top of page

Don't Starve Together En Zorlu Bosslar

Don't Starve korkunç yaratıklarla dolu, ancak hepsini öldürmek veya onlardan kaçmak kolay değil; bunlar oyundaki en zorlu yaratıklardan bazıları.The Constant'ta her şey aslında oyuncuyu öldürmeye çalışıyor. Hayatta kalmaya yardımcı olabilecek inanılmaz pasif çeteler olsa da çoğu canlının tehlikeli olduğu düşünülmelidir . Arılardan Sivrisineklere, Av Köpeklerinden Kurbağalara kadar Don't Starve dünyası korkunç bir yer. Neyse ki farklı biyomlarda oyuncuların biraz daha uzun süre hayatta kalmalarına yardımcı olacak bol miktarda kaynak var. Donanım ve yapılara yönelik savunma öğeleriyle oyuncular kendilerini korumak için büyük haritanın etrafında evler yapabilirler. Savaşı düşmana taşımak isteyenler için saldırı teçhizatının yanı sıra.


Bazı çetelerin üstesinden gelmek diğerlerinden daha kolay olduğundan, oyuncular nelere dikkat etmeleri gerektiğini bilmelidir. Ve çok oyunculu sürüm Don't Starve Together'da dünya patronları ve bu moda özel benzersiz çeteler bulunurken, tek oyunculu sürümde ilk önce odaklanılacak yeterli sayıda çete var. Bu çetelerin tümü hem tekli hem de çok oyunculu versiyonda görülüyor, dolayısıyla biraz farklı istatistiklere sahip olacaklar. Bunlar Don't Starve'da uğraşmak zorunda kalacakları en zorlu çetelerden bazıları .


6

Örümcek KraliçeSağlık

1.250 ( DST: 2.500)

Zarar

80

Yetenek

Örümcekler doğurur

Yağma

4 Canavar Eti, 4 İpek, Örümcek Yumurtası, Örümcek Şapkası

Bir boss canavar olarak kabul edilen bu kötü örümcek, tek oyunculu versiyonda 1.250 sağlığa ve her saldırıda 80'lik zorlu bir hasara sahiptir. Keskin pençelerini ve dişlerini kullanarak tırmalamak ve ısırmak için saldırır. Oyuncular yeterince yakına dolaşırsa 3. Seviye Örümcek Yuvası yakınında bulunabilir ve ortaya çıktığında her 20 saniyede bir örümcek doğurur.


Don't Starve Together için Kraliçe iki kat daha hızlı, yani her 10 saniyede bir örümcek doğuracak ve 2.500 civarında çok daha fazla sağlığa sahip olacak. Ancak iki dünya arasında bunların dışında pek bir fark yoktur.


5

GeyikloplarıSağlık

2.000 ( DST: 4.000)

Zarar

75'ten Oyunculara 150'den Mob'lara

Yetenek

Yapıları ve ağaçları yok eder DST/RoG düşmanları dondurabilir

Yağma

8 Et, Deerclops Göz Küresi ( DST: Deerclops Mermer Heykeli taslağı)


Bu boss canavar, dünya aksi şekilde özelleştirilmediği sürece yalnızca Kış aylarında aktiftir. Tek oyunculu versiyonda 2.000, çok oyunculu versiyonda 4.000 gibi yüksek bir hasara sahiptir ve oyunculara 75 hasar verir. Her şeye karşı saldırgandır ve onu kolayca öldürebilir. Ne yazık ki korkunç bir düşman olmasının yanı sıra, korkunç görünümü nedeniyle karakterlerin akıl sağlığını da tüketebilir .


Çok oyunculu versiyonda, oyuncular Kış Bayramı sırasında Deerclops'u görme şansına sahip olacak ve bu da görünüşünü daha karanlık bir temaya dönüştürecek.


4

Ağaç koruyucusuKısa Sağlık

1.400 ( DST: 2.100)

Düzenli Sağlık

2.000 ( DST: 3.000)

Uzun Sağlık

2.500 ( DST: 3.750)

Kısa Hasar

105

Düzenli Hasar

150

Yüksek Hasar

186 ( yaz saati: 187,5)

Yağma

Canavar Eti, 6 Yaşayan Kütük

Bu boss canavar, boyutlarının çeşitliliği nedeniyle pek çok özelliğe sahiptir ve bir boss olarak kabul edilse de tarafsız bir yaratıktır. Bu çeteler, yakındaki yaprak dökmeyen bitkiler kesildiğinde Yaprak Dökmeyenlerden oluşur. İlk başta ağaçları kesen kişiye karşı düşmanca davranırlar, ancak oyuncular yakınlara yeni ağaçlar diktiklerinde sakinleşebilirler.


