedir.


Doğal olarak, oyunun asıl çekiciliği en iyi hız trenlerini ve oyuncakları tasarlamaktır ve oyuncular bunu mümkün kılan sezgisel ama karmaşık araçların keyfine varacaklar. Oyuncular daha sonra tema parkları için çarpıcı arka planlar ve tesisler oluşturabilirler ve ayrıntılar üzerinde yeterince çaba harcadıklarında gerçekçi sonuçlar elde edeceklerdir.


6

Medieval Dynasty  • Platformlar: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5


Medieval Dynasty , başlangıçta ortaçağ dünyasında hayatta kalmayla ilgili bir oyundur, ancak oyuncular kısa süre sonra kendilerini kendi hareketli köylerini inşa etmeye ve yönetmeye odaklanırken bulacaklar . Oyun birinci şahıs bakış açısıyla oynanır ve gerçekçi grafiklerle anında en sürükleyici inşaat oyunlarından biri haline gelir.


Binaların kendisinde çok fazla özelleştirme olmasa da oyuncular köyleri için gerçekçi ve doğal düzenler oluşturabilir ve bunların mevsimlere göre nasıl değiştiğini izleyebilir.


5

Hayatta kalan Mars  • Platformlar: PC, macOS, Linux, Xbox One, PlayStation 4


Teknik olarak bir bilim kurgu şehir kurma oyunu olmasına rağmen , Surviving Mars yine de genel olarak gerçekçidir ve bir gün insanlık, oyuncuların oyunda inşa ettiği kolonilere benzer bir şey görebilir. Surviving Mars, her çekimde Mars'ın büyüleyici arka planına sahip güzel grafikler sunarak oyuncuların tamamen oyunun içine girmelerine olanak tanıyor.


Bir hayatta kalma oyunu olarak oyuncuların neyi, nerede inşa edecekleri konusunda dikkatli düşünmeleri, aynı zamanda kaynak yönetimi ve finans konularında dikkatli olmaları gerekiyor. Ayrıca koloniler için gerçekçiliği artıran ölümcül kum fırtınaları gibi birçok tehlike de var.


4

Ostriv  • Platformlar: PC, macOS, Linux


Ostriv , 18. yüzyıldan kalma bir Ukrayna kasabasında vali rolünü üstlenen oyuncularla şu anda mevcut olan en iyi tarihi şehir kurma oyunlarından biridir . Diğer şehir kurma oyunları genellikle işin yönetim yönüne büyük önem verirken, Ostriv daha çok inşaat ve tasarım tarafıyla ilgilidir ve oyuncuların hayallerini daha kolay gerçekleştirebilmelerini sağlar.


Oyun, oyuncuların kırsal binalar kadar önemli olan tarlalarla inanılmaz derecede gerçekçi ve iyi düşünülmüş düzenler oluşturmasına olanak tanıyor. Oyunun tek dezavantajı, geliştirme sürecinin hala erken erişim aşamasında olması, yani oyuncuların bazı sorunlarla karşılaşabileceği anlamına geliyor


3

Cities: Skylines  • Platformlar: PC, macOS, Linux, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

Devam oyunu çıkana kadar Cities: Skylines , modern dünyada geçenler arasında kesinlikle en gerçekçi şehir kurma oyunuydu . Oyuncuların yarattığı şehirler gerçek dünyadan alınmış gibi görünmekle kalmayacak, aynı zamanda onları yönetmenin neredeyse gerçek hayatta olduğu kadar zorlayıcı olduğunu da görecekler.


Cities: Skylines'ta şehir yaşamının her yönü düşünüldü ve oyuncuların kendilerini tamamen kaptırmalarına, hatta belki de dünyanın her yerinden gerçek şehirleri yeniden yaratmalarına olanak tanıdı.


2

House Flipper  • Platformlar: PC, macOS, Linux, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Mobil


House Flipper, tadilatçı rolünü üstlenen oyuncularla ev inşa etme ve tasarlama konusunda kesinlikle en iyi oyunlardan biridir . Oyuncular köhne ve yıpranmış evleri satın aldıktan sonra, bunları kâr amacıyla satmadan önce onarıp yenileyebilirler.


Bir evin yenilenmesi sürecinin tamamı inanılmaz derecede gerçekçidir; oyuncuların önce temizlik yapması ve termitler gibi sorunlarla uğraşması gerekir. House Flipper'ın iç tasarımına gelince , oyuncular üzerinde çalıştıkları evleri modern ve özel mobilya ve dekorasyonla tamamen dönüştürebilirler.


1

Planet Zoo


  • Platformlar: PC


Oyuncular gerçekçi ve sürükleyici bir hayvanat bahçesi tasarlamak, inşa etmek ve yönetmek istiyorsa Planet Zoo'dan daha iyi bir oyun yoktur . Oyuncular, yaşam alanları ve manzaraları için çarpıcı manzaralar şekillendirirken aynı zamanda gerçekçi hayvan evleri, mağazalar, restoranlar ve çok daha fazlasını tasarlayarak mimari becerilerini de geliştirebilirler.


Oyuncular hem temel oyunda hem de ücretli DLC'de sayısız varlığa erişebilir ve bu da onların inanılmaz derecede ayrıntılı tasarımlar yapmalarına olanak tanır. Oyuncular, Steam Atölyesi'ne erişim sayesinde diğer oyuncular tarafından oluşturulan, bazıları yüzlerce küçük parçadan oluşan Planları da indirebilirler. Planet Zoo'daki hayvanlar da gerçekçi görünüyor, bu da sürüklenmeye yardımcı oluyor.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Comments