top of page

Dragon Ball'da Tüm Zamanların En Güçlü Süper Saiyan'ı Kimdir?

Bugünlerde herhangi bir Saiyan Süper Saiyan'a dönüşebilse de, yalnızca biri formdayken en iyisi olarak adlandırılacak kadar yetkin.Dragon Ball hayranları bir tür soru sormayı sever - en güçlü kim? Cevap genellikle karakterler yeni güçlendirmeler kazandıkça veya güçlü yeni düşmanlarla karşılaştıkça değişir. Hal böyle olunca da hikaye ilerledikçe en güçlü karakter sürekli değişiyor. Örneğin, Saiyan'lar, kimin en yüksek Süper Saiyan seviyesine ulaştığına göre genellikle birbirlerine karşı tartılırlar. Ancak, iki Saiyan aynı seviyeye ulaştıysa, bu değerlendirmenin bir önemi yoktur. Hangi Saiyan'ın daha güçlü olduğunu anlarken, performanslarını Süper Saiyan gibi aynı formdayken ölçmek en iyisi olacaktır.


İlk başta, en güçlü Süper Saiyan'ı bulmak zor görünebilir. Herkesin bildiği kadarıyla, formu kim kullanırsa kullansın, form yalnızca 50x çarpanı veriyor. Ek olarak, en güçlü Süper Saiyan, Süper Saiyan dönüşümüne sahip en güçlü kişi olmalıdır. Bununla birlikte, Süper Saiyan'ın nasıl çalıştığına dair, formun nasıl kullanıldığına bağlı olarak bir Saiyan'ı diğerinden daha güçlü kılabilecek incelikler vardır. Bu nüansları anlamak, onu kullanırken hangi Saiyan'ın en güçlü olduğunu anlamanın en iyi yolu olacaktır. Formu en iyi anlayan ve tam potansiyelini nasıl ortaya çıkaracağını bilen biri olmalılar.


Dragon Ball Z'deki En Güçlü Süper Saiyan Kimdi?


Süper Saiyan'ın başlangıçta gücün zirvesini temsil ettiği varsayılıyordu. Bu efsanevi varoluş durumuna ulaşan herhangi bir Saiyan, yoluna çıkan herkesi yerle bir edecek yenilmez bir savaşçı olacaktı . Formun bu şekilde anlaşılması, sınırlarını test etmeye veya aşmaya çok az ihtiyaç olduğu anlamına geliyordu.


Androidler, Süper Saiyanların nihai yaşam formları olmadığını kanıtladıktan sonra, Saiyanlar bunun ötesinde bir form bulmak için kendilerini zorladı. Süper Saiyan bariyerini kırmaya çalışırken, orijinal Süper Saiyan formunun varyasyonları keşfedildi. Bu arayış, Saiyanları farklı zamanlarda en güçlü Süper Saiyan olmaya yöneltti.


Vegeta ve Trunks, bir Powerhouse durumu aracılığıyla Süper Saiyan formundan daha fazla çıktı almaya çalıştı. Bu, Vegeta'yı Süper Saiyan Derece 2'ye ve Trunks'u Süper Saiyan Derece 3'e götürdü. Her ikisinin de daha fazla saldırı yeteneği vardı, ancak aynı zamanda kaslarını tıkadılar ve kendilerini yavaşlattılar. Bu dereceler nihayetinde savaş için fazla pratik görülmedi.


Goku ve Gohan, Super Saiyan Full Power adlı dördüncü sınıfı keşfetti. Saiyanların aradığı ideal güç ve hız karışımıydı. Gohan bariyeri aşıp Super Saiyan 2 olmadan önceki Super Saiyan'ın son sınıfıydı .


Süper Saiyan dönüşümündeki atılımlar uzun süre bir daha bulunamayacaktı. Saiyanlar bunun yerine birbirlerinden daha iyi performans göstermek için Süper Saiyan'ın ötesindeki formlara ve eğitime güvendiler. Süper Saiyan, Yükselmiş bir Süper Saiyan veya üstü olabilecek herkes için modası geçmişti. Bu dönemden en güçlü Süper Saiyan'ı belirlemek zor olacaktır.


Super Saiyan dönüşümündeki bir sonraki gelişme, Battle of Gods filmi yayınlandığında geldi. Bir Süper Saiyan Tanrısı haline gelen Goku, içgüdüsel olarak bir tanrının gücünü Süper Saiyan formuna kanalize etmeyi öğrendi. Aniden, Goku'nun Süper Saiyan formu, onu kendisinin veya Saiyan arkadaşlarının bir Süper Saiyan 2 veya hatta bir Süper Saiyan 3 olarak olduğundan daha güçlü hale getirebilirdi. Bu, teknik olarak Goku'yu Dragon Ball Z'den çıkan en güçlü Süper Saiyan yaptı.