Ağacın büyüklüğüne bağlı olarak ne kadar sağlık ve hasara sahip olduğu belirlenir. Çok oyunculu modda bu Treeguard'lar arasındaki tek fark, farklı istatistiklerdir ve bu çok büyük bir fark değildir.


3

Geyik/KazSağlık

3.000 ( DST: 6.000)

Zarar

Oyunculara 75 Çetelere 150

Yetenek

Oyuncunun silahını bırakmasını sağlayacak kornalar

Yağma

6 Et, 2 Baget, 3-5 Tüy ( DST: x3.6 daha fazla Tüy, Mermer Geyik/Kaz heykeli taslağı)

Goose olarak da bilinen Moose, Reign of Giants DLC'deki dört devden biridir, dolayısıyla çok oyunculu versiyona sahip olan oyuncular oyunu satın alırken bu sürüme ücretsiz olarak sahip olacak, ancak Do n't Starve oyuncularının onu satın alması gerekecek.


İlkbaharda 2-4 gün civarında ortaya çıkma şansı vardır. Bilim Makinesi, Paratoner, Güveç Çömleği vb. gibi üçten fazla yapı birbirine oldukça yakın inşa edilmiştir. Birlikte Açlıktan Ölmeyin için yuvalama olacaktır. Geyik/Kaz alanları zaten yaratılmıştır ve her baharda buraların işgal edilme şansı olacaktır.


2

Taşıyıcı


Sağlık

3.000 ( DST: 6.000)

Zarar

Oyunculara 100 Çetelere 200

Yetenek

Yemek yer ( DST: her 45 saniyede bir tüy döker)

Yağma

8 Et, Kalın Kürk ( DST: Mermer Taşıyıcı Heykeli taslağı)

Reign of Giants DLC'sindeki bir diğer dev olan Bearger, sonbaharda yiyecek ararken ortaya çıkan güçlü bir çetedir . Ne yazık ki, yaratık ister yerdeki ister saklanmış olsun yiyecekleri kapacak ve bu da onu inanılmaz bir baş belası haline getirecek. Arı Kutuları da taşıyıcıların ilgisini çekiyor.


Yaratık yiyecek için kavga ederken, eğer oyuncuların etrafta yoksa, Taşıyıcı pasif olarak oyuncuyu takip edecek. Dövüş sırasında, eğer Taşıyıcı yiyecek yerse, karakterleri iyileştirdiği kadar devi de iyileştirir . Çok oyunculu versiyonda Taşıyıcı, kışkırtılmadıkça saldırmaz.


1

Kadim MuhafızSağlık

2.500 ( DST: 10.000)

Zarar

100

Yetenek

Engelleri aşar

Yağma

8 Et, Muhafız Boynuzu, Süslü Sandık ( DST: Antik Muhafız Mermer Figürü Taslağı)


Bu dev yaratık aynı zamanda bir patron olarak da kabul edilir ve haklı olarak oyundaki en büyük çetelerden biridir. Tek oyunculu versiyonda oyuncular, yalnızca 2.500 sağlığa sahip olan ancak 100'lük muazzam bir hasar veren ve onu çok zorlu bir çete haline getiren bir yaratıkla uğraşmak zorunda kaldıkları için biraz şanslılar . Kadim Muhafız, Harabeler Bölgesi Labirenti'nde bulunabilir. Yaratık, Clockwork Rook'a benzer şekilde oyunculara hücum edecek, ancak aynı zamanda oyuncular yakın dövüş menzilindeyse ek bir saldırıya da sahip olacak.


Ancak çok oyunculu versiyonda oyuncular o kadar şanslı değil. Toplam 10.000 sağlık miktarıyla oyuncuların önünde çok daha fazla iş var. Bununla birlikte, oyuncular yaratığın iki aşaması olduğunu fark edecekler, bu da onu daha zorlu bir rakip haline getiriyor çünkü gölge dokunaçları ortaya çıkarıyor ve vücudunu sıklıkla yere çarpıyor.

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page