Dragon Ball Super'deki En Güçlü Süper Saiyan Kimdir?


Tabii ki, Goku tanrısal ki'yi kontrol etmeyi öğrendiğinde, Vegeta hemen onu takip etti. Buradan, en güçlü Süper Saiyan'ı bulmak, bu iki rakip arasında kimin daha güçlü olduğuna dair bir tartışmaya kolayca yönlendirilebilir. Bununla birlikte, Vegeta'nın kısa süre önce Goku'dan daha güçlü olduğu önerildi ve eğitimine daha erken başladı, bu yüzden bu noktada hafif bir üstünlüğü olabilirdi. Bununla birlikte, Dragon Ball Super zaman çizelgesinin bu bölümü, Goku ve Vegeta'nın birbirine kıyasla gücünün belirsiz tutulduğu birçok bölümden biridir.


Dragon Ball Super'in başlangıcında Goku ve Vegeta'nın karşılaştırılabilir Süper Saiyanlar olduğunu varsayarsak , bir Saiyan Universe 6 Saga'da ikisini de geride bırakabilirdi. Vegeta, Cabba'yı bir Süper Saiyan olmaya ilk kez zorladığında, Evren 6 savaşçısı, şiddetli bir saldırıyla Saiyan prensini geri püskürttü; kavga sonunda Vegeta'nın Cabba'nın yapamadığı bir Süper Saiyan Mavisine dönüşmesiyle çözüldü. Bununla birlikte, Vegeta'nın değerlendirmesine göre, o ve Cabba aynı formda olduklarında eşit şekilde eşleşiyorlar, bu Süper Saiyan için de geçerli olabilir.


Dragon Ball Super, Güç Turnuvası sırasında birkaç Süper Saiyan daha tanıttı. Caulifla'nın Süper Saiyan formu özel bir şey değildi ama Kale'ninki olabilirdi. Efsanevi bir Süper Saiyan'a mı yoksa Süper Saiyan'ın başka bir varyasyonuna mı dönüştüğüne bağlıdır; anime bunu asla belirtmedi, ancak birincisine yaslandığı ima ediliyor. Kale'nin formu hala Süper Saiyan olarak adlandırılabilirse, formu kullanımı o ana kadarki en iyisi olabilir.


Ancak, Süper'den çıkan en güçlü Süper Saiyan, Broly'di. Onun dönüşümü, Süper Saiyan Mavisi formlarındayken bile Goku ve Vegeta ile savaşmak için yeterliydi. Onu yenmek için Fusion'a güvenmeleri gerekiyordu.


Güçlendirmeler En Güçlü Süper Saiyan'ın Kim Olduğunu Nasıl Etkiler?


En güçlü Süper Saiyan tartışmasına başka bir karmaşıklık katmanı ekleyen Füzyon ve Efsanevi Süper Saiyanlardan bahsetmişken. Super Saiyan, diğer güçlendirmeler ve dönüşümlerle eşleştirilerek teknik olarak daha güçlü hale getirilebilir.


Örneğin Süper Saiyan Mavisi, ileri bir aşamadan ziyade Süper Saiyan'ın bir çeşididir. Bir Süper Saiyan tanrısal ki'nin kullanımında ustalaştığında elde edilir. Bu, Süper Saiyan ve Süper Saiyan Tanrı'nın bir melezidir. Süper Saiyan formu olarak sayılırsa, tartışma Goku ve Vegeta arasında kimin daha iyi olduğuna döner. Broly'nin Efsanevi Süper Saiyan dönüşümü, Süper Saiyan'ın bir başka ince varyasyonudur.


Hesaplanacak Füzyonlar da var. Gogeta veya Vegito gibi kaynaşmış bir varlık, Süper Saiyan'a giderlerse Broly'yi geride bırakırdı. Mavi ve Efsanevi formlar hala Süper Saiyan olarak kabul edilebiliyorsa aynı mantık geçerlidir.

Herhangi bir ek güçlendirme içermeyen ham Süper Saiyan formuysa, en güçlü kullanıcı Broly'dir. Takviyelere izin verilirse, Goku ve Vegeta'nın Füzyonlarından biri en iyi Süper Saiyan kullanıcısı olacaktır; Gogeta onların en son Fusion'ıydı, ancak Potara Fusion Vegito'ları teorik olarak daha güçlü olmalı. Her halükarda, Saiyanların sürekli olarak yeni zirvelere ulaşma çabaları, Süper Saiyan formlarını yeni seviyelere taşımaya devam edecek.97 görüntüleme1 yorum

1 Comment


Nilay Deniz FC
Nilay Deniz FC
Aug 18, 2023

Bilgilendirme için teşekkürler

Like
bottom of page